Vlaga ispod sedista?


Recommended Posts

Tepih je vlazan najvise na suvozackoj strani, manje na vozacevoj strani, a pozadi je suvo.

Takodje, sve ostalo je suvo, siber, gepek, kaseta..

Ne mogu da povezem da li se vlaga javlja nakon voznje po kisi ili nezavisno od toga...

Imate li neku ideju? Hvala unapred...

Link to post
Share on other sites

ljiljo pogledaj ispod auta kod kockica je to veeeelika mana pojave se rupe tj. istrune ili korozira kako god iza prednjih kotaca prema vozackoj kabini zato ti vlaga samo na prednjos strani tj. pojave se rupe kroz koje voda ulazi unutra na malo kojoj kockici da to nema nije problem za uraditi samo ako se na vrijeme uhvati a mozes samoa pogledati jel ima te rupe

Link to post
Share on other sites

To je boljka dosta BMWa ali niko nece da prizna E30 za razliku od e21 ima odvode ispod kedera sofer-sajbne,moze da bude ali ne mora.Treba skinuti tepih pa videti,zna da ubacuje vodu od koseva tockova (trulez).Jos jedno,sva vozila sa siberom imaju odvodna creva koja vode u sajtne (pragove) a mogu da se zacepe.Siber skracuje zbog toga vek karoseriji ali zato pruza " romantiku " Sve trule u prednjim coskovima patosa gde je lim zavaren za lim.Trule i okrugli cepovi patosa ali tu ne ulazi mnogo vode!E30 zna da truli na "kvarno" gde se niko ne nada!!!

Link to post
Share on other sites

Imao sam skoro isti problem, ispostavilo se da imam rupicu u patosu koja nema ni cm u precniku, ali je tuda voda ulazila cele zime, a posto kocka ima debeli sundjer ispod itisona to se sve lepo natopilo. Osusio, malo silikona.....

Link to post
Share on other sites

Moze da bude odvod ispod sofesajbne ili patos!

:preved:

Ja sam recimo odvodjenje vode iz sibera resio tako sto sam produzio odvodno crevo(mozes ga videti kad skines prednje zvucnike) i izbacio ga van sajtne.Sada su sajtne unutra uvek suve! :buba:

Link to post
Share on other sites
Moze da bude odvod ispod sofesajbne ili patos!

:lol:

Ja sam recimo odvodjenje vode iz sibera resio tako sto sam produzio odvodno crevo(mozes ga videti kad skines prednje zvucnike) i izbacio ga van sajtne.Sada su sajtne unutra uvek suve! :lol:

e gagy,vidis to nisam znao.moram da proverim te odvode sa sibera a sto se tice ljiljinog problema sve sto su clanovi rekli za e30 stoji jer je kod mene pre varenja voda ulazila upravo na mestima koje spominju(iza prednjih tockova,gore u uglu i dole blize gredi)a LJILJO obavezno :lol: trebas da proveris odvode od soferke kod brisaca jer ako tu ulazi voda,ulazi na kvarno kod pedala ispod tepiha .

Link to post
Share on other sites

Ja sam na E34 imao problem kako krene kisa, suvozac ima jezero, a vozac baricu.

Suvozac je najebao zato sto nije lepo vracen dihtung ventilatora koji komunicira izmedju kompijutera u haubi i unutrasnjosti, a vozacka strana je najebala jer je odvod sibera vozacke strane bio zapusen u pragu od trulezi...

Eto nekih ideja, a jos jedna je soferka...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Moze da bude odvod ispod sofesajbne ili patos!

:)

Ja sam recimo odvodjenje vode iz sibera resio tako sto sam produzio odvodno crevo(mozes ga videti kad skines prednje zvucnike) i izbacio ga van sajtne.Sada su sajtne unutra uvek suve! :)

upravo danas sam uradio istu stvar.vrlo klever!na mojim sajtama s leve strane voda je isla kap po kap i to od negde ni ja ne znam od gde,a na desnoj nije uopste izlazila napolje!?zato mi je desna strana pre varenja bila katastrofa.da nije bilo sundjera suvozac je mogao da se vozi kao u kremenkovom automobilu.e,sad je tome dosao kraj.kad otvoris siber i sipas vodu u one otvore ona izlazi kao na klima uredjajima,direktno na asfalt.naravno ne vidi se nista spolja,jer stoji iza one zastitne plastike.hvala na ideji,hahaha! :pleasantry: :preved: :D

