NARUCIVANJE GUMA PREKO INTERNETA


Recommended Posts

Ovako nasao sam na netu sajt koji se bavi prodajom guma po principu da narucis online oni ti na mail posalju uplatnicu

(ili samo detalje ) pa ti treba unapred da uplatis navedenu cenu da bi ti oni onda poslali gume na kucnu adresu .E sad meni je to nekako sumnjivo da dajem pare unapred nekom koga nikad nisam video , narucivao sam gomilu stvari sa interneta i uvek placao pouzecem .Zanima me dali je neko uzimao nesto na ovaj nacin navescu i sajt sa kog planiram da narucim pa ako nekom smeta neka obrise http://www.internetgume.com .Poz

Link to post
Share on other sites

I ja sam malo skeptican u vezi kupovine guma preko interneta... A i sto rece Dejan,skupi su... Bas sam proverio koliko kostaju gume koje sam pazario pre mesec dana. BF Goodrich 185/65 R14 ja sam platio 5.900 po gumi u nekoj radnji u Nisu,a ovde kod njih na sajtu ista guma i velicina je 6.800... Mnogo!

Link to post
Share on other sites

He, he, pa gde ce pirocanac da se otvori za gume :)

Salim se! Mislim da je najbolje da ipak probas kod lokalnih vulkanizera. Montaza i balans su ti bar 500 din po gumi.

Imao sam nekoliko nezgodnih situacija sa polovnim gumama ,znaci sara preko 6mm zimska guma ali se to toliko kliza da je to cudo a ja normalno volim da vozim malo brze i zakleo sam se nikad vise samo novo sad uzimam letnje ujesen zimske inace moj vulkanizer u Pirotu kad mu doneses nove tigrove gume naplacuje samo balansiranje montazu ne ,valjda imaju neki ugovor sa tigrom da montazu ne naplacuju i to izadje od 150-200 din po gumi zavisi od colaze nego mi cudno da na ovom sajtu ta guma kosta 5500 din a na drugom 10500din sve isto ....

Link to post
Share on other sites

Zvao sam ih i rekose da im je politika firme da ne salju pouzecem vec da se placa unapred pa tek onda oni treba da posalju a ja njima da je moja politika da ono sto ne vidim ne placam unapred pogotovo sto su sumnjivi ,nemaju nijednu svoju radnju niti bilo kakvu adresu vec samo mail i br mobilnog ... ko zna mozda su i ispravni ali ako te zajebu koga onda da juris ili gde da ih trazis ipak je internet leglo prevara, bolje cu ih kupiti u drugoj radnji iako su nesto skuplje :(

Link to post
Share on other sites

Pre nekoliko godina pojavila se reklama o prodaji guma,na internetu.Nazovem i dogovorim se da ih posetim,posto je sve to tuc-muc i naravno placanje unapred.Ispostavilo se da su i "oni" u Novom Sadu,a kancelarija je ustvari privatan stan u soliteru.Naravno, kod "kuce" nikog nije bilo! Uglavnom da vidis gumu pre kupovine NE,a da platis unapred DA.

Link to post
Share on other sites

A jel se oni vode kao firma? Jesu li prijavljeni u registar? Jel imaju svoj PIB (ako se taj neki broj tako zove)? Jel si se raspitao i za to...? Jer ako nisu prijavljeni kao firma,mogu lagano da prevare kupce,a kupci veoma tesko ili nikako ne mogu da dokazu da su prevareni...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Gde su generalno najeftinije gume, Coning, Beoguma....???

Link to post
Share on other sites