325-330ci i 330cd


Recommended Posts

Zdravo narode. Potrebna mi je pomoc ako mi neko moze reci nesto vise o 325-330ci i 330cd ( 2003-2004)! Planiram kupovinu,pa se razmisljam sta raditi i sta uzeti? Koji je pouzdaniji benzin ili dizel,kakvi su za odrzavanje...sta i na kojoj kilometrazi se treba menjati,sta otkazuje? Potrosnja?? Ako neko ima iskustva sa ovim modelima,dobrodosla bi.e30.gif

Link to post
Share on other sites

benzince nisam vozio, vozio sam 330 dizel. Imam samo reci hvale, ne trosi gorivo, ide kao metak, milina. Verujem da je 330i fantazija, ali jbg, nisam ga vozio.

Aha vazi,procackacemo valjda nestopreved.gif...al opet ako neko nesto zna,slobodno nek reknerolleyes.gif

Link to post
Share on other sites

330ci je pun pogodak...jeftiniji za odrzavanje od dizela,ima manje skupih delova koji riknjavaju,bolje se vozi,a i potrosnja je ista,cak moze biti i ekonomicniji od dizela...tu podrazumevam da ima sekvent plin...iz mojih iskustava oko 12-13l plina trosi pri normalnoj voznji,na otvorenom i manje...ja kada bih opet kupovao tako nesto,nebih ni razmisljao o dizelu...

Link to post
Share on other sites

tako sam i ja cuo, ali bih se trudio da vozim na benzin :D

330ci je pun pogodak...jeftiniji za odrzavanje od dizela,ima manje skupih delova koji riknjavaju,bolje se vozi,a i potrosnja je ista,cak moze biti i ekonomicniji od dizela...tu podrazumevam da ima sekvent plin...iz mojih iskustava oko 12-13l plina trosi pri normalnoj voznji,na otvorenom i manje...ja kada bih opet kupovao tako nesto,nebih ni razmisljao o dizelu...

Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja neki ljubitelj plina,ali mi razum govori da ga imam u autu za svaki dan...

Ako se ugradi odgovarajuci i kvalitetan uredjaj,razlike skoro i nema u voznji,samo je u dzepu bolja situacija.. :)

Link to post
Share on other sites

U fazonu sam bio mozda dizel zbog potrosnje...a ovamo sad benzinac fantazija sto kazete i malo jeftiniji za odrzavanje. A reg. ista za oba...sem za 325ci. Vredi li davati godisnje 1000eur na ovakav kuperolleyes.gif( uzmimo u obzir potrosnju i odrzavanje).

Link to post
Share on other sites

Kao polovni, preporuka za 330ci, a ako prelaziš baš puno km godišnje, ugradi plin, pa će još i jeftinije da se voziš ako je to prioritet.

Iako dizel manje troši od benzinca, naročito u gradu, postoji značajna razlika u ceni održavanja, gde kod polovnog dizela sa već puno pređenih km imaš dodatni rizik otkaza turbine, boš pumpe, zamajca, skupljih dizni, dpf filtra itd... Samo jedno od tih da ti crkne, ode sva ušteda od godinu-dve vožnje u odnosu na benzinca.

A pritom da samo znaš kakav zvuk benzinac ima i koliko više uživanja daje, dizel verovatno ne bi ni uzimao u razmatranje...

Naravno, dosta zavisi i u kakvom je stanju auto, kako je održavan, koliko je prešao itd, pa ne treba unapred donositi odluku, ali treba imati sve u vidu!

Link to post
Share on other sites

U fazonu sam bio mozda dizel zbog potrosnje...a ovamo sad benzinac fantazija sto kazete i malo jeftiniji za odrzavanje. A reg. ista za oba...sem za 325ci. Vredi li davati godisnje 1000eur na ovakav kuperolleyes.gif( uzmimo u obzir potrosnju i odrzavanje).

dal vredi davati to ti treba da procenis,to je mnogo lako ako razmisljas o registraciji onda je 1.6 pravi izbor.

3.0i pre nego 3.0d zbog odrzavanja

Link to post
Share on other sites

Znaci moze se ubaciti plinski uredjaj za 330ci,naravno kvaliteta. Znam recimo da kod vw gti 5 ,megana rs ne preporucuju ugradnju plina... Sad se atest mora raditi svake godine jel tako? Iskreno planiram kupovinu iako treba 1 hiljadarka godisnje ali ako mu potrosnja ide 13-14 pa i 15....to je dosta majku mu.Jedini spas moze biti plin.

