Motor se gusi na vecim obrtajima (E36 318i m40)


Recommended Posts

Pozdrav svima koliko vas ima... ;) ,

imam jedan problem a ne razumem se bas u automobile pa ako neko ima neki savet makar odakle da pocnem.

Auto mi losije vuce u poslednje vreme tj. kao da ga nesto gusi na vecim obrtajima (4000+).

Kad izbacim iz brzine (ili stisnem kvacilo) i dam gas kazaljka skace do 6000-6500 bez problema, ali dok vozim pocinje da gubi snagu na nekih 4000-4500 obrtaja i kao da pocne da trokira, tj. imam osecaj da bi se ugasio da nastavim da dajem gas do kraja.

Probao sam i na plin i na benzin.

Inace pali normalno.

Na leru nekad hoce da varira gas ali uglavnom kad je motor hladan.

Link to post
Share on other sites

I ja imam isti problem,ali meni nekad zatrokira na 4000 nekad na 5000 nekad na 6000 ne zna se tacno,motor mi lepo radi ne cuju se toliko podizaci,menjao kapu ruku,svecice,filtere ulje sve redovono servisiram,jedino kablove nisam zamenio,pa probacu i sa njima mozda je problem do njih :)moj i na ler zatrokira isto

Link to post
Share on other sites

I ja imam isti problem,ali meni nekad zatrokira na 4000 nekad na 5000 nekad na 6000 ne zna se tacno,motor mi lepo radi ne cuju se toliko podizaci,menjao kapu ruku,svecice,filtere ulje sve redovono servisiram,jedino kablove nisam zamenio,pa probacu i sa njima mozda je problem do njih :)moj i na ler zatrokira isto

Upravo tako dobro si opisao, nekad na 4000 nekad na 5000 neznam ni sam... Najvise se javlja ako je uzbrdica i ja dam gas do daske on puni normalno do 4-4500 i onda tu stane a ako nastavim da drzim gas pocinje da trokira.

Jel i kod tebe tako?

Probacu da zamenim kablove i svecice pa javljam.

Pozzz

Link to post
Share on other sites

Upravo tako dobro si opisao, nekad na 4000 nekad na 5000 neznam ni sam... Najvise se javlja ako je uzbrdica i ja dam gas do daske on puni normalno do 4-4500 i onda tu stane a ako nastavim da drzim gas pocinje da trokira.

Jel i kod tebe tako?

Probacu da zamenim kablove i svecice pa javljam.

Pozzz

jel trza ili se gusi,proveri lambda sondu

Link to post
Share on other sites

Nebitno plin benzin,najgore je sto nekad hoce da zatrokira i zajebe u preticanju,inace motor radi sasvim korektno ne cuju se podizaci,ne trosi ulje ne dimi nebih rekao da je mrtav.

Link to post
Share on other sites

Kablovi,tacnije kabal koji na sebi ima onaj prsten i kablic koji ide na senzor j...em li ga vec cega...

Gde ide tacno taj kabal? mozda onaj tanak sto ide dole do klapne gasa ? aj videcu da zamenim komplet kablove ovih dana da vidimo sta ce da kaze

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jel ste resili problem ?

Isti problem imam sa istim motorom, mislio sam da vuce fals vazduh, zamenio crevo usisa, u servisu rekli pumpa nema snage, zamenio pumpu.. i dalje isti problem, recimo od 3500 pa na vise.. ne svaki put ali bas kad zatreba on zatrokira..

Link to post
Share on other sites

Procitao sam mnogo foruma sto nasih i stranih posto sam imao m40 motor (koji sam odneo na otpad) ,moguce da je problem u bregastoj i hidro podizacima

LJudi se zale na lose bregaste i problem sa hidro podizacima koji se javlja prilikom voznje vecim brzinama.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jel ste resili problem ?

Isti problem imam sa istim motorom, mislio sam da vuce fals vazduh, zamenio crevo usisa, u servisu rekli pumpa nema snage, zamenio pumpu.. i dalje isti problem, recimo od 3500 pa na vise.. ne svaki put ali bas kad zatreba on zatrokira..

Imao sam identican problem pre 3 god. Preko 3500 pocne da trokira (i u voznji i na leru), probao sve i svasta i ispostavilo se da su hidropodizaci (2 komada totalno zaglavili). To sam zamenio i radi extra.

Pre par meseci opet poceo da zeza na 4000 samo u voznji.

Pregledao sve i ispostavi se da je ispucala ona guma na prstenu iza protokomera. To sam zamenio i rari extra.

Pozzz

Link to post
Share on other sites