Recommended Posts

U toku voznje nekad pisti 3 puta kao neko upozorenje, na bordu ne izbacuje nista, a ne znam sta bi to moglo da znaci. Takodje me interesuju cene delova, koje ulje ide u njega (163ks, 2006god.), za sad je presao 110.000 sto znaci da ce uskoro i zamajac morati da se menja a kad pomislim na to najezim se jer za takav auto sigurno nije jeftina ni obicna zamena ulja a kamoli nesto drugo.

Link to post
Share on other sites

Moguce da ti pisti i za upozorenje na spoljasnju temperaturu. Ne znam kako je u E60, ali kod mene u E46-ci se to upozorenje cuje kada je spoljasnja temperatura 3 stepena iznad nule.

Link to post
Share on other sites

I to pisti, ali dosta glasnije i iskoci na navigaciji upozorenje na spoljnu temperaturu. A ovo jedva da se cuje, svejedno treba da zamenim grejace za koji dan, pa cu pitati majstora...

Link to post
Share on other sites

Kao sto ti rece BoleBMW to je sat, cuje se uvijek na minut do punog sata, dva kraca zvuka i treci duzi.

Sto se tice 520d (motor n47) od cca 2006te do 2010te imaju ozbiljnu manu, dogadja se jako cesto da pukne lanac od bregaste. Preventivno na tim motorima vecina vlasnika mijenja oba lanca, vodjice, zupchanik bregaste i zupchanik u sredini. Dijelovi su cca 350E, zajeb je sto su iza motora, motor mora da se vadi napolje.

Ako ti imas auto sa tom problematicnom serijom motora i ako namjeravas da ga vozis jos, mjenjaj to.

Guglaj "N47 timing chain".

Edit: vidim da je tvoj 2006to godiste,.n47 je od 2007me.

Link to post
Share on other sites

Vidi se da si upoznat :D Sve si lepo napisao :thumbsup: Samo mislim da on nema taj motor.Jer taj motor ima 177 konja,a njegov ima 163 tako da oko toga ne mora da se brine.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

M47 nema tih problema. Samo sipas gorivo i voziš :)

A n47 se pravi od oktobra 2007. godine.

Taj "veliki servis" se radi od 170.000km - 200.000km

Cena se kreće od 900-1200e,ali posle toga imaš "nov" auto bez ikakvih mana i problema!!!

I bude kao i taj m47 tj bezgrešan

p.s. I veliki servis za konkurenciju , Mercedes i Audi, sigurno nije mnogo jeftiniji

Link to post
Share on other sites