Recommended Posts

Ne mogu sad postavljati slike,auto je u servisu,puklo mi je crevo visokog pritiska sto vodi ulje iz menjaca u hladnjak. Inace,auto je lose odrzavan bio,pa ga ja sada sredjujem i zatezem,motor je tds 2.5 cipovan na 174ks u HS chiptuningu,cuo sam da su oni dobri,nema kozu,sto mi je stvarno zao i imao sam u planu da kupim druga sedista (o tom,po tom),felne su 17-ke,dvozonska automatska klima,sedista imaju sva moguca podesavanja,ali nisu elektricna,M volan,tempomat,angel eyes (nadam se da nisu seljacke,meni se svidjaju :D ,cudno jer volim fabricki izgled). Radio sam mu prednji trap,selen blokove i srednju sponu,stavio sam sportske dvosmerne nove amortizere i crvene H&R opruge....eto,nadam se da ce me auto uz tako jos neku sitnicu sluziti kako treba. zelja bi mi bila da mu izvucem 4 auspuha naza,ali samo zbog izgleda jer zvuk i ovako imam naravno koliko je moguce dobiti zvuk na dizelu (blombiran EGR ventil i skinut katalizator. Inace auto je 1997 godiste,ali je prva registracija '99...nzm,valjda je stojao u salonu ili sta... :D

Link to post
Share on other sites

Ne mogu sad postavljati slike,auto je u servisu,puklo mi je crevo visokog pritiska sto vodi ulje iz menjaca u hladnjak. Inace,auto je lose odrzavan bio,pa ga ja sada sredjujem i zatezem,motor je tds 2.5 cipovan na 174ks u HS chiptuningu,cuo sam da su oni dobri,nema kozu,sto mi je stvarno zao i imao sam u planu da kupim druga sedista (o tom,po tom),felne su 17-ke,dvozonska automatska klima,sedista imaju sva moguca podesavanja,ali nisu elektricna,M volan,tempomat,angel eyes (nadam se da nisu seljacke,meni se svidjaju :D ,cudno jer volim fabricki izgled). Radio sam mu prednji trap,selen blokove i srednju sponu,stavio sam sportske dvosmerne nove amortizere i crvene H&R opruge....eto,nadam se da ce me auto uz tako jos neku sitnicu sluziti kako treba. zelja bi mi bila da mu izvucem 4 auspuha naza,ali samo zbog izgleda jer zvuk i ovako imam naravno koliko je moguce dobiti zvuk na dizelu (blombiran EGR ventil i skinut katalizator. Inace auto je 1997 godiste,ali je prva registracija '99...nzm,valjda je stojao u salonu ili sta... :D

A ti si onaj sto je vozio auto bez ulja u menjacu i sto se cudi da nece da radi? :P

Polako skockaces sve to ti se ne svidja ili sto je dotrajalo...

Ja sam vidjao e38 bez koze ali su bas retke...

Sve u svemu u zdavlje da te sluzi masina!

Link to post
Share on other sites

Hahahahahah...Da,da taj sam :) Ma ne cudim se,nego necu da lupam gluposti,brinuo sam se da sam nekako spalio menjac,jer je par dana pre toga bila situacija da mi se patosnica pomerila i dala pun gas i ja sam zabo kocnicu jer je bilo vozilo ispred mene stajalo na semoforu i rukom oslobodio papucicu gasa. Posle toga nekoliko dana(mozda nedenju) sam primetio da mi curka ulje...pa sam povezao odma te 2 stvari,znas ono kad se istripujes :D verujem da je to kocenje i pun gas u isto vreme bilo uzrok proklizavanja nebi se pokazalo tek nakon nedelju dana.. :) Najbitnije je sto je motor stvarno dobar i ocuvan,pali cim vidi kljuc i vruc i hladan.

