BMW E39 Problem kočenje


Recommended Posts

Pozdrav drugari. Imam jedan problem. Ovako: Zamenio fabričke diskove zbog dotrajalosti, stavio "mile" (tako nešto) diskove napred i pozadi i naravno pločice i paknove za ručnu. Posle 6000km kreće da mi trese volan kad kočim, skinem-obradim, onda još gore. Kupim prednje diskove Textar (kazu prva ugradnja), pločice ostanu iste tj mile. posle 5000km kreće da trese volan i da vraća pedalu kočnice kad kočim. Sta to moze biti??? Inače trap je savršen, bez imalo lufta na svemu??? Pomagajte. Hvala

Link to post
Share on other sites

Sve novo a trese.A sta je sa gumama i felnama??

felne su original bmw 17" od e60, a zimske 15" fabricke njegove, isto je i sa jednim i sa drugim felnama. Kao da nesto krivi disk...

Link to post
Share on other sites

Danas vratio "miele" obradjene diskove i sada je u redu. Ali mislim da ce ponovo poceti da trese posle odredjene kilometraze. Cuo sam neke dve verzije: 1.kad se menjaju diskovi mora da se promene glavcine i lageri napred (meni je to glupo), 2. Da diskove pokrive felne jer srce ne leze lepo na disk ( ali felne su dobre,vozio na njima 20000km bez problema i kad stavio nove diskove krece muka)...

Link to post
Share on other sites

Proveri kočione čeljusti, kad skineš disk čeljusti bi trebalo da idu lako rukom levo - desno.

Ako su zaglavile onda samo jedna pločica gura disk. Očisti i podmaži klizače (ide neka crvena mast baš za to)

Mesta na nosaču čeljusti gde pločice naležu moraju da budu čista ne sme da ima rđe i farbe

Očisti felnu i glavčinu na mestima gde naležu jedna na drugu.

E sad možda nema veze sa životom ali:

Stegni točak moment ključem koliko treba za tvoj auto i preskači po jedan šraf dok ne budeš dotegao svih pet(kao kad crtaš zvezdu)

Link to post
Share on other sites