Recommended Posts

Potreban mi je savet.primetio sam da se lampice na podizacima stakla uopste ne gase i ako ga ostavim celu noc po ovoj zimi sa klemom do sutra jedva vergla kad skinem i sutra vratim kleme sve funkcionise kako treba,i unimerom je provereno puni kako treba sve ok ali vuce struju,sve osigurace sam skidao jedan po jedan i vracao i uopste se nisu ugasile lampice i releji su skidani ista prica kao da su direktno povezane na + a jos nesto sam primetio na klemi - 15 cm od kleme ima neki skarabudzeni relej pojma nemam zasto je tu jer sam skoro kupio auto ali deluje mi neprofesionalno i sigurno nije fabricki. Saveti! Unapred zahvalan clanovima na forumu za pomoc!

Link to post
Share on other sites

te lampice sto sijaju u prekidacima podizaca,nemogu da iscrpe akumulator da se auto nepali godinu dana,mislim da je problem u necem drugom

Link to post
Share on other sites

Ne nih znao zaista ovako sve na pogled se gasi pri vadjenju kljuca iz brave, i takodje imam problem s centralnom bravom nekad radi a nekad ne,ali kad radi dok ne provozam auto ona radi,mozda neki dzek u vozacevim vratima pa nekad ima kontakt nekad ne ili je problem u modulu?

Link to post
Share on other sites

Imas puno na forumu tema oko "izvlacenja struje" posto rece da imas unimer, skini jdnu klemu pa na nju stavi jedan kraj unimera, a na stubic akumulatora drugi kraj, preteraj na ampere i vidi prvo koliko ti auto tacno vuce struje. Pazi moras da skidas sve osigurace, releje i module. Posle svakog skidanja proveravaj da li se na unimeru amperaza smanjuje. Vidi one pipalice na unimeru ces drugacije da nakacis na sam unimer, jer u ovom slucaju struja morqa da PROLAZI kroz unimer. Sada to zavisi od modela samog unimera, snacices se lako tu. Kako ti miksa napisa ne vuku ti ti prekidaci sigurno, a i oni svetle nekih 5 minuta nakon gasenja auta, i pale se pri svakom otvaranju vrata. Obrati najvise paznje na module ispod zadnjeg sedista, tu su ti i centralna i prozori.

Link to post
Share on other sites

Imas puno na forumu tema oko "izvlacenja struje" posto rece da imas unimer, skini jdnu klemu pa na nju stavi jedan kraj unimera, a na stubic akumulatora drugi kraj, preteraj na ampere i vidi prvo koliko ti auto tacno vuce struje. Pazi moras da skidas sve osigurace, releje i module. Posle svakog skidanja proveravaj da li se na unimeru amperaza smanjuje. Vidi one pipalice na unimeru ces drugacije da nakacis na sam unimer, jer u ovom slucaju struja morqa da PROLAZI kroz unimer. Sada to zavisi od modela samog unimera, snacices se lako tu. Kako ti miksa napisa ne vuku ti ti prekidaci sigurno, a i oni svetle nekih 5 minuta nakon gasenja auta, i pale se pri svakom otvaranju vrata. Obrati najvise paznje na module ispod zadnjeg sedista, tu su ti i centralna i prozori.

Hvala na pomoci,prekidaci nakon gasenja svetle do sutra dan mada bez kontakta prozori se ne otvaraju i sve to funkcionise kako treba. proverucu ponovo i recicu koliko tacno vuce pa mozda i po tome moze da se vidi koj potrosac toliko struje trosi hvala na pomoci pisem veceras ponovo! Pozz

Link to post
Share on other sites

Imas puno na forumu tema oko "izvlacenja struje" posto rece da imas unimer, skini jdnu klemu pa na nju stavi jedan kraj unimera, a na stubic akumulatora drugi kraj, preteraj na ampere i vidi prvo koliko ti auto tacno vuce struje. Pazi moras da skidas sve osigurace, releje i module. Posle svakog skidanja proveravaj da li se na unimeru amperaza smanjuje. Vidi one pipalice na unimeru ces drugacije da nakacis na sam unimer, jer u ovom slucaju struja morqa da PROLAZI kroz unimer. Sada to zavisi od modela samog unimera, snacices se lako tu. Kako ti miksa napisa ne vuku ti ti prekidaci sigurno, a i oni svetle nekih 5 minuta nakon gasenja auta, i pale se pri svakom otvaranju vrata. Obrati najvise paznje na module ispod zadnjeg sedista, tu su ti i centralna i prozori.

ovako stoji stvar sve osigurace sam izvadio i pokazuje 0,18 amp sa osiguracima je 0,23 amp

Bord computer 0,4

0,1 scheibenwisher

uopste mi nije jasno sta vuce 0,18 amperi radio kad izvadim kljuc ne mogu da upalim,znaci radio nije.

