Recommended Posts

Pozdrav drugari.

Nocas mi je auto prvi put prenocio ispred dvorista to jest van garaze od kad je kod mene a sad ce godinu dana....

Jutros je jedva upalio, do sad je uvek palio na cvrgu da kazem bez mnogo verglanja a jutros sad dugo verglao i jedva je upalio iz treceg puta a verglanja su bila od 5 do 10 sekundi...

Posle toga ugasim, ponovo upalim pali bez problema. Sad me zanima sta moze da bude uzrok tome, inace auto je stajao na nizbrdici ako to ima neke veze, palio je na benzin i bilo je oko 5 stepeni napolju. Da li je zbog hladnoce tako palio ili je mozda pumpa losija ili je nesto treca u pitanju, ako je neko imao ovakve simptome bio bih mu zahvalan za savet. Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites

da je nesto od toga na sta sumnjas,isto bi bilo i u garazi.

znas kako uvece padne rosa i ona izmaglica je po celu noc i celo jutro na ovako hladnim danima,mozda mu smeta vlaga,neznam cemu moze da smeta konkretno,ali to mi je prva asocijacija

Link to post
Share on other sites

Bre brate ja nem pojma sta moze da bude...

Nocas ce biti u garazi pa cu videti ujutru kako ce upaliti...

Bas sam se iznenadio jutros, znam kako mi pali auto svo ovo vreme a jutros verglaj verglaj veglaj, poludeo sam bio i evo ceo dan normalno pali...

Kontam da je pumpa zezala bi stalno, ne bi bi isao lepo, ali meni na benzin radi odlicno pu pu da ne ureknem, sta mu je bilo jutros poooojma nemam.

Link to post
Share on other sites

Ako je malo oko 30l onda jedino uvek pun da mi bude...

Uvek imam preko 20l u rezervaru tako da ne mislim da je to uzrok...

e onda nije to,trazi dalje!ako tesko pali na +5,kako li ce tek na -15?

Link to post
Share on other sites

Pronasao sam kvar, to jest nisam ali znam zbog cega se desava da nece da upali odmah!

Primtio sam da kada mi auto prenoci i kad ocu da ga upalim na kontakt ne radi pumpa za benzin, ne cuje se da zuji...

Tako dajem kontakt nekoliko puta malo zavrglam pa vratim kljuc i onda od jednom se zacuje pumpa i odma upali...

E sad sta je razlog tome? Jel pumpa pri kraju ili mozda neki relej ako u opste i ima relej za nju ili je nesto trece u pitanju?

Link to post
Share on other sites

Pa bre nem pojma ali dok ne cujem da zuji neki djavo mogu da verglam do sutra...

Sad sam nasao caku dam kontakt malo zaverglam i vratim kljuc, ponovo dam kontakt i onu zazuji i upali na cvrgu...

Sad dal' je taj nepovratni ventil ili dizne da ga ebem, moracu to nekako da proverim...

Hvala da informaciji u svakom slucaju.

Link to post
Share on other sites