Recommended Posts

  • 1 month later...

pitam zato sto sam cuo da kad udje u trag hoce da ljulja i bezi po putu

mene isto zanima kako otkloniti/umanjiti ovu pojavu.

na e46 vozio letnje felne/gume 17x7 et20 sa 225/45 gumama. i kada kocim ili udjem u neki kolotrag volan se otima.

kada je krenula zima stavljene su zimske felne 16x7 et46 i 205/60 promenjeno sve na trapu i simptomi su nestali .

kada dodje vreme i vratim 17-felne a auto nastavi da vuce u stranu prilikom kocenja i neravnina sta raditi da se to ispavi ako je ikako moguce ?

da li je samo do et-a koji je manji od fabrickog ili postoje jos neki faktori koji uticu na otimanje volana? da li je ovo normalna pojava prilikom povecanja velicine tocka i smanjenja et-a ili kod mene nesto ne valja ?

poz

Link to post
Share on other sites

Kad kocis, ako se otima volan verovatno su ti krivi diskovi. Treba da se prestruzu i problem je resen. A s tim kolotrazima svi imamo problem, s tim da sto ti je guma sira, problem je izrazeniji. Nisam ti ja neki strucnjak, ali imao sam i sam takvih problema pa ti pisem iz iskustva.

Moguce i da su ti te letnje gume krive pa luduje na volanu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Proveri krajeve spona i sverne zglobove, ja sam imao isti problem jer sam imao lufta u desnom zglobu, kad sam ga zamenio problem je nestao... :)

Link to post
Share on other sites

Nažalost svi mi imamo taj problem- putevi na kojima nije bezbedno ni 60km/h ići a kamoli više.. Tri puta sam dizao auto i sve kontrolisao jer mi je isto tako bežao i bez kočenja, da bi seo u drugov auto i prošao istom rutom -naravno sve isto, problem- kolotrazi koji baš i nisu upadljivi :/

Link to post
Share on other sites