Recommended Posts

Pozdrav,od skoro sam vlasnik gore pomenutog auta,koji je inace 78god. Potrosnja benzina mi je...preko 20l,zna li neko sta moze da bude u pitanju?

Karburator je 4-voro grli,motor 6ak. Ako mogu da cujem misljenja ili neki savet,iskustvo sa istim autom?

Link to post
Share on other sites

Prvo karburator pa onda ostalo,a jel ide kako kad toliko trosi?

Odvezao sam auto na ugradnju gasa danas. Auto ide odlicno,desi se ponekad da ga odradi prva svecica pa mu treba malo vremena da slozi rad ail mislim da ovako trosi od 20-25l,nisam bas siguran. Pricao sam sa jos par majstora,kazu da moze da bude i do paljenja,pa da proverim i to. Ako je karburator,koji bi dolazili u opticaj kao zamena?

Link to post
Share on other sites

Kad već teraš na plin,stavi neki dvogrli karb,nema svrhe taj karburator na plinu,a i izgleda da je odradio svoje.Da se razumemo,2.3 automatik može zimi i te kako 20l da posrče,i odradi struju obavezno.

Link to post
Share on other sites

Kad već teraš na plin,stavi neki dvogrli karb,nema svrhe taj karburator na plinu,a i izgleda da je odradio svoje.Da se razumemo,2.3 automatik može zimi i te kako 20l da posrče,i odradi struju obavezno.

Jel imas neki predlog,od cega bi mogao da se stavi? I sta oko struje da odradim? I ako imas nekog iskustva sa ovim modelom pisi,mozda sam malo dosadan ali niko jos ni reci nije rekao a meni je ovo prvi BMW.

Link to post
Share on other sites

Ja imam isti taj motor samo je Jetronic ubrizgavanje.Promeni kapu,ruku,kablove i svećice,taj motor traži savršenu struju da bi dobro radio na plin.Daj baci sliku da vidimo kako je ugrađen taj plin,proveri da li radi sauh,možda je zaglavljen ili kasno otvara pa ti troši više.

Ako se odlučiš da menjaš karb,stavi neki dvogrli weber.

Link to post
Share on other sites

Pusticu slike verovatno u nedelju,sutra bi trebalo da ga doteram od majstora.

Odradicu mu i ovo sto si napisao,ali ne mogu trenutno(svetska krizabiggrin.gif),kablove i svecice sam dao majstoru odmah nove.

Link to post
Share on other sites