Recommended Posts

posle malo duzeg vremena evo mene opet sa novim pitanjima :)

vozim bmw e30 318i vec duze vrijeme, bilo je sve ok do pre neko vece :) auto i palim i vozim na plin, nikakvih problema nisam imao ranije. palio je uvek na pola kljuca vukao bez ikakve razlike na benzin itd. na leru je saptao na 600 obrtaja nije se cuo nikako. skoro sam se vozao i poceo neki lik da mi se lepi sa nekim golficem i osisam ga i na 170km/h kad sam pustio gas cuo sam da je nesto puklo, i auto se ugasio. stao sam na prvo prosirenje, misleci da mi se protokomer odvalio i da ga trebam lepiti ili staviti drugi koji imam u rezervi :D ali nije, protokomer je citav inace desavalo mi se ranije ako izgubi struju ili nabaca previse plina da opali po koji put ta neka detonacija :D e sad sam pregledao sve to malo detaljnije nije protokomer pukao nego ona guma ispala sto ide s protokomera u usisnu granu tamo kod asnjpric pumpe. vratim nju tacnije mi ispala ona mala guma kao treci dio sto dolazi.... vratio sam nju i upalio auto radio mi je sasvim drugacije i cuo sam kako nesto lupka skoro da radi kao dizel ali to je kratko trajalo krenuo sam dalje da vozim nisam primetio nikakvu razliku u vuci, i dalje mi pali isto i vuce normalno sve kao i ranije ali na leru mi trese kad radi i ne radi lepo. odlucio sam pogledat dal negde ne vuce zrak neki ili nesto ali sve je spojeno kao i ranije. izmerim kompresiju na prvom i drugom klipu oba imaju po 8 bari, mislio sam da se mozda ventil otkacio ili nesto sta znam... pogledao svecicu radi i baca normalno struju. sve mi je to nekako logicno i radi sve kako treba ali ipak problem nisam resio. onda ga upalim i radi na leru tako skinem kabal od prve svecice uopste mi ne mjenja rad motora radi kako radi. e samo na vecem gasu oseti se da mu fali taj jedan klip, a na malim obrtajima nista. drobi onako nepravilno nekako. vratim kabal opet ga proturiram pocne da radi kako treba. sad ne znam sta mi se desava tacno... i sta da pogledam sta da zamenim ima neko neku ideju ili neko slicno iskustvo. znaci bmw radi i dalje kako treba ide i vuce isto kao i ranije samo je problem sa ler gasom. skinem kabal radi kako radi, vratim kabal isto kao i bez njega. samo na vecim obrtajima se oseti razlika i fali mu... molim za savet hocu ponovo da prede :))))))

Link to post
Share on other sites

Spalo ti je jos neko crevo verovatno, imas jedno sto odole ulazi u onu veliku gumu do protokomera pa pogledaj i isprati njega,

a proveri i crevo do serva za kocnice

Pod obavezno ovo... Ne vidi se na prvi pogled a zna da j*be samo tako. :angry:

Link to post
Share on other sites

Proveri zastitnu klapnu da se nije pokrivila i zaglavila pa da ona mozda ne pravi problem, kod mene je ona bila problem.

Na koju klapnu mislis?? nisam te najbolje razumeo??? a creva cu sva sutra da proverim pa da vidim... javim sta se dalje desava :) jel neko sumljau svecice ne znam dal njih da menjam

Link to post
Share on other sites

pregledao sam i kablove i svecice, zamenio kablove i svecice nove stavio nista se nije promenilo, sta crijeva su spojena kako treba i nisu pukla. stvarno vise ne znam sta bi moglo da bude. pitam se da li isparivac rasplinjac kako ga vec ko zove moze da ima veze????

Link to post
Share on other sites

pregledao sam i kablove i svecice, zamenio kablove i svecice nove stavio nista se nije promenilo, sta crijeva su spojena kako treba i nisu pukla. stvarno vise ne znam sta bi moglo da bude. pitam se da li isparivac rasplinjac kako ga vec ko zove moze da ima veze????

