Recommended Posts

  • 1 month later...

e pa ne mogu se sadtacno setiti koji su neki su zamenski, oko 60 evra par prednjih, sad bas da mogu biti toliko losi da stradaju posle mozda 5000 kilometara nesto ne verujem. I to tresenje se desava cini mi se samo i iskljucivo nizbrdo. Moze li nesto drugo u trapu biti uzrok, Od skoro je pocelo da mi se cuje neko krckanje u volanu najvise u leru, i cini mi se vise kada je auto hladan, i to samo malo desno i levo od pocetnog polozaja, tj cuje se u volanu al mislim da se prenosi iz trapa od napred, moze li biti krajnica, majstor je re3kao da trebam da je promenim a nisam. Ili mozda lezaj desni koji se malo cuje ali nista strasno?

Link to post
Share on other sites

Samo mi nije jasno zasto je tresenje stalo kad sam zamenio prednje diskovie, oni jesu bili verovatno deformisani jer su bili istrosemi do maksimuma, ko zna od kad nisu menjani, ali da se novi diskovi tako potrose nesto sumnjam, jedino da postoji nesto sto ih deformise ali opet nista ne moze tako lako deformisati disk

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Evo da se nadovezem na temu, i ja sam skoro primetio da mi trese volan pri kocenju. Kada sam kupovao auto , predhodni vlasnik je menjao prednje diskove i plocice. Gledao sam diskove i deluju mi dobro , medjutim plocice se nisu ravnomerno trosile, naime pri krajevima se trosile vise, tako da nemaju ravnu povrsinu. Da li je moguce da je samo to uzrok?

Nesto ovako kao na slici, ovu sliku sam nasao na netu

DSC00451.JPG

Link to post
Share on other sites