Recommended Posts

zanima me koliko se glava maximalno moze brusiti, koja je to mjera i kako se mjeri?

nosio sam glavu majstoru da je poravna, medjutim izgleda da je previse skinuo. ima li neka mjera na glavi do koje se ne smije busiti? kada sam montirao glavu kad upali auto cuje sa da bas jako nesto udsara. najvjerovatine klip u lavu ili ventil. ventili su nastelani na mjeru. treba mi to hitno. ako neko zna pomagajte. hvala unapred i pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Ravnanje glave zavisi od pokrivljenosti iste,bitno je da se ravnanjem ne dodje do ventila.U dobroj masinskoj radionici prvo se vrsi ispitivanje,pa se potom krece u posao ili se trazi druga glava...

Link to post
Share on other sites

kad bi ti klip udarao u glavu , prvo bi izbacio svecice iz iste a potom bi porazbijao ventile ... tako da to sto se cuje ... je nesto drugo ....

Link to post
Share on other sites

Postoje na glavi na dva mesta (na strani koja se ravna)udubljenja koja su ravnanjem sve plica i plica,na kraju kada se ne vide to je kraj sa obradjivanjem

Link to post
Share on other sites
kad bi ti klip udarao u glavu , prvo bi izbacio svecice iz iste a potom bi porazbijao ventile ... tako da to sto se cuje ... je nesto drugo ....

ja mislim da ipak malo dira. evo i slika glave prije obrade

http://img3.imagebanana.com/img/hvj5cm1d/glavabmw.jpg

posle obrade ovaj broj u gornjem lijevom uglu (9) se ne vidi ni malo, skroz je zbrusen. Problem je jos i sto sam stavio dihtung glave A, pa ne znam dali da pokusam sa debljim B ili C? stvaro ne znam sta vise da radim, lkovi koji imaju tu masinsku obradu vec su mi sjebali jednu glavu kad su je ispitivali. Pa me sad zanima jesu li i ovu. posto su je bas zbrusili momacki.

Link to post
Share on other sites

Ako se ne vidi broj mislim da su preterali! Koliko ja znam,a mozda i gresim,taj broj je u prorezu koji odredjuje kraj obrade. :preved:

Probaj sa debljim dihtungom,mislim da ce raditi. :buba:

Link to post
Share on other sites

dihtung nije trajno resenje ali posluzice ....

Link to post
Share on other sites

bio sam u pravu, klipovi su dirali glavu. nisu dirali ni svijecice ni ventile. nabavio sam drugu glavu i danas se montira. hvala svima. PozZzzzzZz...

Link to post
Share on other sites
Jbt. frenkybmw, kako je ovaj svijet mali! Jeli ti skoro dolazio ko iz N Grada da kupi e 30? Pretpostavljam da si mu rekao za glavu. :) :) :)

nije niko dolazio. ne prodajem bmw-a. to se desilo na mom bmw-u 325ix. sad ce da ide ko lud. stavio sam sportske opruge (neke plave bmw-ove) i sportske amortizere. krut je ko formula. bice slike uskoro ovjesa. poz...

Link to post
Share on other sites
bio sam u pravu, klipovi su dirali glavu. nisu dirali ni svijecice ni ventile. nabavio sam drugu glavu i danas se montira. hvala svima. PozZzzzzZz...

Jbg.Uvek sam se pitao zasto pogresni ljudi imaju mogucnosti da rade ovakve stvari???Amateri 100%,terao bih ih da grickaju tu glavu lagano,bez da uz to piju pivo!!!

Bitno je da si resio problem i vrcas se na put!!

:) :) :)

Link to post
Share on other sites