Recommended Posts

Pozdrav svima,nov sam forumu,i ovako nesto koristim prvi put,imam problem sa mojim bmw-om,u pitanju je e36 318i,kad ga upalim i u toku voznje se cuju ventili a i trosi ulje,malo manje od litar na 1000km,jel moze neko da mi pomogne,da mi da neki savet? pozzdrav

Link to post
Share on other sites

Cuju ti se hidropodizaci,to je standardna boljka kod tih motora,a sto se tice potrosnje ulja to je stvarno mnogo,obicno ti motori ne trose ulje,sto znaci da mu je vreme da ide napolje.

Po meni resenje,drugi motor.

Link to post
Share on other sites

Cuju ti se hidropodizaci,to je standardna boljka kod tih motora,a sto se tice potrosnje ulja to je stvarno mnogo,obicno ti motori ne trose ulje,sto znaci da mu je vreme da ide napolje.

Po meni resenje,drugi motor.

Merio sam mu kompresiju i mogu ti reci da je veoma dobra,preko 12 na svim cilindrima,ne znam da li da otvorim motor i da mi majstor pogleda da li se isplati raditi glavu,a inace on ide extra,vuce...reci mi koji motor da jurim? isti taj ili neki drugi? hvala na pomoci

Link to post
Share on other sites

Pozz! Vidi kolika je fabricka tolerancija za potrosnju ulja tog motora. Ima negde na forumu diskusija o tom. Neki lik je pricao da je kupio BMW-a sa nekih 160000 km i da mu je trosio 1l na 1000 km. Vozio ga je jos 100 000 km sa identicnom potrosnjom dok ga nije prodao. Isao je dobro, nije dimio... E sad ako cujes podizace, najbolje je otici kod proverenog mehanicara da ti on kaze sta i kako dalje.

Link to post
Share on other sites

Uzmi 100ml kocione tecnosti i sipaj u motor, pa javi da li se cuju i dalje

A zbog cega to? Vlasnik pre mene je bio porodican covek,i sam mi je rekao da ga nije cepao,a ja sam se malo raspitao i cuo sam da ovakvi motori ako se ne vrte dovoljno,samim tim nemaju dovoljno podmazivanja gore u glavi,nadam se da nije prevelika investicija,pogledacu pa javljam..pozz

Link to post
Share on other sites

:lol: Probacu pa javljam sta se desava :D I onako je za zamenu pa ako se i nesto desi samo ce da ubrza proces :lol:

neko mora biti prvi!!!I kod mene se cuju pa bi voleo da znam rezultat.

Link to post
Share on other sites

Ljudi, nemojte se zajeb... s' tim! To vam kaze neko ko je ko zna gde to cuo, a mozda i sam ne veruje u to. Mozda vam pomogne, a mozda rizikujete da napravite mnogo veci haos u motoru nego sto je trenutno.

U pravu si,ja nista ne bih radio na svoju ruku,uz savet nekog mehanicara mozda...

Link to post
Share on other sites

Ja sam sipao prekjuce 100ml i evo posle 2 dana se ne cuju vise :lol: :lol: :lol:

Mislim mnoooogo je slabiji zvuk onog ckckckckckck nego sto je bio skoro da ga nema, verujem da se sad dizne malo cuju a ne podizaci i to je to... :)

Hvala na savetu, ali uskoro cu da menjam ulje komplet cisto iz predostroznosti...

Link to post
Share on other sites

Ja sam sipao prekjuce 100ml i evo posle 2 dana se ne cuju vise :lol: :lol: :lol:

Mislim mnoooogo je slabiji zvuk onog ckckckckckck nego sto je bio skoro da ga nema, verujem da se sad dizne malo cuju a ne podizaci i to je to... :)

Hvala na savetu, ali uskoro cu da menjam ulje komplet cisto iz predostroznosti...

Znaci i ja da probam to? :D a jel ima razlike u voznji?

Link to post
Share on other sites

Znaci i ja da probam to? :D a jel ima razlike u voznji?

Ma kakva razlika sa 100ml nisam litru sipao pa da se nesto desi... :lol:

Javi i ti da li je i kod tebe sve normalno, niti dimi niti se cuju podizaci kao da sam osvezio motor.. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...