E39 540i vibracija motora, veliki problem


Recommended Posts

Postovani drugari,

Imam veliki problem i ocajan sam jer ne mogu da ga rijesim, a sta sam sve uradio, i to kod najboljih majstora u CG:

Imam 540i 1997 god. Ubacen manuelni mjenjac, diferencijal i kardan od M5. Mjenjac kao nov, nov zamajac, izmijenjani svi senzori, ulja, dizne, usisna grana,

svi djelovi trapa, probali sa drugim kompjuterom, rastavljali instrument tablu kompletnu i trazili da nije neka zica ostecena, probali novu elektro instalaciju motora,

mjerili kompresiju, prali dizne, mijenjali sve kaiseve. Mozda sam jos nesto radio, ali ne mogu da se sjetim.

Od lera do 2.000 obrtaja motor vibrira, kada drzite gas konstantno na odredjenom broju obrtaja, bilo gdje izmedju 700-2000 obrtaja (negdje manje, negdje vise). Kada vozite, recimo prvom ili drugom ili bilo kojom brzinom lagano, kroz grad ili sl. i drzite gas na konstantnom broju obrtaja, auto trza i nemoguce ga je voziti na niskom broju obrtaja.

Samo da napomenem da je ovaj problem bio prisutan i dok je bio automatski mjenjac. Eh sad, auto je sa ovim autom prava raketa i prilikom ubrzavanja ovo se ne osjeca. Ne gubi snagu, ne trosi ni kap ulja. Kada je hladan, ovaj problem se skoro ne primjecuje. Cim dostigne radnu temperaturu, nemoguce ga je voziti na nizim obrtajima. Cini mi se i da trosi nenormalno mnogo goriva, ali ne dimi, bukvalno nista.

Sada mi je samo ostalo jos da promijenim motor koji puca od snage inace, i odveo sam ga kod majstora da to uradi pocetkom iduce nedjelje.

Bio bih zahvalan ako bi me neko spasio jos ovog mucenja i dao mi ideju sta jos moze da mu bude!!!

HVALA

Link to post
Share on other sites

Ja juce menjao dihtung ventil dekle, i od kako sam ga spakovao imam isti problem. Sad idem da vidim sta se desava, ali 99% su bobine kod mene, nesto nisam dobro ustekao. Proveri samo struju, ja vozim alfu trenutno, a ona je stalno u problemu sa strujom i to su ti simptomi. Nemoj da se ljutis jer poredim alfu i bmw-a, probam da ti pomognem ;)

Link to post
Share on other sites

Ja juce menjao dihtung ventil dekle, i od kako sam ga spakovao imam isti problem. Sad idem da vidim sta se desava, ali 99% su bobine kod mene, nesto nisam dobro ustekao. Proveri samo struju, ja vozim alfu trenutno, a ona je stalno u problemu sa strujom i to su ti simptomi. Nemoj da se ljutis jer poredim alfu i bmw-a, probam da ti pomognem ;)

Ma ne, cijenim savjet svakako, ali sam već probao druge i opet isto:)

Link to post
Share on other sites

vibracije, moze da bude dosta toga. Sto bi reko KLINIK nezahvalno je da ti se kaze sta moze da bude. Moze biti dosta uzroka

Pitao sam i njih ranije i probao sam to što su mi rekli, ali bez uspjeha. Kažu da dovedem auto kod njih, ali mi je to nemoguća misija

, s obzirom da nije registrovan i neće biti dok god ne riješim ovaj problem, da bih ga mogao ofarbati, pa onda registracija...

Ipak je reg 900 eura, pa ne bih da leži u servisu registrovan. Naravno, ukoliko budem morao, na kraju ću i to uraditi

Link to post
Share on other sites

Druze, voleo bih da te ohrabrim, ali posto najbolji majstori u CG nisu resili problem a tebi iz dzepa izbili brdo kesa jedini REALAN savet ti je da predjes granicu i resis problem kod majstora koji ti moze garantovati otklanjanje istog. A takvih majstora ima. Takav problem nema sanse da se resi preko foruma,nazalost.

Link to post
Share on other sites

Druze, voleo bih da te ohrabrim, ali posto najbolji majstori u CG nisu resili problem a tebi iz dzepa izbili brdo kesa jedini REALAN savet ti je da predjes granicu i resis problem kod majstora koji ti moze garantovati otklanjanje istog. A takvih majstora ima. Takav problem nema sanse da se resi preko foruma,nazalost.

Vjerovatno si u pravu. U principu, očekujem da pronađem makar jednog sa istim autom i sličnim problemom, pa da se konstruktivno dopisujemo:)) ali to je malo vjerovatno - vjerovatno

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Imao sam pre koju godinu 540i 2001 godiste , slicno se ponasao , samo sto je vise stucao ko nizih obrtaja. Bio kod majstora on kaze lambda sonda posle katalizatora.Kupim ja sonde i zamenim kad ono isto. Citam greske nema nista. Ja poludim , izadjem na autoput, i na 80 km/h ubacim u 6-u brzinu i gas do daske. Poceo da trese i posle par sekundi zuta lampica za greske se upali. Izadjem sa autoputa , procitam gresku nesto oko prvog cilindra, ne secam se tacno koja greska.Zamenim bombinu izmedju prvog i drugog cilindra i opet na autoput , ponovim isto,cim upali gresku ja opet u garazu,procitam gresku kad ista greska ali na drugom cilindru.Zakljucak bombina. Stavim novu i slatko se navozio.

Da li si citao greske ?

Link to post
Share on other sites