Pomagajte drugovi! :)

Link to post
Share on other sites

0.23 ti nije mnogo, proveri ti akumulator. Pazi 0.23A nema sanse da ga za jednu noc isprazni, a mora da vuce uvek struju za memoriju borda, i moduli i releji ispod zadnjeg sedista vise od polovine imaju stalnu struju. Kod mene kada ugasim auto, prvih par minuta vuce 4A, pa oko 1.5...i tako redom smanjuje iskreno ne znam na koliko se zaustavi. Znaci ima on da zatvara klapne ventilacije, pa onda tek kroz par minuta ugasi modul za podizace i redom neke gluposti. Nego vidi ti, cesto zna da zaglavi prekidac za svetlo u gepeku, on moze da osusi akumulator, ili tako nesto. Probaj izmeri vise puta, mozda ne ugasi nesto ponekad kada vratis kontakt... Posmatraj ga neko vreme :))))

Link to post
Share on other sites

0.23 ti nije mnogo, proveri ti akumulator. Pazi 0.23A nema sanse da ga za jednu noc isprazni, a mora da vuce uvek struju za memoriju borda, i moduli i releji ispod zadnjeg sedista vise od polovine imaju stalnu struju. Kod mene kada ugasim auto, prvih par minuta vuce 4A, pa oko 1.5...i tako redom smanjuje iskreno ne znam na koliko se zaustavi. Znaci ima on da zatvara klapne ventilacije, pa onda tek kroz par minuta ugasi modul za podizace i redom neke gluposti. Nego vidi ti, cesto zna da zaglavi prekidac za svetlo u gepeku, on moze da osusi akumulator, ili tako nesto. Probaj izmeri vise puta, mozda ne ugasi nesto ponekad kada vratis kontakt... Posmatraj ga neko vreme :))))

Ovo je mereno nakon pola sata od gasenja auta,lampa se gasi u gepeku ok jer sam proveravao,imam nov akumulator od 55 amperi pa ne znam dal mogu da ga stavim u bmw jer je ovaj veci mozda je i on los,kako mogu da proverim akumulator koji je trenutno na njemu?

A posmatram ga vec mesec dana skoro 2 meseca od kako sam ga kupio.

Link to post
Share on other sites

Uzmi unimer

Izmeri napon na akumulatoru, kad je auto ugasen, treba da bude preko 12v

Izmeri dok auto radi, treba da bude 13.5-14v

Izmeri kad verglas, ako pada ispod 10v, dopuni akumulator na punjacu

Ako je posle toga ista situacija - menjaj akumulator

Link to post
Share on other sites

Uzmi unimer

Izmeri napon na akumulatoru, kad je auto ugasen, treba da bude preko 12v

Izmeri dok auto radi, treba da bude 13.5-14v

Izmeri kad verglas, ako pada ispod 10v, dopuni akumulator na punjacu

Ako je posle toga ista situacija - menjaj akumulator

Oki Casper hvala na pomoci!A jel smem da stavim akumulator koji je slabiji? imam nov bio mi je na golf 1 manji je od ovog sto je na bmw-u amper casova 480 A white horse

Link to post
Share on other sites

Oki Casper hvala na pomoci!A jel smem da stavim akumulator koji je slabiji? imam nov bio mi je na golf 1 manji je od ovog sto je na bmw-u amper casova 480 A white horse

56 Ah

Link to post
Share on other sites

Uzmi unimer

Izmeri napon na akumulatoru, kad je auto ugasen, treba da bude preko 12v

Izmeri dok auto radi, treba da bude 13.5-14v

Izmeri kad verglas, ako pada ispod 10v, dopuni akumulator na punjacu

Ako je posle toga ista situacija - menjaj akumulator

Casper,ovako stoji situacija,Sinoc je auto ugasen i skinuta klema,sad sam ga stavio prvo na unimer imao je 12,50 napon, upalio sam ga normalno punjenje aku ima 14,66v kad sam ga ugasio 12,35,ponovo verglanje napon je pao na 10 v dok sam verglao pa se podigo na punjenje,zatim sam ga ugasio i ponovo zaverglao i pao je na 9,5 nakon gasenja sam izmerio 12,18,to je zato jer ga nisam ostavio da radi da ga napuni,ali sinoc nakon voznje kad je ugasen napunjen je bio i sad proverio ima 12,50V . Mogo bih da mu stavim ovaj slabiji akumulator a da li moze da tera sve na bmw-u 56 ah i 480 A white horse prosle godine kupljen redovno ga odrzavam u podrumu dopunjavam kad trebam.

Link to post
Share on other sites

Brate sto ne bi mogao, moze i da ti sljaka 45-ica samo pitanje je koliko dugo. Taj tvoj sadasnji je odsvirao svoje, kupi novi koji ti fabricki ide u tvoj auto i to je to. Taj 55Ah moze da ti posluzi za neko vreme dok ne skupis kintu, samo nemoj da zaboravis da ga treba zameniti

Link to post
Share on other sites

Taj akumulator na kolima je gotov, 6-aka sa dobrom kompresijom nema sanse da pokrene kad treba ako padne ispod 10v, zato sto sa smanjenjem temperature opada startna sposobnost akumulatora.. Metni taj 55Ah, radice on dobro ako je dobar :)

Link to post
Share on other sites

Taj akumulator na kolima je gotov, 6-aka sa dobrom kompresijom nema sanse da pokrene kad treba ako padne ispod 10v, zato sto sa smanjenjem temperature opada startna sposobnost akumulatora.. Metni taj 55Ah, radice on dobro ako je dobar :)

Taj je odlican,nov je nikad nije doziveo vece praznjenje,stavicu bas taj pa cu da probam da ne skidam kleme.Hvala na pomoci sve najbolje!

Link to post
Share on other sites