Recommended Posts

Kao sto i sami vidite, relativno sam nov na forumu i unapred se izvinjavam ako se mozda ponavljam, mada moram da priznam da nisam uspeo da pronadjem ni jedan post na ovu temu. Od skoro sam vlasnik X3 modela sa poprilicno opreme, tako da imam i opciju pritiska u gumama. Naime, posto se blizi vreme zamene guma na tockovima, interesuje me da li se pri demontazi/montazi guma, senzori (ja sam to tako nazvao) mogu ostetiti i da li se eventualno mogu premestiti na druge felne? Napominjem da ih do sada nisam video i da ne znam kako izgledaju i gde su tacno smesteni. Ako bih te senzore eventualno premestio na druge felne, mora li vozilo posle toga na dijagnostiku? Ako bih takodje slucajno vozio sa felnama bez senzora, da li bi sve vreme imao gresku na displeju i moze li se u tom slucaju ta opcija iskljuciti? Jednostavno, molim sve koji nesto znaju o ovome da mi pomognu i informisu me. Pozdrav za sve i unapred veliko hvala.

Link to post
Share on other sites

Upravo sam dobio informaciju da na mom automobilu nema nikakvih senzora na felnama, vec da sve to obavlja senzor na ABS-u mereci navodno, visinu gume. Voleo bih zaista da mi jos neko na forumu potvrdi ovo ili da pak demantuje. Svacije iskustvo i znanje su vise nego dobrodosli.

Link to post
Share on other sites

Mogu da ti potvrdim da na mom E60 nema nikakvioh senzora na gumama, a imam signalizaciju ako mi je guma ispustila.

To radi u sushtini na vrlo jednostavan nachin, kad guma ispusti malo, smanji joj se obim, i pri pravolinijskom kretanju okrece se brzhe nego ostale, i to auto mjeri i izbaci upozorenje da je guma ispustila.

Link to post
Share on other sites

Mogu da ti potvrdim da na mom E60 nema nikakvioh senzora na gumama, a imam signalizaciju ako mi je guma ispustila.

To radi u sushtini na vrlo jednostavan nachin, kad guma ispusti malo, smanji joj se obim, i pri pravolinijskom kretanju okrece se brzhe nego ostale, i to auto mjeri i izbaci upozorenje da je guma ispustila.

Mislis sporije.

Link to post
Share on other sites