BMW e39 530i


Recommended Posts

Pozdrav drugari,

u fazi sam kupovine e39-ke. Iako sam bio zainteresovan iskljucivo za 530d, nisam mogao naci primerak koji bi me zadovoljio, tako da je u igru usao i 530i, ali o njemu ne znam nista. E sad, procesljao sam ceo forum, ali o ovom modelu nista nisam uspeo da nadjem. Molio bih par saveta za kupovinu. Konkretno sam se zainteresovao za ovaj auto http://www.polovniautomobili.com/oglas3377486/bmw_530_restyling/, pa ako neko mozda ima neki info o njemu, bio bih zahvalan da ga podeli sa mnom.

Hvala,

Marko

Link to post
Share on other sites

Auto je bio u Čačku, bez registracije preko godinu dana. Kako ti je rekao Boris, auto je 2001. godište, možeš proveriti po VIN-u, isti sam gledao ranije, ali me je nešto odbijalo od njega. :(

Link to post
Share on other sites

530i kao 530i je dobar, M54 motor, puno snage i zadovoljstva. Manje zahtevan/rizičan (po džep prvenstveno) za održavanje od 530d, jer nema ni turbinu, ni zamajac, ni bosh-pumpu, dizne su jednostavnije/jeftinije itd itd. Zvuk mnogo bolji od dizelaša, a i više snage. Ako ima plin, ništa skuplji od dizelaša i za vožnju.

Sve u svemu, svodi se da nađeš dobar primerak, a nema ih mnogo, pa će ili trebati stpljenja ili malo para i vremena da ga središ nakon kupovine.

Za taj konkretan nemam informacije, ali prilikom kupovine ako možeš povedi majstora i standarno:

- pogledaj dobro auto i odozdo

- nakačite ga na BMW dijagnostiku (baš BMW, ne onu ODBII univerzalnu) da vidite šta kaže

- dobro proverite automatski menjač, mora da šalta bez cimanja i čudnih zvukova

itd itd

I naravno isključite muziku, načuljite uši i dobro ga provozajte.

Srećno sa kupovinom.

Link to post
Share on other sites

Da, znam da se vrti na oglasu dosta dugo. Sad ga vozi policajac iz Zemuna, navodno je potpuno sredjen (centrala ABS-a, senzor airbaga-a, vanosi, servis menjaca). Sumnjivo mi je to sto ga prodaje nakon samo par meseci. Da li je auto uopste legalan?

Hvala svima na odgovorima.

Link to post
Share on other sites

Hehe, to me i plasi. Idem danas da ga gledam. Samo da se ne zaletim kao sto obicno radim :) Jbg, vec sam sebe video u 530d, pravih 155k km, bio spreman da dam za njega 7 soma plus registracija i prenos, al' nismo uspeli da se dogovorimo (trazio 7500). Jbg :(

Link to post
Share on other sites

Ja prodao svoj 530D e60 za 7500E (2004to 200 000km)... u Sloveniji. Besprekoran je bio, nijedna sitnica nije bila neispravna, auto redovno odrzhavan bio, nove gume, krcat opremom.

Puno je za e39 7000.

Link to post
Share on other sites

Slazem se da je puno, ali mi je 39-ka nesto posebno i spreman sam da dobar primerak malo vise platim. Ima i ovde par e60 za oko 8k, ali se ne usudjujem da ih gledam, mislim da dobar e60 ne moze da bude ispod 10 soma (a ne bih dao na ovu krizu tolike pare za auto :))

Link to post
Share on other sites

Auto je bio u Čačku, bez registracije preko godinu dana. Kako ti je rekao Boris, auto je 2001. godište, možeš proveriti po VIN-u, isti sam gledao ranije, ali me je nešto odbijalo od njega. :(

Koja mu je bila cena tad? Je l' i tad u saobracajnoj pisalo 2002, ili je sadasnji vlasnik muljao sa papirima?

Link to post
Share on other sites

"Da li je uopšte legalan"??? Pa naravno kada ga vozi propadnik MUP-a. :lol:

Pa ne može biti baš skroz legalan sa 2997ccm motorom a da je registracija za njega 20.000din... I to još vozi MUP-ovac.

Link to post
Share on other sites

Čak i da je tako (a prilično sam siguran da nije) to opet nije baš skroz skroz legalno, osim ako nisi ti ili neko u familiji invalid. Samo što to policija ne juri i proverava... za sada...

