Recommended Posts

hm ler ventil i icv cu da napomenem da se pogleda, mada sudeci po ovom klipu valjda je lambda sonda.

s tim sto meni skala opadne na toliko male obrtaje da se auto posle 2 do 2 puta ugasi, retko je, ali desi se, hocu da resim taj problem, iritira me.

evo nesto nalik ovom problemu sa klipa.

Link to post
Share on other sites

jel ti u voznji dodaje sam gas pa trzne nekad? ja sam imao slican problem na proslom bmw ali je bio 320i, mjenjao lambdu sondu protokomjer icv zamjenuo i opet isto. Na kraju zamjenim ECU i sve normalno tako da probaj i ecu staviti drugi pa vidi

Link to post
Share on other sites

u toku voznje nikad brate, znaci kada imam hladan start auto mi radi na 1000 obrtaja sto nije ok, posle jednog minuta se skala smiri i padne na 800 sto je i normalno. Kada bih krenuo da vozim sa tih 1000 obrtaja auto bi se na neki nacin mucio gutao knedle nazovi tako, i onda bi ti obrtaji podivljali. Vanos je nov, protokomer je ociscen, bio je i raskopcan ne bi li utvrdio da je do njega ali nije. Smrdi mi na sondu i taj ler ventil, ali ti sad napomenu taj ECU sad sta ce biti boga pitaj. Cudi me da niko nije imao slican ili isti problem, vidim na internetu ih dosta ima

Link to post
Share on other sites

A zamisli kad recimo skrećeš u neku uzanu uličicu i pritisneš kvačilo da prešaltaš i on ugasi, pa ostaneš bez volana i kočnica.

Ili skrećeš sa puta na ćupriju (kolski prilaz sa puta u dvorište...)

Meni se to par puta desilo sa plinom, skrećem sa puta, on se ugasi i jedva namotam da ne sletim u kanal.

Kod mene su problem bile istrošene svećice u kombinaciji sa plinom, nevezano za ovaj tvoj problem, ali to zna biti jako opasno ako se ugasi kad pritisneš kvačilo i oduzmeš gas...

Link to post
Share on other sites

u toku voznje nikad brate, znaci kada imam hladan start auto mi radi na 1000 obrtaja sto nije ok, posle jednog minuta se skala smiri i padne na 800 sto je i normalno. Kada bih krenuo da vozim sa tih 1000 obrtaja auto bi se na neki nacin mucio gutao knedle nazovi tako, i onda bi ti obrtaji podivljali. Vanos je nov, protokomer je ociscen, bio je i raskopcan ne bi li utvrdio da je do njega ali nije. Smrdi mi na sondu i taj ler ventil, ali ti sad napomenu taj ECU sad sta ce biti boga pitaj. Cudi me da niko nije imao slican ili isti problem, vidim na internetu ih dosta ima

jbg kod mene je prvo ler zezao pa onda i u voznji i drugi ecu je rijesio problem, ali kod tebe moze biti sonda ili icv probaj ga ocistiti ne treba ti puno vremena. Samo polako resices ti to :)

Link to post
Share on other sites

Jbt pa valjda je normalno kada je hladan da radi na malo jacim obrtajima,i moj dok se malo ne zagreje(MALO) siba na 1000...Meni ovo OK :) Kakav ti je auspuh ovo,osecam kada ides 120km/h unutra je kao Boing da polece :)

Link to post
Share on other sites

Nisam probao sondu da raskacim, vidis to ako moze da se uradi bilo bi dobro radi testa da otklonim jednu sumnju vise :) A sto se tice hladnog motora i njegovog rada, meni ovo apsolutno nije normalno, gledao sam druga kola, totalno druga prica, odmah spadne na 800, znas dok radi na 1000 i kada izadjem da slusam auspuh kao da radi sa nekakvim prekidima, ne znam da li ste se susretali sa tim.

kao da prducka :D snimicu jednom prilikom mozda i danas pa cu vam pokazati :D

Link to post
Share on other sites

Jbt pa valjda je normalno kada je hladan da radi na malo jacim obrtajima,i moj dok se malo ne zagreje(MALO) siba na 1000...Meni ovo OK :) Kakav ti je auspuh ovo,osecam kada ides 120km/h unutra je kao Boing da polece :)

nije normalno bro, pogledaj na tjubu kucaj idle control valve problem ili ccv problem, ima ih zilion sa tim problemom, fora je u ovom ler motorcicu ili ti step motor kako god, vremenom se zaprlja i klapna ne radi kako treba, desava se i neko crevo da naprsne, pukne i da vuce fals vazduh. ja cu to sutra sve da sredim ako je do toga, ako je do sonde nek se jebe u dupe :) naci cu sa nekog drugog

auspuh fabrika ekstra, hocu da secem katalizator i srednji lonac i da nabacim nekog reBusa

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

...mene muče iste muke na e36, M40, već sam pisao na postu ,,variranje obrtaja"...ljudi mi rekoše da je razlog ler motorić ili falš vazduh.

Nisam još probao sa ler motorićem-ventilom ali sam slučajno promjenuo lamda sondu i situacija je bolja, manje varira-znači može biti da ti je ipak ona riknula!

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...