Imao sam i ja slican problem sa lerom i bilo mi je spalo ono tanko crevce koje ide sa vakum ventila i onog malog kao filtera/ventila za benzinske pare koji stoji blizu filtera za gorivo.Kad sam ponovo ubo crevo,motor je onda lepo radio.Ok kazes da si pogledao sva creva ali proveri ipak jos jednom i to crevo jer je dosta tanko i ne vidi se bas najbolje ukoliko nije dobro nataknuto.

Link to post
Share on other sites

gledao sam sva creva sve stoji dobro. malo sam mu pojacao protok plina ide bolje i malo al vrlo malo radi bolje na leru. sumljam da nema dovoljno dovoda u prvi cilindar na malim obrtajima i zato da varira al ne znam opet. izgleda da cu morat kod maistora nekog malo boljeg :D

Link to post
Share on other sites

pregledao sam i kablove i svecice, zamenio kablove i svecice nove stavio nista se nije promenilo, sta crijeva su spojena kako treba i nisu pukla. stvarno vise ne znam sta bi moglo da bude. pitam se da li isparivac rasplinjac kako ga vec ko zove moze da ima veze????

Koliko si platio kablove?

Link to post
Share on other sites

Jesi li razmisljao da slucajno nije neki hidro podizac ili bregasta vrisnula posto kazes da kad si ga upalio da je radio lose. Pri vecim obrtajima a kazes da si ga gazio usled nedovoljnog podmazivanja bregaste hoce da vrisne breg i onda radi lose na leru. A nema dovoljno podmazivanje zato sto se zapusi cevcica koja sluzi za to i koju treba ponekad skinuti i procistiti,lose resenje. Nek ti neki majstor proveri za svaki slucaj.

Link to post
Share on other sites

skinuo sam usisnu granu i poklopac glave sve normalno stoji valjda tako treba :D jedan ventil je ostao otvoren a 3 su zatvorena pitao sam par ljudi kazu da tako treba da bude... sutra cu da sastavim zamenim par creva i isparivac drugi cu da stavim pa cu videti sta se desava. ako ne bude bolje ide m10 napolje :D valjda ga uganjam. sumljam na ventil da je progorio opet ne znam :D a evo i slike :)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=561053363942461&set=pcb.561053457275785&type=1&theater

Link to post
Share on other sites

sastavio sam sve zamjenio gumice na inektorima tu mi je vukao fals zrak. sad radi mirnije i tise ali opet preskace ventil 99% vidjecu sta cu... pokusacu jos isparivac da zamjenim ako ne bude bolje mjenjam auto ili ventil :D

Link to post
Share on other sites

odlucio sam da zamjenim bocu od plina, na staroj mi nije radila ona kazaljka sto pokazuje koliko ima plina u boci. stavio sam drugu bocu malo vecu. sa ispravnim manometrom. napakovao sve to i vozio nekih 50-60 kilometara sam presao i onda je auto poceo da mi trza i da se gasi, ponovo ga upalim nastavim nekih 200-300 metara opet se ugasi. ostavim ga jedno vece i dodjem sutra po auto upalim i opet predjem nekih 10 kilometara i opet ista stvar pocne da trza i da se gasi. mislio sam da je mozda filter od plina u pitanju. skinuo ga ocistio bilo je neke prljavstine malo i vratio nije nista pomoglo. ranije dok nisam promenio bocu nisam imao nikakvih problema. ima li neko neku ideju slicno iskustvo ili nesto? obzirom da pada kisa plasim se da nisam okvasio kablove jer voda je po putu po 2cm pa sumljam i na to. ali ne znam opet. pomazite :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

skidao sam usisnu granu i sve ostalo vratio spakovao kako treba, zamjenio isparivac nista ne pomaze, proverio sva creva itd itd. sumljam samo da je ventil otisao. kada sam skinuo usisnu granu svi ventili su bili zatvoreni samo je na prvom cilindru bio nekako na pola nije bio zatvoren. jel to tako treba da stoji ili je tu neka greska ne znam. ako ima neko jos neku ideju nek javi da vidim sta mi je ciniti :)

Link to post
Share on other sites