Problem sa motorom 2.5 M50B25 E36 Coupe


Recommended Posts

lepo sam ti rekao da ne mislis puno dodjes i nosis motor.. :) 2.5 m50 bez vanosa

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E jesi ti Boki macvanski triper ....pa vidis da covek pravi alat i sve radi sam da bi ga izaslo jeftinije a ti navalio ko smrt na babu da mu prodas motor....ccccc samo na sebe mislis....

Link to post
Share on other sites

E jesi ti Boki macvanski triper ....pa vidis da covek pravi alat i sve radi sam da bi ga izaslo jeftinije a ti navalio ko smrt na babu da mu prodas motor....ccccc samo na sebe mislis....

Ne, Boki je brate legenda.... I puno pozdrava njemu,razmislicu to jes presabracu se pa cu videti sta i kako... Jbg mene trenutno malo finansije jebu,jel sam izlupao 30 aprila motor pa za njega sam uzeo delove uleteo malo vise kesa u to,pre toga uzeo jos jedan motor koji treba da sredjujem i jbg... Na kraju uzem proslog meseca ovog e36 u Zemunu i sada gledam u njega, gledam u motore ne znam odakle da pocenm... Zima pocela,a kola nema druga i jbg..

Tako da ono jeste mi solucija da prodjem sto jeftinije,alat ima pokupovao sam sav alat odavno falile su mi geodorice e10 i e8 male ali sam kupio i to komplet sve pre par dana,alat za tajming sam napravio na rendisaljci tako da ima i alat sada...A i sve radim sam,nikog niti zovem niti bilo sta,jedni jedan drugar sto mi pomogne i ponekad cale moje,ali to retko kad kad se radi nesto oko kola... Ali samo eto jbg pitanje opet kazem presabiram se za motor sta i kako drugi da uzemem.... Dobio sam ponudu jos neku za motor videcu sada sta cu jbg.. Tako jbg,inace na ovom BMW ceka me ragistracija posto je istekla odavno doterao sam ga ne registrovanog iz bg,pa onda sve cetiri gume posto su skroz cele,a moram i da uzeme neke opet alu felne da bi lepo izgledao,pa na to dali cu da vozim na plinu ili na benzinu i itd,dosa ulaganja ima jbg.. A kesa slabo,i na sve to morao bi da vidim da ga prespricam kad tad,posto je malo na nekim mestima felerican jbg... Ali sta mi je to mi je ..

Sada smisljanje je kako i sta finansiski jbg... Tako da ono,ali BMW je BMW

Link to post
Share on other sites

I na sve to pord toga sto kesa se nema,a i jbg na bolovanju sam uzmes u obzir da radim sve sam,a nesmam nista da pipnem posto mi lekar zabranio zbog preloma butne kosti kad sam imao udes sa motora 30 aplirla,jbg valika jedan ploca i samo malih 10 safoa :dance3: img20130524201659.jpg

A evo i motor kako izgleda

img20121223011763.jpg

img20121223011761.jpg

Link to post
Share on other sites

Matori kad sa 900 udaris udario si!!!

Cuti nek je glava tu,sve se popravi,samo lagano.

Jbg udario sam dobro bio u krivini,ali dobro to sto kazes dobro je da mi je glava ostala na glavi... A i to si upravu popravi se sve,ali jbg posto ima dosta oko motora stvari da popravlja sto oko ovde 929,sto oko 954 estetski maska i ostalo farbanje,za 929 dao sam pare ua delove i stigli su ,ali nisam krenuo da je skalapam jel nema sve da bi je sklopio tako je otisla i jbg... Sad kola mi trebaju zima je i jbg zato jurcam da prodjem sto bezbolnije posto jbg neradim,a ima previse stvari i jos sam na bolovanju i itd... jbg tako da ono gledam sta cu i kako cu,narednih dana cu se presabrati oduzeti dodati sta i kako i videti sta vu da uradim sa kolima...

Link to post
Share on other sites

ja mislim jbg, da si ti jbg, u velikom problemu jbg i da bi jbg, trebao da rasprodas to sve tako jbg, kako jeste i jbg da kupis nesto jbg, ispravno za zimu... jbg!

Necu nista da prodajem nego sredjujem kako budem imao kesa....Pogotovo 929 i 954 posto ta dva modela motora tako da od prodaje nema nista! E36 kakav takav je volim ga :D jeste da ima da se ulaze,ali ima i neke predosti ,a i mane... Inace ne mogu da prodajem ga u ovakovm stanju i da se zezam da kupujem nesto da bi zimus vozio,sredicu ga kako budem znao i umeo,smislicu nesto.... Finansije su uvek jeben problem,kad neprima se cela plata i kad si na bolovanju :D tako da ono videcemo nesto smislicemo.. Ima nesto na umu sada videcu dali cu da pakujem

ovaj motor ili ce doci drugi da se ne zezam sa ovim ,ali uglavnom nema prodaje nego sredjivanje kako mi finansije budu nalagale...

Link to post
Share on other sites

e jbg brate!tri makine a ni jedna pokretna jbg sranje!

954 je u voznom stanju,fali maska napred da bi bila kompletan :D ali na motor nesedam do sledece sezone dok se ne oporavim skroz...

