Recommended Posts

Pozdrav drugari...

Zanima me da li neko moze tacno da mi objasni cemu sluzi onaj prekidac pored menjaca sa tri rezima rada?

Znam za ekonomicnu i sport voznju ali cemu sluzi onaj polozaj za sneg kao?

Imam sper diferencijal koji radi ne zavisno od tog prekidaca...

Jedino ako blokira menjac u nekoj brzini dok se ne izvuces ako si se zaglavio ili slicnio, nem pojma...

Ako neko ima neku pametnu informaciju o ovom bio bih mu zahvalan...

Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites

Taj treci polozaj polozaj sluzi za klizav put. Sneg, blato. Kad prekidac prebacis u polozaj M tad menjac ubaci u trecu brzinu i samo sa njom vozi. I krece onda u trecoj.

Link to post
Share on other sites

Ako ti je rucica u D sve radi trecom. Mozes ga rucno prebaciti u drugu kad rucicu prebacis u drugu brzinu. Protiv proklizavanja jeste jer motor nema snage kad kreces trecom :) .

Link to post
Share on other sites

Nema veze dal je sneg ili nije, Ubaci u pahuljicu, stavi u 1. I videces da ti nece saltati dalje od prve. Stavi u 2 i probaj da krenes, videces da krece malo teze, tj iz druge i nece da prebaci u 3 ili 4. Znaci to je manuelni mod, najjednostavnije

Link to post
Share on other sites

Ama ljudi ja nemam 1!

Moj je menjac petostepeni!

Imam 2,3,4,D,N,R i P. Koliko se secam probao sam da stavim prekidac na pahulju i da vozim za D i nista nisam primecivao, to jest nisam primetio da nece da salta, mada sam ga brzo i iskljucio, sutra cu bas da probam ponovo da vidim sta se desava.

Link to post
Share on other sites

Ok, resismo dilemu, znaci onaj prekidac blokira menjac i u koju usaltas u toj si dok ga ne iskljucis...

Reci mi samo jos jednu stvar kad ubacim u D jer ima tu prva ili ne, kojom krecem ja u stvari?

Jebe me onaj displej otisli izgleda pikseli i ne vidi se nista u kojoj je brzi..

Link to post
Share on other sites

Ako si u ekonomik, ubacis u d i on salta sve lepo redom. Znaci prva, druga i tako dalje.. Vidis po obrtajima sta se desava. Ili si mislio na pahuljicu? mislim da imam ja tablu od e34 neku od automata, ali je od tds-a. Ako mozes da preb samo taj displej dacu ti je

Link to post
Share on other sites

Da da, na ekonomik sam mislio, ma oseti se kad salta nego ko da broji to cu se polupam negde :)...

Ja sam trazio ovde po kg-u sat ali nisam nasao, meni je onaj nov tip sa malim displejom za kilometrazu i ima posebnu kao kuticu u satu koja se vadi i u koju ide dzek za ovo sto pokazuje u kojoj si brzini, ako imas takav sat moze da pravimo posao ako ti je stari tip sat onaj sa velikim displejom na kom se prikazuje i spoljna temperatura i da li imas vode i tako to onda mi ne odg...

Link to post
Share on other sites