Link to post
Share on other sites

@Sigtran "Čak i da je tako (a prilično sam siguran da nije)"

Ne bih sirio pricu o ovome, ali si u pravu, NIJE registrovan na invalida. Ali to mi ne predstavlja problem, kao sto mi ne bi bio problem i da je registrovan na invalida (vec 6 meseci bezuspesno trazim invalida na koga bih registrovao vec spomenuti 530d). Decko je m*do u MUP-u, ali sam mu kroz pricu dao do znanja da vrlo dobro poznajem malo vece srafove od njega, tako da smo, cini mi se, pricali iskreno i otvoreno :).Pruza se lepa prilika da se za malo para vozi masina od 3000 kubika i 230 KS. Ali, malopre sam gledao auto i uopste nema "TO NESTO" sto ocekujem od mog omiljenog modela BMW-a, zbog cega sam uostalom i spreman da izdvojim lepu sumu novca za auto star vise od decenije. VIN je WBADT61040CE51456. Koliko mi se cini, deseta po redu oznaka bi trebala da oznacava godinu proizvodnje, sto znaci da je auto 2000. godiste (iako nemam neke konkretne zamerke na enterijer, tako i izgleda)!? Takodje ima ASC, a ne DSC.

Inace, auto stvarno dobro radi, lepo vuce, menjac je cini mi se najbolji od svih koje sam do sad vozio.

Umalo da zaboravim, svetli mu check engine lampica, kaze da je zbog plina, da greska moze da se resetuje, i da se ne pojavljuje dok se vozi na benzin, ali cim se prebaci na plin opet se pojavljuje (cini mi se da sam o ovom problemu citao na nekom stranom forumu).

Link to post
Share on other sites

u saobracajnoj nigde ne pise da je auto na invalida tako da kad te zaustave ne mogu ti nista

Brale, zakon kršiš ako nisi invalid ili ako je registrovan na invalida koji nije član porodice i to je fakat. E sad što to trenutno "prolazi" i niko ne juri za poštovanje tog zakona (kao i mnogih drugih) je to što smo smejurija od države i imamo i mnogo veće probleme tako da je to bonus za one koji "krivudaju" a svi ostali su idioti što su pošteni i plaćaju po zakonu...

P.S. A kada te zaustave, ako baš hoće mogu da pozovu i provere i osobu na koju je registrovan auto i da li je u srodstvu s tobom. Mogu, ali (trenutno) neće, tako da opušteno, uživaj.

Link to post
Share on other sites

brale,ako imas ovlascenje sve je u redu,da provere veruj da ne mogu,tako je momentalno sto ne znaci da se nece promeniti,ja tako ne vozim sto ne znaci da necu,kad oni nas zakidaju gde stignu sto pa i mi da ne zakinemo tu istu smejuriju od drzave

Link to post
Share on other sites

Ali, malopre sam gledao auto i uopste nema "TO NESTO" sto ocekujem od mog omiljenog modela BMW-a, zbog cega sam uostalom i spreman da izdvojim lepu sumu novca za auto star vise od decenije. VIN je WBADT61040CE51456. Koliko mi se cini, deseta po redu oznaka bi trebala da oznacava godinu proizvodnje, sto znaci da je auto 2000. godiste (iako nemam neke konkretne zamerke na enterijer, tako i izgleda)!? Takodje ima ASC, a ne DSC.

Inace, auto stvarno dobro radi, lepo vuce, menjac je cini mi se najbolji od svih koje sam do sad vozio.

Umalo da zaboravim, svetli mu check engine lampica, kaze da je zbog plina, da greska moze da se resetuje, i da se ne pojavljuje dok se vozi na benzin, ali cim se prebaci na plin opet se pojavljuje (cini mi se da sam o ovom problemu citao na nekom stranom forumu).

Kažeš auto stvarno dobro radi, lepo vuče, menjač odličan, pa šta je "TO NEŠTO" što ti fali gledanjem? M-paket?

Evo ti i detaljnih podataka iz baze:

Type

Value

VIN WBADT61040CE51456

Type code DT61

Type 530I (EUR)

E series E39 ()

Steering LL

Doors 4

Engine M54

Power 170

Transmission AUT

Colour TOPASBLAU METALLIC (364)

Upholstery STANDARDLEDER / GRAU (N6TT)

Prod.date 10/18/2000

OPTIONS

S169A ABGASNORM EU3 EU3 exhaust emissions standard

S216A SERVOTRONIC HYDRO STEERING-SERVOTRONIC

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Multifunction f steering wheel

S361A LM RAEDER / PARALLELSPEICHE 82 BMW LA wheel, parallel spoke 82

S438A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Fine wood trim

S441A RAUCHERPAKET Smoker package

S500A SCHEINW.WASCHANL. / INTENSIVREINIGUNG Headl.washer system / intensive cleaning

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S522A XENON-LICHT Xenon Light

S534A KLIMAAUTOMATIK Automatic air conditioning

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL Navigation system Professional

