Recommended Posts

Moze neka preporuka oko kupovine prednjih plocica, ovde u Kg-u ih ima od 2000 do 6000din ali ne znam koje su marke i kakve su, drugar je na sedmici stavio pozadi neke od 2000din i ok su mu, ali moj je automatik pa bi valjalo neke malo bolje da kupim da se ne bi brzo popalile, tako ako neko zna neku dobru marku za neke normalne pare neka kaze.. Ps: Diskovi su obicni, nisu samoventilirajuci.

Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Ma znam, bas se greju dosta, mada koci super...

Skoro sam kupio auto tako da imam nesto drugo u planu sad, kasnije cu mozda zameniti diskove, jer nije samo diskovi moram i klesta da menjam a to kosta jbg...

Link to post
Share on other sites

Primljeno k'znanju :D

Ne znam samo jel' te plocice treba da budu sa kablicem ili ne, jer mi se upalila lampica na instrument tabli pa sam tako video da su pri kraju a ne znam da li plocice idu sa kablicem ili na koju foru salju taj signal za istrosenost... Bitno mi je da znam da mi ne uvale neke pogresne plocice...

Link to post
Share on other sites

Aha, reci mi jos jednu stvar jer taj kablic moram da kupujem ili mogu da koristim moj jer verovatno da radi cim mi je upalilo lampicu, ili se to menja kad odu plocice? Mozda je smesno ali ne znam, skoro sam kupio auto i bas malo znam o njemu a nije me sramota da pitam..

Link to post
Share on other sites

A ko se nacen rodio :) . Taj kablic sto je aktivirao lampicu treba da zamenis a onaj sto je ostao ceo ako uspes da ga ne ostetis kad ga vadis iz plocice ne moras menjati. On je cini mi se oko 800-900 dinara i ako neces da se zezas uzmi i drugi nov. E da, koliko se secam ide jedan kablic napred i jedan nazad( bar kod mene).

Link to post
Share on other sites

Sredi to sto pre. Meni kad se bila upalila lampica vozio sam jos jedno 300-400 kilometara i obrijao je plocice do metala, zamalo da menjam idiskove. I moj je isto automatik i kocnica mnogo vise radi nego kod manuelnog menjaca.

Link to post
Share on other sites

Ma meni sinoc upalila, nisam presao ni 5km, samo sto sam se vratio kuci, sutra treba da bude neka plata i menjam odma!

Znam da se vise trose plocice kod automatika, zato sam i trazio savet za neke kvalitetna da ne kupujem neke s koje ce se upaliti psle 500km, samo mi zao sto sad nemam pare za diskove i kljesta druga al jbg, ce guraju i ovi dok se ne nadju neke pare za to...

Link to post
Share on other sites

7500.00 din texstar...

Neka hvala, nisam toliko bogat!

Kupio sam neke italijanske trusting ili tako nekako...

2500.00 din su, i tri te cu da promenim za jedne ove, vise mi se isplati...

Link to post
Share on other sites

Kako god odlucis. Nije samo stvar u tome koliko ce se brzo istrositi. Treba razmisljati i kako koce, da li ce se raspasti u voznji...

Link to post
Share on other sites

Za sad je ok, ne vidim neku razliku sem sto mi je malo vislja pedala jer su prethodne bas bile potrosene, inace koce i ove plocice super, sta znam, vreme ce da pokaze ali 7500.00 za prednje plocice za auto star 20 god je mnogo, neka zajebu oni sa cenama, slazem se ja da su to mozda najbolje plocice ali necu ja na trke sa njima... I ove su super za sad, bas cu da vidim koliko ce da traju i da li cu imati problema...

Link to post
Share on other sites

Ja sam zimus platio oko 8000 i prednje i zadnje zajedno u BMW Line, cini mi se da su prednje oko 4500 :) .

Link to post
Share on other sites

pazi i do 5000 je neka realna cena, ali 7500 je mnogo bre samo za prednje, ovde u Kragujevcu sam trazio na 4 mesta ima od 2000 do 7500, ima od 2000, 2500, 3000 i 7500, znaci od 3 do 7500 nema ni jedne, ne vidim logiku al ajd sad...Ce vidimo kakve su ove, za sad su super, ne piste i lepo koce, videcemo koliko ce trajati.. Pozdrav

Link to post
Share on other sites