Link to post
Share on other sites

Nema EGR...neko ga je skinuo i blokirao. Inace sam cuo da auto ide bolje bez egr ventila jer ga on u principu gusi,sluzi za ekologiju...e sad kad bih imao egr da stavim,onda bih znao sta je prava istina.. :D

Link to post
Share on other sites

i ja sam cuo da ce auto bolje da ide ako se pocupa katalizator i erg, jel moze to neko da potvrdi od znalaca? B)

Auto ne ide bolje bez katalizatora!

Ide ako vozis auto dugo sa skoro zapusenim katalizator i onda kad ga skines naravno da ide bolje.

Inace kad je katalizator dobar auto ide isto kao i bez njega, plus, kad se skine katalizator ako se ne ugradi neki lonac na to mesto, ako se stave samo cevi, zadnji lonac za dva meseca ima da izgori a auto se dere kao sasav. Sve to pricam iz iskustva jer je drugar poskidao katalizatore za e34 535 i stavio samo cevi, zadnji lonac mu je bio nov, a progoreo je posle dva meseca...

Link to post
Share on other sites

ja vozim mojega evo osma godina bez kat-a i auspuh mi je ko nov,na dizela je aluminijski i moze 100 godina a na benzinjare jebene nije i zato izgore ta govna poz.

Dizeli su druga stvar, a sta imas umesto katalizatora, lonac neki ili samo cevi?

Link to post
Share on other sites

Hvala,auto nije u SU vec 2-3 godine,ja sam ga kupio u BG-u pre 3 meseca, pa je sad u NS :D ostale su mu te tablice,ali cu ga prevesti ovih dana,tako da ce i on biti novosadjanin :) meni je umesto katalizatora stavljena cev,i nije mi izgoreo lonac,medjutim je po prilicno bucan,tako da planiram ugradnju nekog srednjeg linca,na tim slikama je auto totalno patosiran,isecene opruge su bile od e34,ali sad sam stavio srvene H&R opruge i neke sportske dvosmerne amorte(nzm ime proizvodjaca)...skroz druga voznja.

Link to post
Share on other sites

U pitanju je dizel,i meni je ovo prelepo,ali ja bih vise voleo da su elipsastog oblika,no...mene interesuje sta mislite o ovakvom projektu ako je dizel u pitanju,neki drugari su mi rekli da je seljacki na 2.5(mali motor) dizel staviti takve auspuhe,pogotovo sto je dizel,ja ne vidim razlog sto je necije misljenje takvo,ali eto voleo bih da cujem sta misle ljudi na forumu o tome,jer nebih da polemisem sa ljudima koji voze auto 1.3 ili 1.6 i kazu kako je mala kubikaza 2.5 :D Ne pametujem o tome sto nzm sta je :)

Link to post
Share on other sites

meni licno bezveze kad se na dizela namunji neki ogroman solundar

pogotovo na ladju kao sto je e38

e38 je krstarica,kad krenes na neki dalji put,samo ce da ti probija mozak ta loncina

Link to post
Share on other sites

Ako bas zelis dva izduva odn. 4, ti ih stavi i skini 725tds znacku. Ne vidim sto ti je toliko stalo. Pre bih gledao da stavim neke dobre felne. Lep ti je auto, uzivaj i odrzavaj ga kako valja.

P.S ne daj Boze ovaj lazni spojler kacket.. :(

Link to post
Share on other sites

Ne zelim da pojacam buku,nego samo da dobijem slican izgled,mislim da to moze? Oznaku nema nazad,neko je vec skinuo pre mene :) a taj kacket mi se licno ne svidja,nije mi za ovaj model,mozda jedino onaj spojler-lajsna(nzm da li ima neko ime) mi je simpaticna,auto na ovoj slici je nema,ali sam na nekim drugim slikama video. A sto se odrzavanja tice trudim se da bude na nivou,kad nesto ne mogu da uradim,parkiram auto :D

Ne razumem zbog cega necu imati sa kim da polemisem...?

Link to post
Share on other sites