Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ovako, naganjao sam par felni. Nije uopšte bitno koji su modeli u pitanju, samo je važno da su sve tri felne 10j 17ke et13. Zanima me da li to staje pozadi na e36 i sa kojom gumom, minusom, šta, kako? :)

Link to post
Share on other sites

ja sam kod mene sa et35 9,5j i 225/45 morao da sirim rubove jer je kacilo,ne previse ali je kacilo a sa et 13 ce debelo da kaci osim ako nije iyuyetno visok

Link to post
Share on other sites

Vladimir, ne kačim link, kupićeš ih ti, znam da patiš za felnama :D

Wice, a po netu sam tj na bimmerforums nalazio 17ke 10j et20 da ne kači, savili su unutrašnji deo ruba i to je to. Ne znam doduše kakve opruge i amorte imaju...

Problem kod mene jer mi je kriva jedna forged m double spoke, a druga je napukla.

Link to post
Share on other sites

hahahah :) pa nije valjda dotle doslo majku mu :)

ima @nidza ja mislim m double spoke na prodaju ...

mislim da je ovde et20 17" 10J 235 35 i opet je kacilo malo

NrsrTWa.jpg

Link to post
Share on other sites

Kaci 10 jota pozadi sa et 13,jedino da stavis 235 40 da se razvuku i da nazad ne vozis nikoga,cak ce i onda da kaci kad auto secne pozadi,pod uslovom da utuces podrub,ako je fabrika nemoze da se vozi,sa et 20 je druga prica.

Link to post
Share on other sites

Ajde pitaj za bbs rc :) Ali ako je et manji od 20 onda nemoj :D Pa ne znam ja dokle je došlo al ne smem se iznenaditi :D ;)

Pa majku mu može li to ikako da se uglavi 10j na e36icu... ;/

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

S ovim autom samo muke.

Zamenim kugle napred, nazad. Promenim visko jer je imao luft, ulje šell i sve filtere. Operemo ceo karter i isperemo motor. Zadihtujemo karter.

Odradim reglazu. Pocnm voziti po gradu, cuje se prednja desna guma. Krenem dalje kad na 80kmh trza volan. Gume nema sta drugo bit. Izmenjam sve zive kombinacije ono isto.

Opet reglaza na drugom mestu. Auto opet isto ide samo mi volan zaokrenut na desno 15 stepeni. Vozim tako par dana. Krenem za Sarajvo kad zviz. Stala mi benz pumpa. Ionako je zujala samo sam je cekao.

Vozio na plin do jutros. Poludeo. Ne radi kako treba. Variraju obrtaji. Od verglanja bendiks otisao. Sad vrti u dve strane tj ne blokira.

Menjao sam i prednju desnu glavcinu. Vulkanizeri mi sjebali navoj. Dok smo o radili videlo se da amortiuzer uopste nije stegnut za rukavac! Neko je razbusivao rupe na amortu pre mene i jbo mu kevu. Poturili podlosku da bi dobili zatur. S levim je isti slucaj samo to cu kasnije srediti dok vidim sta cu za amorte...

Fale mi jos pojasevi. Moji ne vracaju sami...to je reseno cekam. Treba lamelu korpu i druk lezaj nov da uzmem.. da sredim abs posto uopste ne radi niti reaguje na dijagnostiku, jbt.... Imam te delove. Kako auto hocu da utegnem ko pracku samo problemi iskacu. Kurkeljeno je s njimu pm.

Za delove hvala Bokiju.

Link to post
Share on other sites

Evo ti ga jeftino za 6000 pa ga ti teraj da bude zmaj.

Da li sam ga jeftino platio ili ne moja stvar i stvar bivseg vlasnika.

Leševi po Srbiji ima ih milion i sve su jeftine za 1500e.

Link to post
Share on other sites

DA GA DOVEDES U DOBRO STANJE TREBA GOMILA NOVCA I OPET NECE BITI ZMAJ,JA SAM ZA 5-6 godina ulozio u moj preko 7000e i opet je daleko od zmaja,a realno ne vredi ni 5-6 deo od onoga koliko mene kosta,a kosta me oko 10-11, tako da je realno yavaravanje sa starim kolima i od klotare praviti full auto,,,previse novca,a o radu da ne pricam,,,,ne smem ni da pomislim koliko bi me kostalo da sam placao majstore,a sve sam radio sam....ali gomila i gomila sitnica.... a cifra samo raste...

Link to post
Share on other sites

Meni sitnice ne trebaju tipa svetlo ovde svetlo onde itd.

BBS felne, guma tek da je pod rubom tj da se ne vidi šara, da ne trese kucka ne lupka.. ravnomeran rad da ima, da povlači. to je to.

Ono nabrojano da se sredi biće to to. Ne zalazim ja daleko pod lim. Nemam amorte za haubu (ne smeta mi). i još gomila sitnica zanemarljivih.

Plin ima da mu skinem. Na benzin i na plin DVA RAZLIČITA AUTA.

Link to post
Share on other sites