Recommended Posts

a sto bi to radio....... sta dobijas

Link to post
Share on other sites

povozniji auto masu...cisti promasaj bmw-a je sto je stavio na taj motor petostepeni mjenjac jer su mu predugacke brzine. na restajling su stavili 6 brzina i auto je brzi za skoro cijelu sekundu, a to je ogromna razlika...

Link to post
Share on other sites

Samo rasterecen?...da je to samo i ako vec mislis da znas, u cemu je onda mehanicka razlika izmedju 330ci i 330ci ZHP? Motor je kao snazniji ~5ks i prenos je sa sestostepenim mjenjacem kod ZHP, koji je brzi za skoro sekundu od 330ci starijeg...Sami diferencijal ne znaci puno bez odgovarajuceg mjenjaca. A taj chip koji pominjes je smijesan i skoro pa neosjetan kad je u pitanju ovakav motor. Podizanje snage nikad nije bio problem u svetu brzine sto bi ti rekao :) problem je uvjek bio prenos snage na tockove pa na cestu...

Link to post
Share on other sites

Ipak dif ima vecu ulogu tu.. ta 6 brzina je samo dodata, i kad se stavi kraci dif ostaje ista krajnja brzina.. stavi kraci dif i ne diraj menjac, jedini problem ce ti biti auto put na brzini od 200kmh, ali razlika je samo u ~500rpm. sto kaze frend nidza, auto je samo rastereceniji

Link to post
Share on other sites

Samo rasterecen?...da je to samo i ako vec mislis da znas, u cemu je onda mehanicka razlika izmedju 330ci i 330ci ZHP? Motor je kao snazniji ~5ks i prenos je sa sestostepenim mjenjacem kod ZHP, koji je brzi za skoro sekundu od 330ci starijeg...Sami diferencijal ne znaci puno bez odgovarajuceg mjenjaca. A taj chip koji pominjes je smijesan i skoro pa neosjetan kad je u pitanju ovakav motor. Podizanje snage nikad nije bio problem u svetu brzine sto bi ti rekao :) problem je uvjek bio prenos snage na tockove pa na cestu...

vidi ne znam koliko tacno ubrzava taj 3.0i ali mislim da je 7sec,ti kazes da kad se stavi 6brzina menjac ide 6sec,ajde molim te kad ga stavis da se potrkamo sa m3 3.0 koji ide 6sec do 100,onda ces traziti 8 brzina iz F10

Link to post
Share on other sites

Zar je bitno sta cu ja trazit, koji mjenjac...Postavio sam vrlo jednostavno pitanje a nikakav konkretan odgovor nisam dobio. e46 330ci sa pet brzina ide 6.5 do 100, a 330ci sa 6 brzina ide 5.3...pricamo o ubrzanju do 100, tako da trke sa jacim kolima nemaju veze sa tim(osim ako se ne trkaju do 100 :D )

Link to post
Share on other sites

Zar je bitno sta cu ja trazit, koji mjenjac...Postavio sam vrlo jednostavno pitanje a nikakav konkretan odgovor nisam dobio. e46 330ci sa pet brzina ide 6.5 do 100, a 330ci sa 6 brzina ide 5.3...pricamo o ubrzanju do 100, tako da trke sa jacim kolima nemaju veze sa tim(osim ako se ne trkaju do 100 :D )

samo stavi ti taj sa 6 brzina i dodji da vidis koliko ti auto ne ide!

Link to post
Share on other sites

zaboravi price sa diferencijalom, jer ne postoji kraci, postoji od manjih benzinaca i dizelaali ti ne pase zbog poluosovina, to je sto je, tako je napravila fabrika i cao, nije ovo e36 :D pa da moze sta oces

Link to post
Share on other sites

Mislim da je prenosni odnos na oba menjača isti samo što je na 6-brzinski dodata brzina radi rasterećenja motora tako da nisam baš uveren u priču da sa 6-brzinskim menjačem dobiješ sekundu u ubrzanju. Promenom diff-a možeš korigovati ubrzanje odnosno krajnju brzinu. Ako je bolje ubrzanje manja je kraća brzina i obrnuto.

Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao da je isti prenos na menjacima sa 5 ili 6 brzina i da je 6-a brzina samo dodata da rastereti motor.

Kod menjaca sa 6 brzina su krace sve brzine u odnosu na menjac sa 5,da nije tako 6 brzinac bi isao 300kmh ko iz p...e!!!

Zato je 6 brzinac mozda brzi za tu sekundu zbog kraceg prenosa menjaca.

Link to post
Share on other sites

nema nista od toga sto pisete

moze da ide brze sekundu samo ako ima motor jaci za 50konja

i prvi put cujem da se zali neko na taj motor kako slabo vuce,tu nesto ne valja

Link to post
Share on other sites

bmwe463series330dm57engineecudmeimmo.jpg

brate ne nose isti motorni racunar, razmisli malo sam, i iz nekog razloga samo poznato bmw, stavi lock ovde nema smisla :D jer ce neko reci idi cipuj za 20e i dobices isto a odgovor na to je dobices k***c :))

Link to post
Share on other sites

Jel ste gledali tabelu,u petoj je isti prenos i kod sestostepenog i petostepenog, 1:1,a kod sestostepenog 1:0,8,a da bi stigao do 300 treba mu mnogo mnogo konja. A vi se samo lozite,a ta sekunda koju spominjes nema sanse,sekunda je mnogo velika obzirom da su isti prenosni odnosi na oba menjaca

Link to post
Share on other sites

pa sto je u pitanju onda Miki...to su zvanicni podatci i mnogi se odlucuju za tu zhp verziju za koju kazu da je jeftinija verzija m3, dok je ovaj moj 3.0 mnogo daleko od te price...

Link to post
Share on other sites