Recommended Posts

Ako neko zna onda sugurno na ovaj forum postoji odgovor na moje pitanje. Zanima me kako da otvorim ladicu-glove box? I na koju stranu se okrece kljuc kad je otkljucano. Ja sam pokušao i lijevo i desno ali nista.

Link to post
Share on other sites

Evo sta ima od opreme. I sve se trenutno nalazi u njega.

S240A

Lenkrad Leder Airbag Leather steering wheel

S305A

Fernbedienung für Zentralverriegelung Remote control for central locking

S320A

Entfall Modellschriftzug Deleted, model lettering

S411A

Fensterheber elektrisch vorne/hinten Window lifts,electric,front/rear

S415A

Sonnenschutzrollo hinten Sun-blind, rear

S428A

Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit

S441A

Raucherpaket Smoker package

S494A

Sitzheizung Fahrer/Beifahrer Seat heating driver/passenger

S510A

Leuchtweitenregulierung Headlight aim control

S534A

Klimaautomatik Automatic air conditioning

S666A

Radio BMW Business CD RDS Radio BMW Business CD RDS

L801A

Länderausführung Deutschland National Version Germany

S863A

Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe

S879A

Bordliteratur deutsch

Link to post
Share on other sites

Evo obecane slike motora :) Nikako nisam imao vremena da objavim.

10273606_492098797582294_5506965097786725015_n.jpg

U ponedeljak treba da odem na servis. Na satu pise 172.000km. Koje ulje preporucujete i sta bi trebalo jos da proverim. Posto mi je servo pumpa pokvarena moze li jos nesto da se pokvari u voznji dok ga ne popravim?

Link to post
Share on other sites

Sigurno nije hvalitetno ulje. Ali ako dodjem ne njegovog broja pitacu ga. Ima li neko da preporuci ulje. Pa sto se tice mene zadovoljan sam. Mogla mi reg jos malo jeftina ali nema veze. Inace kod nas je reg oko 450e to imam sledeci mesec da odradim. Nikad mi do sad nije zahvalilo snage za ovih 600km. Posle servisa snimicu jedan video ubrzanja i voznje. Najvise mi se svidja menjac kod njega u preticanju dovoljno je malo vise povecat gas on sam vrati u manju a ako vidis auto iz suprotnog smera samo mu patosiras gas auto poleti.

Link to post
Share on other sites

Kad je hladan bas dosta motor ispusta vibracije, a obrtaji su mi malo vise od 500. A kad dodje do radne temp nema problema. Koje ulje da uzmem Castrol 5w-40 ili Mobille 5w-40.

Link to post
Share on other sites

Dao sam jednog dzipa za njega. Auto jeste zapusteno ali cilj mi je da ga sredim koliko god je moguce. U ponedeljak ide prvo mali servis i uz njega zamjena antifriza i brisaca. Posle toga ide servo pumpa i nove gume. E onda ide ostalo sto se estetike tiče. Potrebno je poliranje skidanje folije neke plastike oko sedista hvale i to je to. Sve sto se radi na auto propraticu sa slikama.

Link to post
Share on other sites

Fali ti ova plastika od viska od hladnjaka, to obavezno stavi, nije skupo a ja ne bih rasipao vazduh za hladjenje... Sto se tice ulja ja sipam liqui moly, u nemackoj vrlo popularan kod nas ne preterano...

Link to post
Share on other sites

Nabavicu. Citav ovaj mesec nemam vremena da radim oko njega zbog posla. Sem malog servisa ovih dana sto imam u planu da uradim. Treba da narucim maglenke. E sad me zanima koje njemu idu ?

Link to post
Share on other sites

Ma, pomalo sredices ti vec njega...

Nego Mele,

menjaj podatke u profilu ! Nije vise "u planu e39" . :)

Link to post
Share on other sites

Ma hocu, nidje ne zurim. Hahahaha, veruj mi nemam vremena da udjem da promjenim. Ovaj mesec me pogodilo da radim dva posla pa bas nemam puno vremena. Sta bi koje maglenke idu na ovaj fabricki branik da znam da narucim.

Link to post
Share on other sites

Slikaj branik od napred pa ce ti se neko javiti sa cenom.

Ja bih rekao "cetvrtaste" mada ne vidim dobro da li je branik mozda menjan novim ristajlom...

Link to post
Share on other sites

Sto ga vise gledam, sve vise mislim da ti je restyle prednji branik, ali nezgodno si ga slikao od gore sa strane, uvecavao sam ali opet ne vidim dobro.

Pazi, ispod maske, donji deo branika, ako je ravan i oblo je do dole, to je stari tip kao kod mene i idu cetvrtaste,

ako ima udubljenje, straftu celom duzinom, to je restyle i idu okrugle. Ja kao da malo vidim straftu na tvom braniku sa suvozacke strane, opet, nezgodan je ugao, a evo ti na sta mislim, oznacio sam ti strelicama sta da gledas:

2inc5d.jpg

Link to post
Share on other sites

Uradio sam servis motora i zamenio sve moguce filtere. Mogu rec da se auto sada mnogo bolne ponasa. Sledece je lijevi prednji blatobran staklo fara, servo pumpa 4xgume i pravo ne registraciju. Pa posle ide sve ostale sitnice. Nego zanima me koliko ima litara goriva u rezervar kad upali lampicu?

Link to post
Share on other sites

Uradio sam servis motora i zamenio sve moguce filtere. Mogu rec da se auto sada mnogo bolne ponasa. Sledece je lijevi prednji blatobran staklo fara, servo pumpa 4xgume i pravo ne registraciju. Pa posle ide sve ostale sitnice. Nego zanima me koliko ima litara goriva u rezervar kad upali lampicu?

10

Link to post
Share on other sites