Recommended Posts

Jutros kupljen prvi bmw. Za sada sam prezadovoljan. Od opreme sto sam za sad vidio ima grijace siceva, digitalnu klimu, podizace, cd, prednji i zaadnji naslon za ruku, elektricni retrovizori, neki auspuh mu je stavljen kaze prosli vlasnik sporski, stavicu i klip jedan ... Ima nekih sitnica na kojim treba da se poradi ali to ce vremenom. ZA sada imam u planu da kupim servo pumpu, lijevi prednji blatobran i staklo od lijevog fara. To mi je prvo sto treba da odradim. Pa posle toga idu servisi motora i ostalog. Menjac sam probao nema problema fino salta. Evo nekoliko slika.

10297756_490509327741241_7158028049188051799_n.jpg

10297756_490509337741240_9100234854944746442_n.jpg

10297756_490509341074573_1983103530550594878_n.jpg

Link to post
Share on other sites

Haahahaha, ima vremena. Tek sam ga kupio jos ne znam na cemu sam :)

Jel kod svakog e39 akumulator u gepeku sa desne strane? posto se meni tamo nalazi.

jeste, a leva strana je rezervisana za komp navigacije, cd charger, itd...

a ne znam koliko dobro mogu da vidim na slici ali mi se cini da su zadnje gume celave?

p.s. lep autic, svidja mi se ta boja (samo skidaj folije) :-D

Link to post
Share on other sites

Ma gume su srednja zalost, ja ne znam ni kako sam uspio da zakocim sa njima. Nego prvo da vidim na cemu sam jer prvo ide sredjivanje mehanike(servo pumpa, servis motora zamjena filtera, zamjena svecica i kablova za svecice. I jos po neke sitnice koje budu potrebne. Posle toga ide zamjena lijevog blatobrana i lijevo staklo od fara. Posle toga idu sitnice. Podizaci posto mi samo radi suvozacev podizac rasveta unutra, ono unutra zakljucavanje mi ne radi na dugme sto je. I jos dosta toga. Pa polako sve u skladu sa vremenom i mogucnostima :)

Nadam se da ce na kraju da ispadne nesto dobro od njega.

Link to post
Share on other sites

Pa ne znam. Nisam se nesto ni trudio da dam jaci gas. Jer jos ne znam u kakvom je stanju motorno ulje.

zameni ulje i filter ulja sto pre ako mislis da ga vozis!

Link to post
Share on other sites

gume realno pre svega, bar te zadnje. osiguraci su ti vecinom smesteni u kaseti kod suvozaca... sto se kljuca tice vidi prvo da nije u pitanju baterija u kljucu, ako nije to onda ti je crklo onaj prijemnik u kolima...

Link to post
Share on other sites

Ključ je u lošem stanju ali svijetli ona lampica kad se stisne dugme tako da nije on. Sutra cu Morat da proverim sve osigurace a i kasetu da Otvorim nekako jer je zablokirala. A gume idu sve četri nove. Jer su ove lose

Link to post
Share on other sites

Koje ulje ide u ovaj motor i kolika količina? Takodje me zanima koji antifriz da stavim?

ide ti 6.5 litara, znaci 7 litara kupujes... ide 5w-40 valjda, a za antifriz nemam pojma pravo ti kazem, nije toliko bitno :D

Link to post
Share on other sites

6l antifriza, 6l destilovane vode. Prioritet nek ti bude ulji i filteri pa onda gume, pa sve ostalo. Kablova od svecica tu nema, direkt idu bombine. Odradis sve to sto si planirao i pravac auto put, gas u patos, ako ne dostigne onu poslednju cifru kpja pise na tabli znaci da nesto ne stima :-D

Link to post
Share on other sites