Recommended Posts

Pozdrav svima,da napomenem da cu svakako otici kod majstora zbog ovog ali da pitam i ovde.

Naime veoma neprijatan zvuk se stvara u automobilu kad je brzina veca od 40km/h a npr kada je brzina konstantna oko 120km/h tog zvuka nema.

Ja sumnjam na lezajeve tacnije predni lezaj tocka,jer mi se nesto slicno desavalo i sa prethodnim automobilom .

Zvuk koji nastaje je slican zvuku masine za ves :D

Ima li neko neku ideju sta bi to moglo da bude jos osim lezajeva?

Link to post
Share on other sites

Nista se ne cuje kad stoji u leru,sve normalno.

Probao sam to bas pre neki dan ne kaci nigde....a ako je lezaj u pitanju to ne moze da se utvrdi dok se ne skine sam lezaj?

Link to post
Share on other sites

Evo jednog glupog ali izuzetno korisnog saveta sto se tice lezaja...Idi na kruzni tok i vozi u krug. Kad motas npr na levo, levi tocak ce izgubiti opterecenje i ako je los lezaj prestace da huji. Isto to mozes i na desnu stranu naravno. Tu mora da pokaze sta se desava. Obrati paznju, mozda su i oba zviznula.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Da ne otvaram novu temu.

Ja sam primetio na mom E30 ,kada recimo idemo preko 60 na sat ,iz zadnjeg desnog dela se cuje kao neko zujanje ili kao neko strujanje vazduha iz desnih vrata.Prirodu zvuka ne mogu opisati kao onaj od lezaja tocka jer nije ono brujanje koje se pojacava sve vise I vise. Da li je neko imao slicno iskustvo?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Da ne otvaram novu temu.

Ja sam primetio na mom E30 ,kada recimo idemo preko 60 na sat ,iz zadnjeg desnog dela se cuje kao neko zujanje ili kao neko strujanje vazduha iz desnih vrata.Prirodu zvuka ne mogu opisati kao onaj od lezaja tocka jer nije ono brujanje koje se pojacava sve vise I vise. Da li je neko imao slicno iskustvo?

Ja samo da kazem da sam resio ovaj problem.Bio je problem u anker platni na prednjedm desnom tocku sa gomilom rdje,kamencica i ostatatka od starih klipsi i koja je tako strugala od felnu.Pregledacu takodje i ostale tockove.

Link to post
Share on other sites