Recommended Posts

Evo ovako.. :) Vidim da ima dosta tema na forumu na ovo pitanje ali je kod mene problem malo drugaciji. Kada sam kupio auto dosao je sa upaljenim lampicama za ABS i za kontrolu proklizavanja. Auto sam odvezo u servis i na kompjuteru je izbacilo da je prednji levi senzor za brzinu los. Kupio sam novi senzor, majstor je zamenio, resetovao gresku ali i dalje isti problem.. sijalice iste gore i kompjuter opet cita da je los prednji levi senzor za brzinu. Rekao mi je da vozim malo i da ce vremenom da se ugase sijalice i sve vrati na normalu.. Posle toga sam autom isao do Crne Gore i nazad, vozio se svaki dan, preso Bog zna koliko kilometara i nista.. Medjutim jednog dana uletim malo brze u krivinu i odjednom je pocela da treperi sijalica za proklizavanje i ugasise se obe sijalice! Proradio je i ABS i kontrola za proklizavanje! To je bilo tog dana uvece, sutra dan krenem sa bracom do sela i usput sijalice se opet upalise i za abs i kontrolu proklizavanja i od tada se ne gase vise. Evo proslo je vise od pola godine i ne mogu vise da cekam da prorade :) a ovih majstora mi je vise preko glave, samo uzimaju pare a nista ne znaju da poprave (ili ne zele..) Ne znam jel neko imao slican problem i da li znate sta moze biti?

Link to post
Share on other sites

bogami moraces kod majstora ali nekog drugog

a ako si vec platio da ti se to uradi onda se vrati kod istog pa ga pitaj sta da radis

ako je komp izbacivao taj senzor i on je zamenjen onda verovatno imas problem u instalaciji ili samom modulu ABS_DSC-a ili ABS ASC-a

Link to post
Share on other sites

Da to nije onaj famozni 001 modul ili elektronika abs-a???

001 ide na e39 i e38 i kod njih je problem,ovde je u pitanju e46 i oni nemaju tih problema sa glavnom jedinicom za ABS.

Link to post
Share on other sites