S632A KOMPLETTVORB. BMW HANDY (MOTOROLA) Preparation BMW Handy (Motorola)

S672A CD WECHSLER 6-FACH CD changer for 6 CDs

S704A M SPORTFAHRWERK M Sports suspension

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN White direction indicator lights

S818A BATTERIEHAUPTSCHALTER Battery master switch

S855A SPRACHVERSION ITALIENISCH Language version, Italian

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Dealer List Europe

S884A ITALIENISCH / BORDLITERATUR On-board literature Italian

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Omission of outer-skin preservation

S928A REIFENSTEUERUNG Tyre control

S202A STEPTRONIC Steptronic

S520A NEBELSCHEINWERFER Fog lights

S548A KILOMETERTACHO Kilometre speedo

S473A ARMAUFLAGE VORN Armrest front

S555A BORDCOMPUTER On-board computer V with remote control

S602A BORDMONITOR MIT TV On-board monitor withTV

S694A CD-WECHSLER VORBEREITUNG Provisions for BMW 6 CD changer

Link to post
Share on other sites

Kažeš auto stvarno dobro radi, lepo vuče, menjač odličan, pa šta je "TO NEŠTO" što ti fali gledanjem? M-paket?

Evo ti i detaljnih podataka iz baze:

Type

Value

VIN WBADT61040CE51456

Type code DT61

Type 530I (EUR)

E series E39 ()

Steering LL

Doors 4

Engine M54

Power 170

Transmission AUT

Colour TOPASBLAU METALLIC (364)

Upholstery STANDARDLEDER / GRAU (N6TT)

Prod.date 10/18/2000

OPTIONS

S169A ABGASNORM EU3 EU3 exhaust emissions standard

S216A SERVOTRONIC HYDRO STEERING-SERVOTRONIC

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Multifunction f steering wheel

S361A LM RAEDER / PARALLELSPEICHE 82 BMW LA wheel, parallel spoke 82

S438A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Fine wood trim

S441A RAUCHERPAKET Smoker package

S500A SCHEINW.WASCHANL. / INTENSIVREINIGUNG Headl.washer system / intensive cleaning

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S522A XENON-LICHT Xenon Light

S534A KLIMAAUTOMATIK Automatic air conditioning

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL Navigation system Professional

S632A KOMPLETTVORB. BMW HANDY (MOTOROLA) Preparation BMW Handy (Motorola)

S672A CD WECHSLER 6-FACH CD changer for 6 CDs

S704A M SPORTFAHRWERK M Sports suspension

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN White direction indicator lights

S818A BATTERIEHAUPTSCHALTER Battery master switch

S855A SPRACHVERSION ITALIENISCH Language version, Italian

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Dealer List Europe

S884A ITALIENISCH / BORDLITERATUR On-board literature Italian

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Omission of outer-skin preservation

S928A REIFENSTEUERUNG Tyre control

S202A STEPTRONIC Steptronic

S520A NEBELSCHEINWERFER Fog lights

S548A KILOMETERTACHO Kilometre speedo

S473A ARMAUFLAGE VORN Armrest front

S555A BORDCOMPUTER On-board computer V with remote control

S602A BORDMONITOR MIT TV On-board monitor withTV

S694A CD-WECHSLER VORBEREITUNG Provisions for BMW 6 CD changer

Hvala ti za ovo, a u sledecem postu ces da vidis sa je "to nesto" :)

Link to post
Share on other sites

Brale, zakon kršiš ako nisi invalid ili ako je registrovan na invalida koji nije član porodice i to je fakat. E sad što to trenutno "prolazi" i niko ne juri za poštovanje tog zakona (kao i mnogih drugih) je to što smo smejurija od države i imamo i mnogo veće probleme tako da je to bonus za one koji "krivudaju" a svi ostali su idioti što su pošteni i plaćaju po zakonu...

P.S. A kada te zaustave, ako baš hoće mogu da pozovu i provere i osobu na koju je registrovan auto i da li je u srodstvu s tobom. Mogu, ali (trenutno) neće, tako da opušteno, uživaj.

uz duzno postovanje da pitam nesto,a sta ako je vlasnik invalid od 80 posto kao sto je moja sestra tojest gluvonema osoba.i kog ce oni mog da zovu ili provere(jer zivi sama a slusalicu ce da im digne malo juce :rolleyes: )?zato i postoji ta fora da invalid ima pravo da ovlasti nekog treceg da mu upravlja autom iz korisnih pobuda(ode po lekove itd).

da ne davim mogu da nas uhvate za tuki ko i mi njih u nekim slucajevima.vozite i ne brinite.

Link to post
Share on other sites