Recommended Posts

Ja sam cuo neku teoriju da se servisni interval kod BMW-a preko table pali preko kolicine goriva. Kao trebalo bi raditi zamenu ulj na svakih 1500litara potrosenog goriva.

Ako neko zna nesto o ovome, neka kaze.

Link to post
Share on other sites

Ima tu istine, gorivo je samo jedan od faktora, tu su i vrijeme rada motora, kilometri.....noviji modeli u karter imaju sensor koji mjeri viskozitet i nivo ulja.

Link to post
Share on other sites
Ne znam koji auto imas ali najpametnije je da pratis lampice.

Mada ja mislim da sa nasim uljem/gorivom ne treba vozit preko 8 000 km. :)

318 E46 1999, danas sam bio kod jednog majstora njegova je teorija posle 10000 da se menja sto mislim da je ipak malo jer je cista sintetika u pitanju znam ljude koji sipaju polusintetiku i menjaju ulje na 15000 doduse ne radi se o BMW.

Link to post
Share on other sites

nije malo...i ja imam isto auto i na 10 000km mijenjam(maximum)...ipak nas kvalitet ulja i goriva se ne moze porediti sa nekim vani. a to sto drugi rade ne treba da ti bude mjerilo...imam ja komsiju koji nije zamjenio ulje od kad je uzeo auto,mozda ni ne zna da se treba mijenjati.

Link to post
Share on other sites

a da li ti mislis da ce mu biti bolje ili mozda gore da promenis ulje na 10 000 ( kao i svi mi )??? , istina je da se sa sintetikom prelazi nesto vise .... ali ne bas toliko vise .... recimo da se mineral menja na nekih 4 000km , polusintetika na 8 000 a sintetika na 10 eventualno 12 000 , svakom motoru najvise prija sto svezije ulje , ako mislis da ces ustedeti neku bitnu paru time sto ce tvoj auto trpeti relativno istroseno ulje ( pritom je i habanje motora vece ) ti ga ipak menjaj na 25 000 , a mislim da niko u ovom klubu to nikad nije uradio ..... ovo ti sve kazem iz najbolje namere , po principu " pishe i na tarabi "...

Link to post
Share on other sites

Mozda je gorivo lose ali brate ulja bas toliko ne fuseriraju,bar ne odakle ja uzimam!!ja sipam Castrol-i mineralno sintetiku-i ti ljudi koji mi donose za moj servis na burice od 60l mi daju garanciju!!naravno u moj ide cista sint!tako da opusteno sa sintetikom 10.000 km!na Bosch-ovoj dijagnostici ima opcija u kojoj ti tacno pokaze koliki je kvalitet ulja tako da ako nisi siguran oteraj da ti ga prikljuce a mozes i kod mene posto i ja imam servis :)

Link to post
Share on other sites

Ja sam sipao Castrol dok nisam zamalo najebao,posle 5.000 predjenih gledam skoro ni kapi ulja (to na bivsem autu),zamenim ulje i posle sve normalno,znaci uletio neki fuseraj...............ot tada iskljucvo Mobil sipam

Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je ima X oznaku 0w40.......nedavno smo drugar i ja uzimali za njegov 530d i ja za 320d,u Metrou oko 90 eur za 13 litara,sta je po mom misljenju dosta povoljno

Link to post
Share on other sites