Recommended Posts

Radio je perfektno i na plinu i na benzinu, ali pre par meseci poceo je da mi pravi probleme na benzinu. Trokira na manjim obrtajima, nema snage kao da na 3 klipa radi,cesto se i ugasi. Preko 3000 obrtaja sve je OK. Oseca se benzin puno tada, kao da presisa ili se naliva bezveze i davi u gorivu. Protokomer nije otvaran, do sada nije detonirao niti jednom. Ovo se desava od pre par meseci. Na plinu radi odlicno.

Link to post
Share on other sites

Gde je regulator? Ono burence na magistrali ili...? Jel ono nesto za povratak goriva... Ne lici mi na pumpu jer preko 3000 obrtaja vuce perfektno, sastavlja rad sve je idealno. Los mu je i ler gas. Step mu radi dobro, na plinu mu je odlican ler. Nigde nema falsh vazduha.

Link to post
Share on other sites

drzi ga u leru na oko 3000 pa ako kulja crn dim iz ausp kao kod dizela onda naliva vise benz nego sto treba!

neverujem da je ovo kod tebe jer se meni tako desilo zbog protokomera al je normalno radio samo sto je trosio kao tenk!

Link to post
Share on other sites

Normalan mu je dim pozadi, i na manjim i na vecim obrtajima razlika samo u radu motora. I da nije ok nravno to sto se oseca benzin. Instalaciju goriva sam pregledao, nema curenja nikakvih bar ne vidljim. Ovo je ponavljam pocelo pre par meseci, uglavnom na plinu vozim, ali izduvam ga povremeno na benzinu.

Link to post
Share on other sites

Normalan mu je dim pozadi, i na manjim i na vecim obrtajima razlika samo u radu motora. I da nije ok nravno to sto se oseca benzin. Instalaciju goriva sam pregledao, nema curenja nikakvih bar ne vidljim. Ovo je ponavljam pocelo pre par meseci, uglavnom na plinu vozim, ali izduvam ga povremeno na benzinu.

a dizne?

Link to post
Share on other sites

Dobija mnogo goriva,pronadji uzrok,ili dizne ili regulator.Kod takvih kvarova moras da krenes redom od svecica,kablova,kape ruke,bobine.........Sex ali jbg!!

Jel auto ima plin??

Link to post
Share on other sites

Ciscene prosle godine, mozda...ne znam za njih...znam da moze i to, ali nesto...ko da skida sad to :) Valjda nisu one. Dal' da menjam onaj regulator pritiska?

ako tako za sve kazes valjda nije to da ne skidam neces nikad resiti pro.

probaj sa drugim regulatorom,ako nista negine provera dizni!!

Link to post
Share on other sites

Dobija mnogo goriva,pronadji uzrok,ili dizne ili regulator.Kod takvih kvarova moras da krenes redom od svecica,kablova,kape ruke,bobine.........Sex ali jbg!!

Jel auto ima plin??

nije oko struje nista jer mu radi na plin dobro!

Link to post
Share on other sites

Na benzinu upali i ako ne dam gas posle sekunde se ugasi...dok se malo ne zagreje, na plinu pali bez problema. Pumpa ok, filteri ok, ostale su dizne i regulator pritiska.Protokomer je ok isto. Nije detonirao nikad, niti je otvaran.

Link to post
Share on other sites

provjeri regulator i dizne ali po mom mišlenju, ne bi bilo loše da provjeriš onaj jedan senzor temperature vode, mislim da je plavi, zaboravio sam koji je tačno na m20.

Link to post
Share on other sites

Ipak je regulator pritiska, kada stegnem crevo klestima on promeni rad, trokiranje prestaje, prima gas fenomenalno, pustim crevo - katastrofa. Znaci mislim na povratno crevo koje vraca gorivo iz magistrale preko regulatora. To je to jel tako?

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Bravo matori kazi mu. Sutra dolazim kod tebe tj danas imam isti problem a nemam plin, trokira i pucketa od dve do tri hiljade pa onda povuce kako treba pa opet isto sranje oko 5 Cujemo se sutra (ako si jos na starom broju)

Link to post
Share on other sites