Link to post
Share on other sites

Stavi agregat od 954 u bmw i pun gas! :D

Na oba motora su agregati od 954 frizirani za stazu .... A da ubacim jedno oba tada bi bio zadovoljan :dance3: :dance3: :dance3:

Inace resenje izgleda da se naslo,sutra cemo videti jos neke detalje sta i kako .. dali ce se sredjivati motor ovaj ili sta vec.. glava je na ispitivanju pa cu videti kakvo je stanje,ostalo videcemo...

Link to post
Share on other sites

Види се да волиш моторе али можда би мало требало да их оладиш,добро си се поломио...ништа без 4 точка!!Зелим ти брз опоравак друже!

Link to post
Share on other sites

Sta je radjeno na agregatima?

Mala brate HRC opremica,bregaste i tako to :) na glavi je nesto radjeno na masini koja je na ramu od 929,sada da konketizujem nisam rastavljao da pogldem :D samo znam sta mi je bivsi vlasnik rekao,iskreno pozaboravljao sam pola ,ide ko nevreme to je naj vaznije :D i sto nisam sada ostetio motor... a 954 je bila na stazi inace,a i ova 929 isto je bila na stazi tako da ono radjene su dosta,a i podobro su presle,stim sto 954 je vlasnk nas covek iz s.palanke koj je i prvi vlasnik tog motora u nemackoj i jedini vlasnik... Ali motori su ne bitni,trenutno je bitan BMW B) B) B)

Link to post
Share on other sites

Kako nebitni, jel prodajes neki? Bmw cemo lako sastaviti, za njega makar ima motora i delova

Ne prodajem,plastike se sredjuju od 929 posto je samo pukla maska pa se to vari, i posle idu na farbanje placeno sve oko plastika da se sredi,delovi su stigli za nju komplet sve sto mi je trebalo i sto sam pokrsio,samo da se nakanim da je pakujem :D sto se 954 tice za nju mi je ostala maska samo nju da nadjem i to je to,i ona je pripremljena vec za farbanje i poliranje rama .. Necu prodavati ni jedan motor,to sam napisao u predhodnim postovima,a jeste da je teska za delova da se nadju,ali nadje se po neki deo preko...

Sto se tice BMW on mi je sada na tapeti narednih dana da ga sredim 929 i 954 duga je i hladna zima sredicu ih do pocetka sledece sezone,a i taman ja da se oporavim dotle....

Link to post
Share on other sites

dsc0001.jpg

dsc0002.jpg

dsc0003.jpg

dsc0004.jpg

dsc0005.jpg

cam00017.jpg

cam00016.jpg

Igrli smo se danas sa motorom malo,cistili klipove i malo sredjivali oko motor,a sutra nastavak sa radovim...

Evo slike od glave pre neki dan kad sam je opravo i poslao je na ispitivanje i obradu.... A evo i slike od auta jedna cisto onako...

cam00026.jpg

dsc0006.jpg

cam00021.jpg

cam00020.jpg

Link to post
Share on other sites

E da drugari trebalo bi mi ako neko ima Sarke ili dzace haube kako ko to zove,ove moje su nesto drndane i budzene pa ako neko ima neka mi javi...

I treba mi na vozacevoj strani drzac motor ovaj moj je onako okolo guma se pojela malo.. pa ako nemo ima neka mi javi... da to namestim pre nego sto vratim glavu i ostalo

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ti je potrebnije promeniti taj prvi nagoreli klip nego sarke haube........moje skromno misljenje......

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ti je potrebnije promeniti taj prvi nagoreli klip nego sarke haube........moje skromno misljenje......

imam klip nasao sam,danas ga menjam.... i karike i letece na njemu...

Link to post
Share on other sites

Juce smo se ceo dan igrali vadili motor,ulje ispustili,zamenili prvi klip i karike,i sada je ostalo samo da se saceka glava i dihtung da sve bude kako treba, stavljeni su dugi dzaci motora.... Ostale su ostale sada plastikice i tako jos neke stavarcice da se ispod haube odrede dok nestigne glava,a da i zamena drzaca haube...

A mozda ga i provozam malo ako pobesnim,kao pobesneli max bez haube :dance3: :dance3: :dance3:

cam00031.jpg

cam00032.jpg

A da da napamenem jos nesto kad sam skidao motor,posalo sam na reparaciju alnaser i lamela je servisirana tako da sam miran mnogo mnogo kilometara jos.. ostala je zamena ulja u servu i tako jos neko ciscenje malo i dotezanje dok nebudu stigli ostali delovi...

Inae mace sto se sunja je glavi maistor na kolima :D :prankster2: :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Inace na kolima su bili radovi stornirani par dana ,pa se sada nastavljaju,stigle su plastike i bocica za vodu za brisace najzad posle par dana zezancije sa kuririma i cekanja jutros me paket obradovao :preved: :dance3: :dance3: ... Imam par pitanja u vezi drzaca hladnjaka donjih,posto ih ja nisam imao,koji ide na koju stranu evo i slike od drzaca

fotografija0915.jpg

Koji je ovde ljevi ,a koji djesni :blink:

a evo i jedne slike sta je sve stiglo...

fotografija0914.jpg

Ostalo mi je jos preko hladnjaka plastika sa crevom koje vodi vazduh do alternator,i plastika oko hladnjak,ako neko ima to neka mi se javi na P.P. a da i drzaci haube njih zamalo da zaboravim :D

Glava narednih dana stize sa obrade komplet sredjena... A da koje mi ulje preporucujete da sipam?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.