Bmw e36 318i pomoc procena - sta da radim?


Recommended Posts

Pozdrav.

Nemam koga konkretno da pitam za moj prob, vi ste mi ovde najsigurniji. Evo moje situacije:

Kupio sam nereg. Bmw-a ( t.j. uzeo u kompenzaciji.) sa plinom upisanim u saobracajnoj. Sve paprire sam sredio, odjavio sam tablice, zavrsio kupoprodajni ugovor, platio sam porez 2.5% na prenos.. samo je ostalo da ga registrujem.

E sada je problem sto su mi otisle dizne i radi samo na plin, a popravka mi je skupa. Skup mi je i reatest plina, a na tehnickom najverovatnije ne mogu da prodjem samo zato sto mi je u odjavljenoj saobracajnoj upisan plin-gas.

Pomagajte :)

Sta mogu da uradim, kako da sredim situaciju? Ako ne moze drugacije, prodao bih ga ovako ne registrovan nekom za delove ali ne znam koliko para mogu da uzmem za njega? Krivo mi je, mnogo je lep ali sta da radim...

Evo slika...

WP_20131221_001.jpg

WP_20131221_002.jpg

WP_20131221_003.jpg

Link to post
Share on other sites

Ako nije proslo vise od pet godina od atesta plina bez problema mozes da registrujes. A ako treba reatest,mozda ces imati jos muka osim placanja reatesta od 5-6 hiljada. Mislim na creva,bocu,nosace,punjenje... i da,ne utice ti rad na benzin za prolaz na tehnickom.

Link to post
Share on other sites

Ne brzaj sa odlukama, kao kad si ga trgovao. Ako je auto u dobrom stanju, bolje ga zabodi u garazu i skupljaj za reatest i registraciju. Jednom kad nesto prodas,tesko se opet dolazi do istog,izuzev kad se ide na bolje.

Link to post
Share on other sites

Eee hvala...videcu sta mogu da uradim...

A recite mi, posto mi je auto gas upisan u saobracajnoj a nisam dobio ni jedan papir pored oga, jel treba ponovo neki atest i koja je procedura...? Da li mogu da ga proguram na tehnickom bez plina ako mi je vec upisan u saobracajnoj?

Link to post
Share on other sites