Recommended Posts

U pitanju je E34 520i sa M20 motorom a evo problema, danas krenuo na put i primetio da je 2 puta kad sam stao na semaforu upallio lampicu za ulje ali onako tek tek da se nadzire.Kad sam krenuo nista.Nakon nekih 80km pocela je opet jedva da se primecuje pa je nakon nekog vremena prestala da bi na kraju pocela sve jace da svetli i na kraju non-stop.Stao sam, ugasio auto i upalio odmah i ne svetli.Motor radi lepo,vuce lepo..i ima ulja.Primetio sam da malo kaplje ulje ispod filtera ulja.Pretpostavljam da je u pitanju davac pritiska, pa sam hteo da pitam dali bi mogao po malo da vozim i stajem dok ne dodjem kuci(imam nekih 140km da vozim) ili da nadjem taj davac i zamenim ili bilo kakav savet ako moze..?

Link to post
Share on other sites

Danas napravio nekih 15km i sve ok, samo kad sam saltam u manje brzine i oduzmem gas perimetio sam da ler padne i na 600 pa se nadzire lampica.kad dodam gas ugasi se.Pretpostavljam da je to do loseg ulja..?

Popodne krecem na put pa ce valjda proci sve ok..

Link to post
Share on other sites

ili do lose pumpe odnosno zbog necega smanjenog protoka. zapuseno sito npr. ne bih ja na put dok se ne utvrdi sta je, da ga ne bi lezajeve radilice trazio po motoru.

Link to post
Share on other sites

Malopre dosao kuci..Sve je proslo ok.Oko nekog 70km je jedva primetno pocela treperi u par navrata.Kod saltanja i dodavanja gasa se gasi, takodje i na semaforu kad stanem pocne da svetli i kako pipnem papucicu gasa prestane.Posle 110 km je pocela da svetli normalno, stao ugasio auto, upalio ga nakon 5 min i nista.Nastavio put i samo u 5-oj na otvorenom pocne da svetli, kroz grad, saltanja dodavanja gasa se ugasi..

Najvaznije da sam stigao kuci, od sutra prekosutra krece istrazivanje.Prvo cu da zamenim davac, ulje i filter(sa donje strane filtera pusta ulje) pa se nadam da ce to resiti problem..

Hvala svima na savetima i pomoci..

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Primetio sam da mi ponekad na mojoj kockici M10 motor 1.8 90 KS, kad upalim auto zadrži upaljenu lampicu od ulja 1-2 sekunde, da li je to normalno? Ulje je menjano pre oko 3.000 km, MOTUL 15W-40. Motor ne troši ulje i nikada ne pali lampicu za ulje u vožnji.

Link to post
Share on other sites

Ja sam moj problem resio zamenom ulja, stavio sam Febi 10-40, zamenio filter i zamenio davac..Pretpostavljam da nije to nikakav problem ali sacekaj da se javi neko malo iskusniji..

Link to post
Share on other sites