Link to post
Share on other sites

Znaci moze se ubaciti plinski uredjaj za 330ci,naravno kvaliteta. Znam recimo da kod vw gti 5 ,megana rs ne preporucuju ugradnju plina... Sad se atest mora raditi svake godine jel tako? Iskreno planiram kupovinu iako treba 1 hiljadarka godisnje ali ako mu potrosnja ide 13-14 pa i 15....to je dosta majku mu.Jedini spas moze biti plin.

Gladan ne trci :lol: Tako i auto koji malo bolje ide ne mozes ocekivati da torsi ispod 13 ;)

Link to post
Share on other sites

Znaci moze se ubaciti plinski uredjaj za 330ci,naravno kvaliteta. Znam recimo da kod vw gti 5 ,megana rs ne preporucuju ugradnju plina... Sad se atest mora raditi svake godine jel tako? Iskreno planiram kupovinu iako treba 1 hiljadarka godisnje ali ako mu potrosnja ide 13-14 pa i 15....to je dosta majku mu.Jedini spas moze biti plin.

Atest se radi jednom u 5 godina. Potrošnja benzina po gradu za 330i je oko 13 (može i 20 ako ideš gas do daske pa kočnica, ali može i 12 ako se vozi ležerno u ovo doba godine. Zimi kratke relacije ne može ispod 13). Plina po gradu računaj oko 15, na putu oko 10.

Nije malo, ali zato puno uživanja pruža. Šta da se radi, jedno s drugim ide... Ne mož' M5 a da troši ko upaljač i još da ga jeftino dobiješ! :)

Link to post
Share on other sites

Nesto sam skeptican po pitanju 13l plina, golf mk1 1.8 mi je trosio vise.. A i tesko da ces "lezerno" voziti takav auto..

Lepo piše "Potrošnja benzina po gradu za 330i je oko 13" ne znam zašto si mislio plina... Plina obično treba 20-25% više, ali se zbog znatno niže cene, isplati onima koji prelaze veću kilometražu.

Link to post
Share on other sites

Ja bogami ne znam dali bi mi se isplatio plin...jer to bi mi bio drugo auto,za vozikanje,limuzina posle posla i tako krenuti negde sa zenom. Ali dobar mi je taj 325 i 330 ci. Kad predjem i vw caddy-a da sednem kao covek u limoe30.gif

Link to post
Share on other sites

Lep auto, nema šta. Ako je sve kao što piše, a naravno treba proveriti (obavezno povedi nekog s tobom ko će biti "hladne glave") onda je dobra kupovina. Dobar je to motor, ne puca od snage, ali je 143KS sasvim dovoljno. A i registracija je jeftina a potrošnja podnošljiva i bez plina, pa eto uštede.

Jedino je cena malo jača, za te pare i E90 može da se kupi... Ako odeš i vidiš da je sve kao što piše i svidi ti se auto, naravno pregovaraj za cenu. Lično mislim da realno vredi oko 7500-8000e max, ali tvoje su pare, ti proceni... Ako mu nađeš falinke, još ćeš lakše oboriti traženu cenu. Srećno.

Link to post
Share on other sites

Lep auto, nema šta. Ako je sve kao što piše, a naravno treba proveriti (obavezno povedi nekog s tobom ko će biti "hladne glave") onda je dobra kupovina. Dobar je to motor, ne puca od snage, ali je 143KS sasvim dovoljno. A i registracija je jeftina a potrošnja podnošljiva i bez plina, pa eto uštede.

Jedino je cena malo jača, za te pare i E90 može da se kupi... Ako odeš i vidiš da je sve kao što piše i svidi ti se auto, naravno pregovaraj za cenu. Lično mislim da realno vredi oko 7500-8000e max, ali tvoje su pare, ti proceni... Ako mu nađeš falinke, još ćeš lakše oboriti traženu cenu. Srećno.

Registracija je,ma sve je ok...dobar je coupe svidja mi se. Mnogo je para davati za 330ci,em trosi em reg. a koliko cujem 330dizel nije nesto pouzdan. Iz pouzdanih izvora znam da je cena onog 318 oko 8000.

Link to post
Share on other sites

Mislim da je to n42 motor a po meni je to jedan od najgorih bmw motora, sad sve zavisi u kakvom je stanju generalno. Ja sam pre za šestake i to benzince.

Link to post
Share on other sites