Recommended Posts

imam 525i e34 m50 24v kraj 91

stavio sam mu cip koji ga je digao za 18hp i 21nm

hteo bih da mu izvucem jos snage ali bez indukcije,mozda pomocu turaze,izduvne grane,bregastih ili slicno;po mogucstvu polovno jer se sam finansiram(caletov auto)!znam pica sam!menjani su mu prednji amortizeri i stavljeni standarni-sranje!!!!!!mislim da je matori i kvacilo menja! od shminke bih 17ice 5okrake i branike od m5!pomoc??!!sta mu raditi i gde??!!

Link to post
Share on other sites

1. Ispušne grane od M3 i kompletan auspuh , skidanje katalizatora

2. Usisne grane od M3 ( malo jebada za montirati jel se ima posla oko montaže pravljenja permosnica itd )

3. Olakšati zamažnjak ( staviti zamašnjak korpu i lamelu od m30 )

4. Obavezno mapirati auto sa nekim od kvalitentih čipova ( obavezno na valjke, i štalanje parametar po parametar )

5. Staviti malo kraći diff po mogućnosti sa šperom ( ako auto koristiš za svaki dan netreba pre kratak )

to ti je ukratko to , inače ovo su sve stvari koje možeš napraviti sa m50 motorom , nakon toga ti je sve žešći zahvat što inzistira i velika ulaganja a i zajebancije tako da se ne isplati nakon toga ništa

Inače naj bolji tuning na motoru ti je da staviš drugi jači motor

Link to post
Share on other sites

caletov je i on se ponasa kao stevo zigon u majstorima sa zoranom radmilovicem!nisam u mogucnosti da kupim nista jace i novo i gotivim svoja kola!ortak ima novu m3 i malo sam ga vozio i posle toga sta jace?!ali bi mi pomoc oko ovog mog dobro dosla!znas nesto ili nekog?u napred hvala

Link to post
Share on other sites
caletov je i on se ponasa kao stevo zigon u majstorima sa zoranom radmilovicem!nisam u mogucnosti da kupim nista jace i novo i gotivim svoja kola!ortak ima novu m3 i malo sam ga vozio i posle toga sta jace?!ali bi mi pomoc oko ovog mog dobro dosla!znas nesto ili nekog?u napred hvala

Jako dobro objašnjenje vidim da si se potrudio , samo što te ja ništa ne razumijem .

Prvo moraš razmisliti šta hoćeš , a onda napisati šta bi ti i dati će mo ti savjet

Link to post
Share on other sites

od izduvnih sam gledao nesto na netu i lako se ugradjuju,katalizator ne bih da skidam zbog matorog,shiba svake god u grcku! meni ne da da radim takve gluposti,srcani bolesnik pa ne ulazim u raspravu!za usisnu nisam znao!ima neki deo za turazu ali ne znam kako se zove i gde da ga trazim! i u ovakvom stanju postize od 0 - 100 8.2sec i vozio sam ga 230 i malo jace!da li imasaf pravi izduvne i bolje katalizatore?tako sam cuo

Link to post
Share on other sites
brate dal si mozda provalio da si otvorio 5 istih tema!!!!!

Buhhhhhaaaaaaaaaaa :P :o :preved: :king: :good:

Link to post
Share on other sites

krace opruge i mozda bolje amortizere,od m5 ako moze;izduvnu granu bez prepravke i da se katalizator nastavlja normalno na nju,neki deo za turazu koji ne znam kako se zove,ali znam kako izgleda(od prilike)!17ice 5okrake imam u vidu kakve(kao na 7mici od 98,ili nesto slicno),i branike od m5! da li sm malo pojasnio?

Link to post
Share on other sites
krace opruge i mozda bolje amortizere,od m5 ako moze;izduvnu granu bez prepravke i da se katalizator nastavlja normalno na nju,neki deo za turazu koji ne znam kako se zove,ali znam kako izgleda(od prilike)!17ice 5okrake imam u vidu kakve(kao na 7mici od 98,ili nesto slicno),i branike od m5! da li sm malo pojasnio?

