Recommended Posts

Skidao sam inst tablu da namestim prstenove, model je e46 320d i kada skinem dzekove pozadi i namestim ih on mi sve skale zakuce ispod nule skroz ih resetuje i umesto 800 on pokazuje 300 obrtaja. Onda asm rukom namestio sve satove i zavio dok su dzekovi bili unutra. i opet mi malo laze. Radio sam onaj cluster test ali nista nije vratilo na normalu. Kako da kalibrisem tj da bazdarim instrument tablu sve satove?

Link to post
Share on other sites

pa kako se to inace menja. Mora da ima neka fora. To znaci da svako skidanje instrument table iziskuje novu. Ja sam sad namestio i radi mi dosta tacno ali to nije sigurno 100%. Meni tacnost i ne treba da li ide 5km vise ili manje nebitno je ali me nervira. Zasto pri skidanju sa dzekova i ponovnim prikljucivanjem skale se zakucaju ispod nule? tj samo ona od obrtaja?

Link to post
Share on other sites

Pa nije pod kontaktom skidao sam da namestim prstenove, kakve veze to ima? i kad je bez kontakta kad stavim dzekove kako god da stoje satovi sve vrati ispod nule. i klemu sam skidao nema to veze, nije mi jasno kako je to zamisljeno da se menja :D

Link to post
Share on other sites

Kad si nabijao prstenove mrdnuo si kazaljku.....skini staklo i kazaljku pazljivo pritisni a onda je unatraske zarotiraj pun krug i postavi je kako treba da stoji......kad krenes rotaciju ne smes stajati ni kretati unapred jer ti tad nece pokazivati kako treba....

Link to post
Share on other sites

Колеге, конкретно питање у вези инструмент табли:

на мом е21 је километар сат мртав, и ако свакодневно пролазим поред тахо сервиса, нисам никад свратио да питам да ли могу да то поправе(ја конкретно знам узрок квара, пошто сам је био тоталес расклопио) купио сам другу, половну, на којој за разлику од моје није поред километар сата, аналогни сат, него обртаљка, па ме стога занима да ли ћу имати проблема да то убуџим код себе, и на који начин да повежем обртаљку, на задњој страни она има три буксне: - 1 + да ли су ови - и + ознаке полова,а 1 везујем где?

Е, да...колика је вероватноћа да већ постоји фабричка инсталација за све то,која због салбијег модела није искоришћена, а да је ја само морам ископати и отпаковати из оног бућура жица?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...