PITANJE ZA E 60 525D120KW


Recommended Posts

Pozdrav drugari,

planiram da kupim bmw e 60 525 d 120 kw 2005 god

presao cca 170hkm

automatik

oprema solidna

trazim savjet pri pregledu mjenjaca ,motora ,kako provjeriti na tabli broj sasije i td vise informacija o tom modelu

HVALA UNAPRIJED

Link to post
Share on other sites

Automobilom sam prezadovoljan. Ide bolje nego sto sam ocekivao, na auto putu laganica 200, i jos da uzivas. Automatik tkdj. ne bih uzimao manuelni, navikao sam se, a i prava je mera za toliku limuzinu. Odrzavanje nije preskupo, a potrosnja po gradu je bez problema 11l, ko god ti kaze da mu trosi 8-9 to je teska baronija.

-sto se tice kupovine, prva i osnovna stvar - OVLASCENI SERVIS, detaljno pretresanje auta, dijagnostika, i sve ostalo. Objasni da kupujes auto i trebalo bi da ga precesljaju kako Bog zapoveda. Ne treba obracati previse paznje na stvari koje su svakako u opisu "redovne zamene i odrzavanja", jbg, ne kupujes nov. Obrati paznju na kilometrazu, to je kod nas redovna kilometraza, svi su presli ili 120 ili 170, dizel je to, vozen je sigurno. Opet bez brige, taj redni 6ak, ako je dobro odrzavan moze da predje 700.000 bez problema. Sto se menjaca tice, vazno je da lepo radi, bez trzanja i sl. ali nije na odmet da se zameni ulje.

-nije losa stvar, ako imas nekoga u policiji da proveri podatke iz saobracajne.

Sve u svemu, auto je napravljen za krstarenje i uzivanje. Ako te nesto odredjeno bude zanimalo pusti mi poruku u inbox, ne mogu svega da se setim. Trudicu se da odg na sva pitanja, koliko je u mojoj moci.

Link to post
Share on other sites

- sto se tice provere sasije i porekla vozila, kod nas se to radi u auto moto savezu, i mislim da samo dve ekspoziture u srbiji rade to, slicno je mini vestacenju, traje par sati, i lista cekanja je mesec i kusur... Bar kad sam ih ja zvao. Raspitaj se u amsRS, ili pitaj nekog tu.

Link to post
Share on other sites

neznam dali moze ovako na e60,ali na e39 je sledeci postupak da vidis broj sasije na tabli

drzis dugme na tabli i okrenes kljuc na prvi stepen (na tabli izadje test 0)

pritiskas dugme na tabli sve do test 19,sacekas par sekundi,izlazice off-on,kad bude na off,pritisnes dugme (tad je tabla otkljucana za sve opcije)

ponovo pritiskas dugme sve do test 1, i tada ce ti izaci 5 cifara,to su poslednjih 5 brojeva sasije.

Ponavljam,neznam dali je tako i na e60,ali svejedno,moze nekom da pomogne za e39.Ima jos kamara opcija za svaki test pojedinacno sta znaci,al mrsko mi sad da kucam

Ima i opcija da po broju sasije vidis dan,mesec,godinu proizvodnje,zemlju za koju je radjen,kao i svaku mogucu sitnicu koja je ubacena u njega od opreme,tj sve kako je izasao iz fabrike

Link to post
Share on other sites

..sumnjam, zbog i drive-a, sve je sad preko njega.. mrdnes dva puta levo okrenes sto puta i sl, kao da otvaras sef :D

neznam dali moze ovako na e60,ali na e39 je sledeci postupak da vidis broj sasije na tabli

drzis dugme na tabli i okrenes kljuc na prvi stepen (na tabli izadje test 0)

pritiskas dugme na tabli sve do test 19,sacekas par sekundi,izlazice off-on,kad bude na off,pritisnes dugme (tad je tabla otkljucana za sve opcije)

ponovo pritiskas dugme sve do test 1, i tada ce ti izaci 5 cifara,to su poslednjih 5 brojeva sasije.

