Recommended Posts

Pozdrav zaljubljenicima u dobre automobile!

Ove dve sam imao pri ruci ili bolje reći kompu, izvinjenje što je prljav, snimak je sa Topčidera, Mart 2008.

635CSiBgres.jpg

Druga je sa St.Stefana, 08.2007, krej njega je i moja pratilja!

635CSiStStefanres.JPG

U nedelju, ajkula je ujela neki Reno 5, mala šteta ali dobar povod da ode na generalno sređivanje karoserije. Nastojaću da dokumentujem sve radove na njemu i naravno da se potrudim da zablista punim sjajem, zaslužio je!

Još jednom pozdrav Bimmerima.

P.S.

Svaka pomoć je dobrodošla u vidu saveta ili još bolje izvora delova.

Link to post
Share on other sites

kad dolazis na banjicuu!!!!!!!!!!??????????????

Link to post
Share on other sites
kad dolazis na banjicuu!!!!!!!!!!??????????????

Kada se organizuju skupovi na Banjici i gde tačno (ako se organizuju)?

Izvinjenje što nisam upoznat! :aggressive:

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na lepim rečima i informacijama! Nadam se da ću doći na Banjicu ove Nedelje.

Ostao sam dužan neki podatak o opremi:

Auto je novija varijanta na bazi E28.

Prešao oko 230.000 km po satu.

Oprema:

- crn enterijer u koži;

- putni računar;

- ček kontrola;

- servisni interval;

- podesiv kožni volan po dubini;

- sva četiri podizača na struju;

- dvosmerni šiber na struju;

- oba retrovizora na struju;

- ABS (od te god. standardna oprema);

- šper dif. 3.07 (bio sa kontra menjačem koji je trenutno skinut zbog jednog ležaja);

možda sam nešto izostavio, al to bi bilo to!

Sve radi!

Ide uskoro na kompletno sređivanje nakon čega se neće voziti svakodnevno.

Želje su, turbo paket (slično B7), šestobrzinac, prednja Recaro sedišta ili BMW slična i možda klima (ne bih pretirivao u težini vozila).

Pozdrav svima! :aggressive:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Video sam auto uzivo,(btw. coveka sam uputio da se obavezno uclani na forum i prikaze svoju limuzinu) auto je stvarno dobro ocuvan, tu i tamo ima neke pecke, ali uz vrlo malo ulaganja, ovaj auto ne neprejebiv

sve funkcionise i ima jako lep zvuk...

:P

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

kao što si i sam rekao, lijepo je vidjeti da ih još ima živih...

auto mi se jako sviđa. što se desilo sa getragom? planiraš li popravak?

Link to post
Share on other sites

Getrag je otišao Zemuncima, šmrc, a šnjima nema šale! A sad ozbiljno, likovi imaju E30 sa 3.5l M30, i taj menjač im se slaže. Meni je na pameti šestobrzinac sa 3.8l M5 E34 ili slično. Ali i bez toga čeka me puno posla oko restauracije karoserije.

oo=oo=oo

Link to post
Share on other sites

getragov mjenjač je odličan za drag zbog duge prve i druge brzine... i moj je trenutno u prijateljevom 335i e30, i odlično radi. 6 brzina ja ne volim, ubrzanja su isprekidana. jako. motor ima momenta vrlo nisko, i s tim mjenjačem dobiješ efekt turbodizela, čupa samo na mahove...

Link to post
Share on other sites

kod mene ne. auto sa kratkom prvom ne može prenjeti snagu, prva se ispuca u dim, druga isto, i tek u trećoj krene prenositi snagu... ovako je malo lakše krenuti, a kasnije su brzine kraće pa ne gubi toliko na ubrzanju.

Link to post
Share on other sites

Posto ste u toku s tim modelom, pa mozda znate ima li neka sestica takav model na prodaju.Uzgred dobar auto ali trazi dobro sredjivanje! Pozdrav!

Link to post
Share on other sites

Hm, nisam gledao prenosne odnose šestobrzinca. Nekako sam računao da su prvih pet iste kao kod kontraša. Kod mene je ovo zaista dobro išlo u paru sa difom 3.07, jedino fali šesta da ga rastereti na autoputu. Sada imam standardni menjač pa u petoj ide 200 km/h pri 4100 o/min, ali ubrzanje nije onako britko, naročito prebacivanje iz više u nižu. U svakom slučaju hvala za iskustvo.

Šta se desilo sa mašinom, i ako sam dobro shvatio da li u šesticu ubacuješ V8?

Link to post
Share on other sites

m motori imaju ipak dosta veći iskoristivi raspon okretaja tako da više stupnjeva ima smisla, dok m30 motor nije baš neki ljubitelj turaže. meni je jedna dizna zaštekala, naravno baš na autoputu pri 200+ km/h. cilindar je ostao bez goriva i eto ga na...

da, staviti ću V8 unutra ako to ne bude zahtjevalo prepravke karoserije. po nekim prvim mjerenjima samo će se nosači motora morati dodati, ostalo se da pošarafiti. ali vidjet ćemo tek kad stavimo motor unutra.

Link to post
Share on other sites

Moraces izmestati servo od kocnica kao na e 34

Link to post
Share on other sites

to znam, kupio sam e34 V8 iz kojeg cu vaditi motor i sve ostalo. lako mi je za mehaniku, samo ne želim rezati niti mjenjati ništa što ne mogu poslje vratiti kako je bilo na e24. ako se to bude moralo, odustajem od V8. ipak mi je draži netaknuti e24.

Link to post
Share on other sites

Gledao sam na netu V12 u šestici ali nisam obratio pažnju na način kako je ubačen motor. To je urađeno u Australiji, a verovatno i još ponegde. Problem u šestici jeste kočioni sistem sa akumulatorom u vidu bombe koji neki prepravljaju na vakuum kad ova ugine, i ovo ima na netu kako uraditi zajedno sa preradom kočionih diskova i klešta sa M5 e34, a preporuča se glavni kočioni od 750 e32. Mislim da to nije loše ako već ide ovako jak motor u njega, jer M6 je imao ojačan kočioni sistem.

U svakom slučaju sretno sa novim motorom i nadamo se da ćeš nam to dokumentovati i prikazati!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...