Link to post
Share on other sites

I ja sam imao daj problem na kockici.Uzmes crevo i pocnes da polivas po kolima i kad vidis gde kaplje to je to.Uglavnom je odvod kod sofersajbne,zaprlja se i ne moze voda da otice gde treba,zatim se povecava nivo i ulazi kod spojeva izmedju ventilatora i kabine.Ja sam sve to skidao,posto ta dihtung guma je trula,i zamenuo sa drugim ventilatorom koji ima dobru gumu a jos sam nalio i silikona da jos bolje drzi i to je upalilo,nikad vise vlage. :pleasantry:

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Uradi sledece, sipaj vodu iz flase ispod sofersajbne ( na resetku na obe strane auta) i pogledaj da li voda izlazi kao jedan pravilan mlaz iza zadnjih tockova tacno gde se krilo vezuje za sajtnu. Ako izlazi pravilan mlaz onda je ok, kanali nisu zacepljeni, takodje podigni haubu pa pa ces videti jedno kratko crevo (ili samo rupu) pri sredini firewalla.

HPIM0985.jpg

Ako i tu izlazi onda bi kanali trebalo da su OK . Za siber ne znam to nemam na svom autu. Dalje, zakrpi rupe obavezno je je to jako jevtina i jednostavna operacija za bilo kojeg krstenog majstora. Ja sam imao isti problem (jeste bilo rupica ali nije moglo da udje tu pa da je bog otac), ali izgleda da je kod mene radijatorcic za grejanje kabine popustio pa je negde curkao. Sipao sam onu masu za krpljenje hladnjaka i to je cinimi se reslio problem.

Link to post
Share on other sites

Kod mene je kapljalo kod pedala zato sto je neko ko je ugradjivao plin kada je izvodio kabl do prekidaca u kabini ostavio rupetinu u nekoj gumi kroz koju je provukao kabl, pa se slivalo kad god je padala kisa ili kad bih prao auto. Ispod one resetke kod brisaca. Zalio sam silikonom i od tad nije vise bilo vode. Jel se kod e34 odvodi od sibera zavrsavaju kiod prednjih tockova ili zadnjih? Kad sipam vodu curi kod prednjih, jel to tako treba ili je neka budzevina?

Link to post
Share on other sites

Danas sam sve isprobala: :)

1. Sipala sam vodu na resetke ispod sofersajbne ..voda izlazi iza prednjih tockova u dosta jakom mlazu kao i iz rupice na slici koju je dao Dzoni_m

2. Sipala sam vodu u kanale sibera i voda izlazi i kod prednjih i kod zadnjih tockova, s tim sto slabije kaplje sa jedne strane (ali kaplje) pa cu tu stranu nekako da procackam

3. Zalivala sam vodom sofersajbnu i nisam uocila da negde vlazi iznutra

ALI...!!!!

4. Kad sam zalivala vodom gornju stranu vrata iznad lajsni jedan deo vode je oticao sa obe strane duz lajsni a jedan deo se podlivao unutra prema onom kederu od vrata. Taj keder na vratima je kod mene prilicno iskrivljen, ne moze dobro da se ugura u ono ulegnuce, odignut je, i voda kaplje na onaj unutrasnji prag kod vrata.

ZNACI...

Treba mi novi keder za oba vrata - auto je 316i coupe iz '89....Ne mogu da nadjem sliku tog kedera na "realcom"

Link to post
Share on other sites

Eto Ljiljo....vidis i sama da problem nije veleiki samo ti je trebala simulacija kise! Ako ne nadjes taj keder ili ti bude jaka cena u BG-u javi da pogledam ovamo kod nas :) :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
Ja sam recimo odvodjenje vode iz sibera resio tako sto sam produzio odvodno crevo(mozes ga videti kad skines prednje zvucnike) i izbacio ga van sajtne.

Odvodno crevo od sibera sa vozacke strane je bilo skroz zapuseno i negde zaglavljeno u patosu..neka dva super momka u servisu Gudalovic su cackala sat vremena, poskidali plastiku, produzili crevo i uperili ga u sajtnu na kojoj se sa donje strane nalaze dve rupe koje su i namenjene da izlazi voda iz creva.

