Recommended Posts

sta je sve potrebno da bi se ugradio m50 u e36 koji je sada m40?

motor ,menjac agregati kardan diff motorna instalacija i racunar auspuh,km sat da li ima jos nesto od sitnica?

i koja je situacija sada i sta je sve potrebno da bi se taj motor uveo u saobracajnu posto mi reg istice u septembru pa da sve pripremim do tada.

i da li je sto se tice motorne instalacije samo da se ubode onaj konektor kod osiguraca ili ipak ima nekog prevezivanja,moram na vreme znati posto imam samo jedan slobodan dan u nedelji i od ujutru do uvece moram sve zavrsiti

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da bi upisao broj motora u saobracajnu treba ti papir o poreklu motora i kupoprodajni ugovor ako je motor domaci, ako je stranac onda papir sa carine

Ne znam kako je u Obrenovcu, u Beogradu ti upisu samo drugi broj motora, a u Sapcu recimo mora da vozis auto na atest i da ti promene tip vozila

Motorna instalacija bi trebalo da odgovara, znaci samo da se udzeka, a ne znam bas da li ces zavrsiti to za dan

Link to post
Share on other sites

idem za par dana da skinem motor pa da nesto ne propustim.

planirao sam da skinem vezni lim i hladnjake i da sve izvucem ka napred,da li moze tako?

da li se mora skidati z letva ili jos sta? da li je ista balans stangla na m40 i m50?

treba mi li jos sta?

sto se tice motorne instalacije da li se samo izvadi motorni racunar i otkaci dzek kod kutije osiguraca ili ima jos sta?

da li se mora saltalica skidati ili moze da izadje sa sve menjacem?

da li da skidam izduvnu granu ili da samo otsecem kod sr lonca?

hvala

Link to post
Share on other sites

idem za par dana da skinem motor pa da nesto ne propustim.

planirao sam da skinem vezni lim i hladnjake i da sve izvucem ka napred,da li moze tako?

da li se mora skidati z letva ili jos sta? da li je ista balans stangla na m40 i m50?

treba mi li jos sta?

sto se tice motorne instalacije da li se samo izvadi motorni racunar i otkaci dzek kod kutije osiguraca ili ima jos sta?

da li se mora saltalica skidati ili moze da izadje sa sve menjacem?

da li da skidam izduvnu granu ili da samo otsecem kod sr lonca?

hvala

Balans stangla ostaje,instalaciju samo izdzekas sa dzeka,saltalica izlazi sa menjacem samo je otkaci sa spica,ali nije ti problem i da je skines,ima 2 osiguraca,a izduv odseci iza lambde,ali za 2,5 ti ne odgovara izduv sa m40,mora 2 cevi do kraja.

Link to post
Share on other sites

izvadio sam m50

nije ista ni balansstangla

nego cemu sluzi ova zezalica koja je u kucistu filtera vazduha i prikacena na creva za vodu?

pod br 10

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB31&mospid=47444&btnr=11_1123&hg=11&fg=35

pise da je neki termostat? cemu sluzi?

kod kuma na njegovom 325 toga nema ,i ne postoji rupa na filteru

Link to post
Share on other sites

Cudi me kako ti nisi sa slike provalio sta je to :)

Otprilike termostat koji regulise da li ce tecnost da protice kroz leptir gasa, verovatno zatvara leti kad je vruc vazduh da se ne bi vazduh dodatno zagrevao proticanjem tople tecnosti kroz leptir

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

danas sam se raspitivao na tehnickom oko ugradnje motora i rekli su mi da po novom zakonu koji je od skoro stupio na snagu da kada se ubacuje identican motor ne mora atest ,za sve ostalo mora.

da li neko zna od cega se sastoji taj atest,koja je procedura i koliko kosta,posto moram i carinjenje da radim,onda atest motora,pa sve to povlaci ugradnji sekventa pa opet atest plina....

Link to post
Share on other sites

raspitaj se jos negde, trebalo bi da moze ako postoji takav auto sa takvim motorom fabricki. generalno je konfuzija oko toga jer je novo i jos uvek svako tumaci kako misli da treba. Cak i ako treba, uradi to ove godine, od 1.1.2014 ce sve biti papreno skupo.

Link to post
Share on other sites

Atest motora inace rade ljudi iz AMS ili sa masinskog fakulteta, kosta oko 5.5 hiljada, imam broj telefona coveka iz AMS koji to radi, raspitas se gde dolaze u Obrenovac na atestiranje plina pa tamo ides isto na atest motora

Ponegde prema broju motora gledaju da li je ocarinjen motor kako treba, odnosno provere sta znaci 256S1 a ne da ti doneses papir sa carine da je to 2.0

Link to post
Share on other sites

ma moram to u sto skorije vreme nego da znam na koliko para da racunam,ionako mi ove godine istice atest plina,na tehnickom su mi rekli da ne mogu proci tehnicki dok ne produzim atest za plin,a kad vec menjam motor onda moram skinuti ovaj stari i ugraditi sekvent,nego me smorise sada za motor,ajd jbg za carinu sam se i nadao rekose da je oko 300e al nemam pojma koliko ce biti sada atest sto je jaci motor ?

popizdeo sam...a carinicu ga na 2,5 auto je stariji od 20 god tako da nemam potrebe da muljam i da se carini na 2.0

Link to post
Share on other sites