Recommended Posts

Ljudi treba mi pomoc ili savet. Imao sam problem sa strujom pred novu godinu, tacnije treptala mi je lampica za akumulator (zajedno sa sviom strujom u kolima i caktanjem verovatno releja u kaseti, barem se odatle culo caktanje) i trokirao je auto. Odneo sam kod elektricara alternator, uradio alternator, namontirao ga i opet isto. ucinio sam to isto opet i na kraju sam uzeo dobar akumulator od ortaka da odvezem auto kod elektricara i sve je bilo normalno cim sam stavio taj drugi akumulator. Misleci da je do akumulatora, kupio sam Bosh silver od 95A i naj normalnije se vozio mesec dana dok mi se sinoc nije opet dogodila ista stvar. Stajao sam pola sata sa upaljenom muzikom (skoro na minimumu pojacanom) i auto nije hteo da upali, gurnuo sam ga da upali i opet je poceo da trepce akumulator na instrument tabli i da cakce i trepce cela struja u kolima... Znaci stavio sam drugi akumulator, servisirao alternator i opet isti problem... A svaki put kad se pojavio taj problem bilo je (makar po mom tripu) kad sam na gurku probao da upalim auto. Da li iko ima predstavu sta bi mogao da bude problem (mozda releji neki) jer pocinje jako da me nervira i ne mogu da resim problem nikako. Hvala u napred :mellow:

Link to post
Share on other sites

Pa dao sam vec 200€ na akumulator i servisiranje alternatora, ako kupim drugi alternator i ne resim problem zapalicu kola... probao ga je elektricar, puni ravnomerno i koliko treba, uopste mi nije jasno... a jel postoji mogucnost da je neka “glupost“ tj nesto drugo da ne bacam jos para u prazno?

Link to post
Share on other sites

Upalio sam auto na kablove i sada opet nemam ama bas nikakvih problema, bio sam kod majstora, doduse ne elektricara i on covek je pregledao sve sto je mogao, merio napon i punjenje alternatora i sve je ok... akumulator je bio “prazan“ i cim sam upalio na kablove ugasio sam auto, skinuo kablove i onda je bez problema upalio na kljuc, kao da akumulator nije bio prazan uopste (stajali su kablovi 3 min tako da tesko da se napunio od toga)

Link to post
Share on other sites

Pogledao sam sve zice, koje mogu da vidim i opipam i ni jedna nije ostecena ni na koji nacin. Auto sada radi besprekorno i kao da se nista nije ni desilo... mada je tako bilo vec par puta... Hvala momci na savetima u svakom slucaju :)

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ima veze, nisam majstor, ali čini mi se da sam na nekom forumu čitao da uzemljenje može da pravi razne električne gremline. Ima dva snopa žica na suvozačevom krilu napred i ja mislim šraf jedan gde je kutija sa kompom, do motora spolja... Davno sam čitao pa mi ovo ostalo u sećanju, nije na odmet da proveriš...

Ima i klip čini mi se na youtube..

Link to post
Share on other sites