BMW 725tds problem sa menjacem u polozaju P,R,N


Recommended Posts

Imam problem sa menjacem na BMW 725tds,naime kupio sam auto pre 3 nedelje ostvario svoju dugogodisnju zelju da vozim e38,a zatim je pre 3 dana poceo od jednom da mi trese auto kada je u stepenu P,R,N,a kada ga prebacim u D auto radi mirno na leru,pri saltanju nema trzanja ni udaranja,jedino kada kocim pred samo zaustavljanje auto malo zatrese i odma se umiri. Proveravao sam ulje u menjacu,crno je skroz..drugar koji drzi BMW servis mi je savetovao da promenim ulje,filter i dihtung,da bi trebalo da proradi nakon toga,takodje sam se i sa ujakom konsultovao i isto mi je to rekao,a njemu najvise verujem jer je svojevremeno radio Marku Milosevicu kola za trke i vozila za drzavnu bezbednost...ostali majstori su mi svi negodovali njihove tvrdnje i savetovali remont menjaca..verujem da cu ovde naici na jos neki koristan savet ili necije slicno iskustvo. Interesuje me jos i kolicina ulja koja ide u menjac,jer sam gledao nesto da treba 3 l,a cuo sam nzm od koga da ide 7 l.. U napred hvala. :D

Link to post
Share on other sites

Da li znas koliko jos ima,i da li su ti poznati ovi simptomi? Jos me interesuje kako bih mogao da resim taj visak starog ulja koje nemoze da se ispusti da li bi na neki nacim moglo da se izvice crevom i pumpom ili tako nesto?

Link to post
Share on other sites

Najvise me interesuje misljenje o tome sta treba da radim,i da li je problem u ulju i filteru ili je nesto drugo.

Stvar je u tome da svi koji bi zaradili na tome kazu da je menjac,a taj drugar koji mi za ruke nista ne uzima,i neradi remont menjaca,kao i ujak,oni kazu da je 99% ulje i filter..

Link to post
Share on other sites

Ima u Beceju jako dobar majstor za aut menjace ako ti nije daleko da se provozas da ti ga pregleda pa ces znati na cemu si .

Zbog ulja ne moze da trese , ako ima manjka ili viska ulja moze da se desi da teze salta ali ne i da trese , neki kvar postoji sigurno .

Link to post
Share on other sites

hvala u svakom slucaju,samo nebih da napravim promasaj da ulozim u servisiranje menjaca recimo 100€ a da mi ne proradi..msm necu da bacim pare.

Pazi,u svakom slucaju je pokusaj spasavanja menjaca,servis istog,koji kosta mislim oko 120-130e(ulje,partikularni filter i neznam dal ima jos nesto)

Nije to garancija da ce da proradi,ali isto tako ako proradi posle servisa, moze da spase recimo 700e kolko kosta drugi polovan.

Ukratko,neznas dok neprobas.Pod uslovom da si siguran da je menjac u problemu.

Link to post
Share on other sites

A mogao si i da kazes samo da se ujak razume u automobile ;) Mislim druze da ti to nije do ulja, ja sam remontovao tri automatska menjaca do sada, imas i temu jednu moju sa svim slikama. Proveri ima li kakvih promena u podrhtavanju kada menjas obrtaje motora, tipa da pronadjes da li trese pri nekim obrtajima ili bas pri stajanju. Moze biti i "torque convertor" (turbina) ona zna da pravi te vibracije.

Link to post
Share on other sites

meni je to radio dok nisam sredio lezaj kardana i nosace menjaca..ulje i filter promeni..pod obavezno jer ako zbog loseg ulja neki hidro ventil zaglavi isto hoce da trese....u svakom slucaju to moras ako je crno da menjas..proveri i silitne blokove na zadnjim tockovima to jest zadnjem trapu usput...

Link to post
Share on other sites

imas u Valjevskoj Kamenici automatik servis, momci su skroz fer i korektni, jeste podalje malo, ne znam odakle si ali ce ti zavrsiti posao !

http://www.kupujemprodajem.com/delovi-e46-6936207-oglas.htm?filter_id=33324951

tu iscupaj broj. Mozda ti je otisao neki nosac motora, menjaca, ali servis svakako moras da uradis jer sledece zezanje ti je drugi menjac sto verovatno znas i sam i nije jeftin, ispod 6 7 glava ne mozes da nadjes dobar automatski menjac jedino da ti neko pokloni a to je tesko.

Link to post
Share on other sites

hvala svima na pomoci,dijagnostika je pokazala gresku ventila,solenoida...to sam danas video,tako da predpostavljam da je to zbog ulja loseg,onog mulja-taloga..o5 je to neka neutvrdjena stvar,tako da u svakom slucaju mi savetujete pokusaj servisiranja menjaca. a sto se tice zadnjeg trapai kardana sve je u najboljem redu,nosaci motora isto,ali prednji trap je uzasan,stvarno raspadnut,i to sam nameravao da uradim ovih dana,ali me ovo sa menjacem sad zakocilo skroz...jedna bitna stvar koju nisam rekao i koja mi nikako nije jasna,a to bih mozda neko bas strucan znao je to da mi je juce auto stojao na blagoj nizbrdici (prednji deo vislje zadnji nize) i da mi u P stepenu nije treslo nista,cim sam ubacio u R pocelo je da trese ponovo..a prednji trap nije u redu,nzm jel to ima mozda veze..ja msm da nema,ali se mozda varam..

Link to post
Share on other sites

a jel neko menjao ulje u diferencijalu,ako jeste,kako se menja,da li ima filter neki ili dihtung...jos neka potrebna informacija...

posto hocu da uradim onda sve sto se tice ulja :D u menjacu,motoru i u diferencijalu da zamenim.. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ljudi pre 3-4 dana sam promenio ulje i filter u menjacu, mislio sam da sam resio problem, odma to vece sam isao da se provozam i ponovo je poceo tresti. Da li neko zna sta bi mogao da bude uzrok kvara i kako da ga resim. Auto je poceo da trese kada je u P,R,N,a u D je radio fenomenalno. Pre izvesnog vremena je pojacao to tresenje i treslo se i u D samo kada stojim,cim pipnem gas prestalo je,tako je radio ceo dan i od jednom uvece prestao skroz da trese. Nisam ga vise vozio dok nisam dosao do sredstava da uradim servis menjaca, pre neki dan sam to odradio i odma to vece je ponovo poceo jako da trese samo kada auto stoji u D,cim dodam gas pocne normalno da radi. Vozio sam do sada tako "neispravan" auto i najnelogicnije je to sto auto stalno menja ponasanje: nekad sve radi normalno, onda iz cistog mira pocne da trese samo u D kada stoji,pa prestane da trese u D a pocne da trese u bilo kom drugom prenosu,zanimljivo je da sve to vreme salta perfektno,i ove sve pojave nisam primetio da se menjaju sa temperaturom motora,jer mi nekad hladan dobro radi a kad digne temperaturu trese,a nekad obrnuto bude. Molio bih ako mi neko moze pomoci da mi da dobar savet,nadam se da nije nesto jako ozbiljno,jer neverujem da bi auto malo radio kako treba,a malo tresao,pa ponovo radio i tako u krug. Hvala u napred.

P.S. da napomenem da mi Bosch pumpa malo kaplje na gumici kod klipa i da mi je prednji trap u losem stanju. Da li mozda tu dobija falsh vazduh ili manje bogatu smesu goriva,pa motor trese,ili moze biti guma na kardanu?

Link to post
Share on other sites