Problem je sada u unutrasnjem kederu od vrata koji je istanjen i podliva se voda ...novi je 60eur

Link to post
Share on other sites

vidis da je u pitanju siber + keder(ali to je manji problem).znaci,u vecini svi imaju isti problem.bas dobro sto si ti otkrila svoj. a npr. ja sutra montiram treci hladnjak u tri godine(jer su svi propisali tamo gde ne treba).mislim,sta reci!svako ima svoju muku.sretno sa krpljenjem rupa,creva,odvoda itd.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Vecina zna, kocka 318 IS, provalim skoro da mi je mokro ispod nogu, izvadim sedista i itison napolje, auto se osusi i po pljusku provalim da voda dolazi negde sa pozarnog lima, negde ispod soferke. Nista nije trulo i sl, soferka je cela... ima li neko ideju sta da probam da bih eventualno izbegao vadjenje table, mada mi verovatno ne gine... :boast:

Link to post
Share on other sites

pogledaj ispod haube,da se voda mozda ne sleva pored kedera haube pored,tj. u cosku pored kutije sa osiguracima.tu pomeri onu gumenu izolaciju(otkaci one plasticne zakacaljke) i proveri da se slucajno tu ne nalazi neka pukotinica(jer hoce to kod kocki)na spoju,tj.varu lima.zatim proveri odvode ispod soferke(skini one plastike gde se uvlaci vazduh za grejanje).proveri odvode shibera,otvori shiber i u one rupe u coskovima polako sipaj vodu i prati da li lepo cure ili piskaju(ako je ovo drugo,usla prljavstina,rdja i pravi haos ispod tepiha negde u limu).tad mozes da proveris i zadnje odvode shibera.ako imas plastiku iznad tockova,dobro pogledaj da li je negde popustio lim,a to se najcesce desava na onom kockastom delu iznad levog tocka,tacno ispod kutije sa osiguracima.to su moja iskustva i na tim mestima sam imao zajebancije,ali sam ih sredio i sad sam HEPI!poz!

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

ljudi imam bukvlano baru ispod vozaceve patosnice....

skoro sam vozio kola na zastitu pred zimu i sve rupe su zacepljene ispod i kod tockova 100 %

sta bi moglo da bude? :hunter: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

danas sam definitivno potvrdio da mi voda ne ulazi odozdo..naime...prao sam kola i cak sta vise mislim da voda koja mi ulazi u kabinu ide kroz otvor za vazduh ispred soferke....

da li je moguce to da se zapusillo???

da lli neko zna i da li je neko radio skidanje tepiha i proveravanje svega toga???

molio bih detaljan izvestaj :)

svaka pomoc dobrodosla :)

Link to post
Share on other sites

Neee....treba postupno da sipas vodu.....Prvo na resetke ispod sofersajbne:

Uradi sledece, sipaj vodu iz flase ispod sofersajbne ( na resetku na obe strane auta) i pogledaj da li voda izlazi kao jedan pravilan mlaz iza zadnjih tockova tacno gde se krilo vezuje za sajtnu. Ako izlazi pravilan mlaz onda je ok, kanali nisu zacepljeni, takodje podigni haubu pa pa ces videti jedno kratko crevo (ili samo rupu) pri sredini firewalla.

HPIM0985.jpg

Ako i tu izlazi onda bi kanali trebalo da su OK .

A posle...ako imas siber sipas samo po siberu:

Danas sam sve isprobala: :)

1. Sipala sam vodu na resetke ispod sofersajbne ..voda izlazi iza prednjih tockova u dosta jakom mlazu kao i iz rupice na slici koju je dao Dzoni_m

2. Sipala sam vodu u kanale sibera i voda izlazi i kod prednjih i kod zadnjih tockova, s tim sto slabije kaplje sa jedne strane (ali kaplje) pa cu tu stranu nekako da procackam

3. Zalivala sam vodom sofersajbnu i nisam uocila da negde vlazi iznutra

ALI...!!!!

4. Kad sam zalivala vodom gornju stranu vrata iznad lajsni jedan deo vode je oticao sa obe strane duz lajsni a jedan deo se podlivao unutra prema onom kederu od vrata. Taj keder na vratima je kod mene prilicno iskrivljen, ne moze dobro da se ugura u ono ulegnuce, odignut je, i voda kaplje na onaj unutrasnji prag kod vrata.

ZNACI...

Treba mi novi keder za oba vrata ...

Ne treba ti da skidas tepih da bi to proveravao...prvo proveri da li voda koju sipas negde izlazi van...

Sto se tice skidanja tepiha...imas horor slike na stranici gde je moj auto...Moj problem su bile rupe u patosu i korozija koju su pravile zapusene sajtne od sibera...Pozdrav

Link to post
Share on other sites