Ponavljam,neznam dali je tako i na e60,ali svejedno,moze nekom da pomogne za e39.Ima jos kamara opcija za svaki test pojedinacno sta znaci,al mrsko mi sad da kucam

Link to post
Share on other sites

ZNACI SIGURNA INVESTICIJE ,IMA SAMO JEDAN KLJUC ,NEMA REZERVNOG TO ME BRINE,GLEDAO SAM GA OPTICKI I NIJE LOS VIZUELNO NA TURBINI IMA ULJA ,AL IDE DOBRO ,PRI PALJENJU MALO OBRTAJI ZADRHTE KAD SE UPALI ...IPAK SERVIS JE MJERODAVAN,MOZE LI KAO NA E 39 I E 46 DA ISPISE BROJ SASIJE NA TABLI

HVALA NA SAVJETIMA

Link to post
Share on other sites

dosta me brine to sto nema rezervni kljuc. Probaj na you tube da pronadjes to za br sasije. Ipak bolje to servis da pogleda. Sto se tice ulja, ne bi lose bilo da se motor dobro opere pa da se prati situacja. Moguce da su dihtunzi izduvne grane, to je sitno.. Ipak ovo za kljuc me j**** u zdrav mozak. Koliko je para ako nije tajna?

p.s automobil nikad nije sigurna investicija. Ne zaleci se.

Link to post
Share on other sites

Jos bih dodao, kazaljka obrtaja ne sme da oscilira kad je auto u mestu, znaci ne sme da poskakuje. Ako je turb pri kraju, to je ozbiljan trosak. Stvarno moze da se pretvori u rupu bez dna. Budi pazljiv.

Link to post
Share on other sites

To ti kazem, i ja sam kupio polovan, dobio sam sve kljuceve, sve papire iz fabrike, servisnu knjizicu, sve sto se dobijalo uz nova kola, a isto je star auto. Ne verujem da bi neko tek tako izgubio sve. Bolje zaobidji to, 10000e nije malo ali nije mu jos toliko pala cena.

Link to post
Share on other sites

KOD MENE JE OVA E 46 KAO IZ FABRIKE ,SVI PAPIRI ,SERVISNA ,KLJUCEVI PO MENI JE TO OK.ALI OVO MI SE NIKAKO NESVIDJA ,

TI MOTORI IMAJU LI KAKVIH MANA ,KAKO PROLAZE AUTOMATSKI MJENJACI

Link to post
Share on other sites

STA MU ZNACI DA AUTO ISPORUCENO SA MOTOROM OD 130KW ,A U SAOBRACAJNOJ PISE 120KW A U SPECIFIKACIJI OPREME NAVEDENO JE

S843A MOTORAUSLEGUNG Power reduction

POZDRAV

Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, sta to znaci. Znam da taj motor ima 177ks ili 130kw.. Vec vidim da si ga kupio :( nemoj to da radis, nemoj po svaku cenu da kupujes bilo sta, sacekaj malo, iskrsnuce nesto. Skroz sumnjiv mi je auto.

Link to post
Share on other sites

Mislis na mene? Nije to moj, vozim crni, a iz starog dela Beograda sam. Nikako slike da postavim, vreme me ubija, a necu da budu sa nokije 3310 :D

Da nije mozda tvoj sivi 525 u Radica Petrovica preko puta vrtica?

Link to post
Share on other sites

Gledaj stanje auta i uporedi opremu dobijenu brojem sasije i opremu auta , ako je i radjen verujem da su uradili sve tako da ti je dzabe da gledas br sasije u tabli i na drugim mestima , retko to rade dundjeri koji ne znaju da odrade kako treba.

Link to post
Share on other sites

Prvo dobro proveri auto pa resi sta ces oko kupovine, sumnjivi su i oni sto imaju sve kljuceve , to je sad dostupno kod svakog malo boljeg kljucara tako da to sto ima 2 ili sve kljuceve nista ne znaci . Sta ako je naj legalniji i dobar auto a neko stvarno izgubio kljuc a ti sutra kupis divljaka sa svim kljucevima ?

Link to post
Share on other sites