Recommended Posts

imam problem na leru kad je motor na radnoj temp.

kad je potpuno hladan i delimicno zagrejan ler je na 850,a posle duze voznje tj kad je na radnoj temp ler je 1200.

na semaforu moram da ga drzim na kocnici u D,tad su obrtaji na 850, jer kad ubacim u N skoce na 1200 pa bruji kao tenk.

skidao sam malo pre ler gas ventil ili step motor kako neki kazu,nije bio mnogo garav al sam ga cistio sa wd40.

u cemu moze biti problem sa lerom,jel ima neko slicna iskustva?

kad pomerim klapnicu na ler ventilu na zatvoreno jer treba skroz da zadihtuje vazduh ili treba malo da prolazi?

Link to post
Share on other sites

hteo sam da probam da na srafu saile sto otvara usisni leptir da ga malo odvrnem i napravi jos gore.

te bude premali,pa 1800,pa skace od 500 do 1200, pa ubodem idealni al kad ubacim u d ili r spusti se do kraja i ugasi se.

morao sam spustiti haubu i otici na pivo da se oladim malo da ga nebih polupao..

zato ako ima nekih koji se razumeju da mi kazu sta i kako!poz

Link to post
Share on other sites

Jel auto radi na benzin ili na plin,ako je u pitanju plin koji sistem?

Ne diraj sajlu gasa nije to lada sa karburatorom.

i na benzinu i na plinu isto se manifestuje.

plin sekvent.

Link to post
Share on other sites

Sta se pravis majstor I stelujes mu klapnu kad ima ler motor

na crevo od usisne gume do ler gasa je neko nabudzio plastican ventil kao na obicnom plinu sto ima i zavrnut je do pola otvora creva :mellow:

zbog cega je to tu nabudzeno?

Link to post
Share on other sites

jer se gasi ler motorcic posle odredjene temp ili stalno radi?

jel mu treba vise ili manje vazduha kad je motor na radnoj temp!

odgovorite ako znate bez zajebavanja,sta cu kad ne znam a hocu da znam!!!!!!!!!!!!!!i volim da prckam al brzo planem jer neznam!!!!!!!!!hahahah

Link to post
Share on other sites

jer se gasi ler motorcic posle odredjene temp ili stalno radi?

jel mu treba vise ili manje vazduha kad je motor na radnoj temp!

odgovorite ako znate bez zajebavanja,sta cu kad ne znam a hocu da znam!!!!!!!!!!!!!!i volim da prckam al brzo planem jer neznam!!!!!!!!!hahahah

Ja mislim da on radi cim pustis papucicu gasa,kod mene se cuje da zuji cim dam kontakt,meni se slicno desava ali obrnuto,kad je hladan trese se kao epilepticar a vruc radi ok

Link to post
Share on other sites

To je nabudzeno verovatno jer step motor ne radi, jel pada ler kad zavrces taj plasticni sraf?

Pregledaj i da nije spalo neko crevo sa usisne grane

kad ga zavrnem do kraja bude ler bolji,al zato kad je hladan moram da mu onda drzim gas jer nema ler!

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da on radi cim pustis papucicu gasa,kod mene se cuje da zuji cim dam kontakt,meni se slicno desava ali obrnuto,kad je hladan trese se kao epilepticar a vruc radi ok

jel bio problem do stepa?

Link to post
Share on other sites

jel bio problem do stepa?

Ne znam,nakanjujem se da odem do majstora tj on je u guzvi,spomonje neki fals vazduh itd a mozda i step,ponekad mi ostane na 1200-1500 obrtaja i nece da spusti dok ne krenem

Link to post
Share on other sites

probao bih sa drugim motoricem da vidim dal je do njega pa da ga menjam al nemam gde da nadjem?

ima li ko za m50 da posalje da probam pa bih ga uzeo ako je on problem!

Link to post
Share on other sites

Proveri ima li napajanja na dzeku od step motora, ako ima onda menjaj step motor i mici slavinu :)

ima napajanje,sad sam raskacio dzek i nece da drzi ler gasi se.

kad sam ga upalio hladnog ler je bio na 1100 a do sad kad ga hladnog palim bude par sekundi 1000 pa se spusti na oko 850.

Link to post
Share on other sites

Opet čemu "slavina" na crevu?

nemam pojma sto je to neko stavio tu?

zasad stoji kako stoji jer je sve kako treba,kad dodje vreme zamene ler motorica skidam i tu slavinu!

Link to post
Share on other sites