Recommended Posts

Evo konacno da i ja predstavim svoj prevoz :) Prvo nesto osnovno o autu,dakle 316 1984 godiste,m10 motor 1573 kubika 55kw 5 brzina,takozvani slovenac.Automobil je u mom vlasnistvu 2.5god i od tad je u konstantnom precesu restauracije,a aktivno ga vozim od juna prosle godine.Ovde cu vam predstaviti i kako je tekla restauracija,od trenutka kada je dosao u moje vlasnistvo pa do sad.Prica je sledeca,uzeo sam ga od takoreci prvog vlasnika,je l' ga je on dobio na poklon od tasta :D 1986god kada je imao nepunih 2000km na satu.Medjutim poslednjih godina covek(dosta stariji) je kupio sebi i sinu E36 a kocku vozikao po selu neregistrovanu,bez odrzavanja tako da je to rezultiralo brzim propadanjem auta,najvise limarije.Evo neke slike da vidite kakav je auto bio kada sam ga uzeo.Placen je 500 evropskih.Na ovim slikama je vec krenulo rasturanje.

upxf.jpg

d1kl.jpg

fzr8.jpg

1eb3.jpg

1n1n.jpg

0ufz.jpg

r1oo.jpg

7b1p.jpg

er7v.jpg

zh.jpg

h24x.jpg

crvd.jpg

Kao sto se vidi,auto je bio u ocajnom stanju,a jedna od fora je ulubljene na sredini haube,od naslanjanja na banderu,kako je rekao da ,,pokaze seljacima sta je bmw".Strasne su to stvari.Posto je bila zima kad sam ga uzeo,auto je rasturen i cekao je prolece,a onda polako krece restauracija.Restauraciju smo radili otac i ja,posto je on nekada radio automobile za pare,limariju i mehaniku tako da sve sto je uradnjeno na autu nas dvojica smo uradili.Koliko je ocajno izgledao i nije bilo toliko strasno,najvise je propala zadnja daska i dzepovi,zadnji rubovi i patos kod vozacevih i suvozacevih nogu.Imalo je jos korozije ali uglavno neke sitnice ili je bila samo povrsinska.Generalno na autu je malo sta valjalo.Evo par slika dok se radio.

rm2a.jpg

kurc.jpg

zivl.jpg

f6t8.jpg

Limarija je dugo sredjivana,ono za sebe,po meni sve vrlo kvalitetno odradnjeno.Delovi su se uzimali ono na mesecnom nivou,kad legne plate uzme se nesto i tako.

Na autu je promenjeno:Soferka,prednji vezni lim,prednji branik,retrovizori,zadnje lajsne,mali spojler na gepeku,komlet enterijer,inst.tabla,cajger,sedita,daska pozadi,koza i rucica menjaca.Dole:Stabilizatori,zupcasta letva,gume banas stangle,dihtung radilice,vise karburatora :D,kais za pumpu za vodu,motorce za pranje stakala,zadnji amortizeri,diferencijal(bio 3.91,stavljen 4.27) i jos nebrojano sinih i vecih delova,ne mogu svega da se setim.Evo slika kada je auto registrovan po prvi put.Neke su iz sela xD

hewx.jpg

r3ee.jpg

aruj.jpg

st7p.jpg

32p6.jpg

qejd.jpg

Do sada sam dva puta hteo da odustanem od auta i stavljao ga na oglase.Onaj fazon,znam sta bi hteo a znam koliko mi para treba da to postignem i tek koliko sam para uzlozio do sad u njega(ono razmisljanje rupa bez dna,ali ipak ga volim),pa ispizdim,onda krenu da stizu bezobrazne ponude,pa odustanem od prodaje,i kada sam ga skinuo drugi put sa oglasa odlucio sam da ga necu sigurno prodavati,nego ce ostati u nasem vlasnistvu ,,do kraja".Krenuo sam i dalje da sredjujem auto i evo kako on danas izgleda.

hsly.jpg

8ad0.jpg

dkba.jpg

cby2.jpg

2yb6.jpg

yx87.jpg

8dx.jpg

1i6m.jpg

Uzeo sam zadnji mtech 1 podbranik,i sledece nedelje trebao bi da uzmem prednje opruge i amortizere pa da ga spustim,naravno bice slika kad se to odradi.Imam jos dosta stvari u planu(maglenke,neki prednji podbranik,neke stvari u enterijeru,malo jaci motor posto me ovaj ,,ne zadovoljava")Ako vas nesto interesuje pitajte.Toliko za sada od mene :)

Link to post
Share on other sites

Ala si ga opravio, svakja ti cast!

Sve pohvale za trud, zelju i muku da staru kocku vratis u odlicno stanje!

Zelim ti da se slatko sa njom navozas, da predjes mnogo kilometara bez da je popravljas. Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Stavljene krace opruge napred,zelene,i monroe gasni amortizeri(hvala bucabmw) i mtech 1 suknjica pozadi.Evo par slika kako sad izgleda.Ostao samo kraj izduva tj. auspuha da se sredi

m6qe.jpg

rijt.jpg

oi1g.jpg

ymxi.jpg

y59l.jpg

Link to post
Share on other sites

Super kocka, svaka cast, retke su kocke u ovakvom stanju :)

Fale ti samo pragovi :D i prednji podbranik m tech i da bude u fullu... :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Malo smo se ponovili.U pitanju je kenwood kmm-257 plejer,ima usb i aux,bez cd citaca.Cita i flac fajlove i razlika izmedju mp3 pesama u odlicnom kvalitetu i flac-a je vrlo osetna.

qv70.jpg

q7tr.jpg

jprn.jpg

Link to post
Share on other sites