:P :o :preved: :king:

Mili ajde ovako malo se smiri i napiši fino šta bi htio da se napravi

Moraš razjasniti sa sobom šta želiš to sam ti već rekao , dali želiš napraviti tuning na motoru ili vanjski tuning , jer m5 branik ti neće ništa snagu pojačati snagu . Istoatko napiši šta te zanima cijena , di se to može kupiti i šta odabrati , jer ovako te je jako teško za razumijeti

Link to post
Share on other sites

pa vi koji ste dugo clanovi treba da me uputite gde je sta i koje su cene!ove branike i felne trazim samo radi sminke!hocu tune up ali neprimetan!znaci:usisi,izduvi itd!krace radilice,diferencijal,trotle body,nesto sto ne znam,..uputi?!

Link to post
Share on other sites

Evo ti cijene u HR

ispušne grane od M3 ( original polovne ) 250 €

izrada kopletnog auspuha cca 200 €

Usisne grane od M3 - itb ( polovno original ) 450 €

Pravljenje premosnica za usisne grane cca 150-200 € jer je jebada za napraviti i staviti ( uz ovo dvoje ti ide još i airbox od m3 košta koko 100 € )

Diff sa šperom cca 150-250 €

Kvalitetan čip + mairanje 500 €

Zamašnjak korpa lamela cca 150-250 €

Link to post
Share on other sites
hvala na pomoci!a sta ti vozis?jesi li mu radio nesto?

Imam jednog E36 malo sređenoga za zajebanicju i E60 za svaki dan

Link to post
Share on other sites

Moj ti je savet,sedi i vozi tog 2.5 nije ti to slabo a ustedeces dosta zivaca i tebi i tvom caletu.

Ne mozes nista napraviti da to bude neprimetno i bez da se odvije jedan sraf,a da to ide da ubija,a opet da se cale ne naljuti!

2.5 m50 ima veliki potencijal ali znaj da treba i "dosta" pare da se sve to uradi...

Link to post
Share on other sites

Ne brže od života...

Polako udahni..., pa vidi šta tebe u stvari interesuje, sva ta tvoja budženja koja spominješ, koštaju minimum 2000 do 3000 eura. Tako da faktički, bolje je da " zaj--eš " matorog sa njegovim i kupiš za početak svoj BMW.

:P :o :preved:

Link to post
Share on other sites

tako sam ja bez caletovog znanja friziro APN-6 stavio stublinu od petnaestice sa kosim usisom i 39 elko klip isla sestica ko blesava dok cale nije seo da ide na pijac!!! e kad je doso prvo sam dobio dobro ribanje i posle toga vraco na standard sve!!!

prema tome dabome ti uradi sta tije voja pa kom opanci tom i dzeri :o :P

Link to post
Share on other sites

moj matori je nekad bio laf,ali bolest ga je promenila!vozio je vrh automobile i imao lovu sad mene smara!evo jos jedne zanimljive i smesne cinjenice:imam 24 god!ne,nisam picka nego sam slab na njega i to je to!jos kao i studiram pa ne uspesan,...caletu je seljacki da ga budzim,

Link to post
Share on other sites

po meni je e34 vrh mnogo para i zivaca treba za friziranje kola neznam dokle si spreman da ides sa tim!!!

JA SAM SADA ULOZIO U MOJ E34 JOS JEDAN E34 pa ti vidi dali ti se isplati bolje kupi svoj auto pa polako jedno po jedno znas da je tvoje a caleta pusti da uziva u njegovoj limuzini!!!

to ti je moj savet onako prijateljski a ti kako oces i mozes

Link to post
Share on other sites

Druze nema od tog budzenja nista,vidim pominjes radilice bregaste cuda,lepo ti Perki kaze a i ostali,skupi ti kes i onda polako stavku po stavku,ili kupi svoj auto pa budzi,ovako ne ide.Cale ti nije lud pa da ne provali sta radis sa kolima

Link to post
Share on other sites

cool!prvo sam osetio neku netrepeljivost u tvom odgovoru ali sad je cool!jel to tvoj na slici? dopadaju mi se felne,i ja bih iste ili slicne!vise gotivim crnu boju!

branici su ti vrh i jos neki detalji koje nisam bas naj bolje osmotrio!jednog dana kada budem imao vremena okacicu i ja slike mog mezimca!!

Link to post
Share on other sites

Druze nije netrpeljivost, nego si mnogo kako da kazem naskocio...

Jebiga, svaki dan citam postove tipa ocu da ga primim al da mi ne udje pa pocelo da mi ide na zivce.

Ili likovi ej zdravo, trazim da kupim M3 u top stanju za male pare i nema ga vise nikada.

Kapiraj to tako...

Link to post
Share on other sites