Moja E30 316i saga


Recommended Posts

Slazem se, mislim da je bolje naci drugu karoseriju, sa daleko manje korozije..

Recimo sivi, 2.5 m50 ( bivsi Nidzin ) trenutno u glasima, je perfektna opcija za ovo sto covek zeli da uradi, jeste da u startu treba izdvojiti vise para, ali dugorocno gledano, perfektna osnova, sa sve odgovarajucim motorom iz opcije, koji bi za male pare revidirao...

Samo da napomenem da m20 vise nije jeftin za odrzavanje, cak daleko od toga, za cenu glave, protokomra, kape i kablova, moze da se kupi kompletan m50 sa sve agregatima u dobrom stanju...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mislis evo jedne veoma dobre teme http://www.e30owners.com/forums/showthread.php?t=4446

naj isplatljivije je staviti s38b38 i ako nesto ostane para stavis i turbo.

m20 i m30 lepo sluze kao sidra, tehnologija stara 60 i vie godina. Jedini nacin da bilo sta uradis sa ovim motorima su turbine.

lepo stavis T5 2.3 turbo volvo motor ili c20let lotus/opel

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Sto se tice kompletne zastite cele karoserije...ima opcija u Cacku da se odradi u nekoj firmi koja se bavila proizvodnjom i remontom tenkova , tako da imaju one velike kade za potapanje cele karoserije kao u fabrici...ali ako si vec odlucio toliko para da ulozis i napravis nesto sto ce ti doveka trajati , raspitaj se malo oko ovoga sto sam napomenuo jer bolje resenje po tom pitanju neces naci ;)

p.s. Ako odlucis da uzmes zdraviji auto, evo ti moj odmah :P

Link to post
Share on other sites

taj je iz zajebancije ali ovaj je odlicna osnova sto sam imao

http://www.polovniautomobili.com/oglas4091290/bmw_320_25_24v_230ks/ ali ne znam odakle mu 230konja

Link to post
Share on other sites

kako stvari stoje sve je izvesnije da je isplativije i bolja varijanta uzeti ceo auto ili bar samo skoljku... nesto sto sam hteo da izbegnem, ali je stvarno mnogo maltretiranja oko ovog mog... da je samo par rupa u podu i dzepovi, pa ni po' jada, nego i ona sranja na firewall-u, pa ono na krovu oko sibera. moram jos da se smislim.

Sto se motora tice, ovako stoje stvari - znam sta necu:

dizela sam se navozao, i dizel nije opcija niti ce ikada biti. Sto se tice benzinaca, i ja sam izgleda jedan od onih gundjala kojima se ne svidja put kojim ide auto industrija sto se motora tice. Downsizing, turbo i to... ma koliko bio odusevljen kako ide Fiesta 1.0 Ecoboost sa 125ks, mnogo pre bih vozio 1.6 atmosferac. Druga stvar, trenutno vozim turbo masinu - M135i sa 320ks i ludackim obrtnim momentom gotovo bez turbo rupe, od 450Nm@1250-1300rpm pa dokle hoces - i to je vrh za svaki dan. Imas obrtni moment, mozes da ga vozis na niskim obrtajima a mozes i da ga zavrtis do skoro 7000 i da vuce ko blesav, ali iskreno ume i na njemu da mi zasmeta kad posle 6300 do 7000 gde je crveno polje krene osetno da mu pada moment, tako da cu da izbegnem i bilo kakvu turbo varijantu na E30. Radim stari auto, i hteo bih da zadrzim tu draz. Ono sto treba naglasiti je da u ovakvim projektima matematike nema. Svako ko se upusti u restauraciju ovako necega striktno sa novcanikom na umu bolje da ne radi to. Isplativost se ovde meri samo zadovoljstvom koje auto donosi i nikako drugacije...

Link to post
Share on other sites

Dizel motor nije losa opcija na papiru, konkretno ovde m57, obrtni moment dostupan na 2500 obrtaja a puna snaga na 3500, smesta dvesta sto bi se reklo. Problem je specificno ubrizgavanje za koje nema aftermarket ecua(ili je bila jedna, neka preskupa opcija kada sam gledao) ili da iscupas komplet instalaciju sa motorom pa ubacis sve zajedno u gepek, par kilometara zice, sto opet nije resenje. Suma sumarum, dizel samo ako hoces da budes pionir pa da sam resavas probleme koji nastaju, $$$, jer na netu gotovo da i nema informacija.

Link to post
Share on other sites

ne mogu reci da nisi u pravu , ali gde naci s50 i kleti se u njega !?

verovatno znas koje troskove iziskuje jedno malo ozbiljnije osvezavanje tog motora , ali ne sa karikama od calibre ili lancem od w124 ...

da ne sjebemo coveku temu , njegova lova njegov problem ... zelim mu puno uspeha sta god uradio i poneku sliku da ispratimo radove !

Link to post
Share on other sites

Ovaj na videu je obican 3,0 d i uopste ga nije problem povezati da radi kako treba.....

Link to post
Share on other sites

Znas kako kazu ameri. There is no replacment for displacment. Osim ako neces fi :)

Imas nekog lika u australiji koji je m20b28 to je stroker sa dosta konja. Pronadji rob's 2.8 e30. Kako ide prica, preko $7000 na radove glave. Ispade jeftinije da radis s50b30.

Dosta velika razlika kada radis swap ili tuning na motoru a pogotovu na n/a. Ili s motor ili radjeni m50b3x ili m54b3x sa s glavama ili ozbiljno prosirenje portova itd, itd. Samo sto sa poslednjom varijantom nece bas biti streetable.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites