gomila pitanja u veyi 520 e34 m20


Recommended Posts

imam vise pitanja u veyi pomenutog auta,naime drugar je skoro kupio 520 e34 88god i kako bih da mu pomognem oko sredjivanja,imam vise pitanja,posto nikada nisam radio e34,dok e36 ynam do najsitnijeg srafa,bar svoj :)

prvo me intresuje da li ima kais ili lanac?da li se ventili steluju ili ima hidropodizace?

dalje,neko je nabudyio hladnjak od m40 bar mislim da je od m40,posto na netu vidim da e34 ima dodatnu bocu za vodu, i iseckao creva i nabudyio da to radi,ali bi da vratimo da to bude kako treba,pa me intresuje kakav hladnjak ide i kako se poveyuju creva,a uz to jos ako neko ima creva bilo bi super.gledao sam slike na netu ali mi nije jasno,a uz to na vise slika,drugacije iygleda,da li su creva ista recimo kao od kocke ili ne.hvala

p.s.od cega pasuje protokomer?sa starije kocke ne pasuje tj pasuje fiyicki ali nece da radi

Link to post
Share on other sites
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

imam vise pitanja u veyi pomenutog auta,naime drugar je skoro kupio 520 e34 88god i kako bih da mu pomognem oko sredjivanja,imam vise pitanja,posto nikada nisam radio e34,dok e36 ynam do najsitnijeg srafa,bar svoj :)

prvo me intresuje da li ima kais ili lanac?da li se ventili steluju ili ima hidropodizace?

dalje,neko je nabudyio hladnjak od m40 bar mislim da je od m40,posto na netu vidim da e34 ima dodatnu bocu za vodu, i iseckao creva i nabudyio da to radi,ali bi da vratimo da to bude kako treba,pa me intresuje kakav hladnjak ide i kako se poveyuju creva,a uz to jos ako neko ima creva bilo bi super.gledao sam slike na netu ali mi nije jasno,a uz to na vise slika,drugacije iygleda,da li su creva ista recimo kao od kocke ili ne.hvala

p.s.od cega pasuje protokomer?sa starije kocke ne pasuje tj pasuje fiyicki ali nece da radi

IMa kais

Steluju se ventili

Hladnjak je isti kao na m40 na modelu bez klime(i ima bocu na hladnjaku)samo dizel ima sa strane

Imam sva creva za njega

protokomer zaboravite tesko ga je naci,ako radi na plinu i ne treba mu ;)

Link to post
Share on other sites

i da li neko ima neku sliku motornog prostora,gde mogu da vidim kako je pricvrscen hladnjak i kako idu creva,kakve plastike idu okolo hladnjaka,posto mi je jako ruzno bez icega okolo

Link to post
Share on other sites

Gledaj na bmwfans, vecina toga moze lepo da se vidi ;)

http://bmwfans.info/parts-catalog/E34-Sedan/Europe/520i-M20/L-M/1988/browse/

g2.png

Taj sa kocke protokomer ako je ispravan mora da radi, inace treba ti BOSCH 0280202083, jedino ako si taj bio uzeo sa jetronica pa zato nece :)

Link to post
Share on other sites

u pravu si jeste sa jettronica.

nego ima li neko ove plastike tj sve sto ide oko hladnjaka pa da se dogovaramo,ili da opet budyim ovo sto sam skinuo,jbg ja mislio da je i hladnjak nabudyen pa sve pocupao

Link to post
Share on other sites

jos pitanja:

1.izvadili smo tepih, mokro je kod nogu voyaca i suvoyaca,odakle uglavnom voda ulazi tu?

2.ima dzekove za el podizace na centralnoj konzoli,ima neka dva modula ispod zadnjeg sedista i neki releji,da li je to od podizaca?

instalacija u vratima nema, ali da li ima do stubova?

3.skinuli smo instalaciju iz vrata sa e34 95o godiste,ali su i motori centralne drugaciji,da li ce to raditi ako zamenimo i brave i motore centralne sa ovima iz 95e?bez prevezivanja zica?

4.ne radi brzinomer, gde je obicno problem,u tabli ili davacu? davac je povezan.

5.imaju neki kao senzori ili sta je vec sa vakum crevom i dzekom,kod nogu voyaca i suvoyaca,cemu to sluzi?

hvala

toliko za sada

Link to post
Share on other sites

jos pitanja:

1.izvadili smo tepih, mokro je kod nogu voyaca i suvoyaca,odakle uglavnom voda ulazi tu?

2.ima dzekove za el podizace na centralnoj konzoli,ima neka dva modula ispod zadnjeg sedista i neki releji,da li je to od podizaca?

instalacija u vratima nema, ali da li ima do stubova?

3.skinuli smo instalaciju iz vrata sa e34 95o godiste,ali su i motori centralne drugaciji,da li ce to raditi ako zamenimo i brave i motore centralne sa ovima iz 95e?bez prevezivanja zica?

4.ne radi brzinomer, gde je obicno problem,u tabli ili davacu? davac je povezan.

5.imaju neki kao senzori ili sta je vec sa vakum crevom i dzekom,kod nogu voyaca i suvoyaca,cemu to sluzi?

hvala

toliko za sada

1.Ako nije truo onda ili iz malog hladnjaka(pratite vodu u hladnjaku)ili iz siber odvoda.MAda voda je cudo moze da curi odakle se najmanje nadas.

2.MOduli ispod sedista su za brisace,centralnu bravu i moguce za centralnu,pogledaj te osigurace sto stoje pored pise na poklopcu za koje potrosace su pa ces znati.Crni dzek je za elektro siber priprema,ako ga fabricki nema.

3.Ako se instalacija u vratima ne slozi sa dzekom na stubu nece raditi

4.Vrv Tabla

5.Nemogu da se setim :D

Na e34 ima tipova struje koliko neces,svake godine su nesto menjali,dodavali oduzimali,tako da od plug N play tehnike nema nista,moracete malo da se poigrate sa zicama.

Link to post
Share on other sites

sada raymisljam da li da jurim onda motore centralne koji su bili,sa polugicom, nema ih ni nna jednim vratima,tj ima na zadnjim desnim i na voyacevim,ali je nosac slomljen tako da verovatno da jurim nosac.probao sam kada udyekam ovuy instalaciju sa motorom na voyaceva vrata,i yakljucavam preko gepekaaktivira se motor,ali ne mogu da aktiviram sa voyacevih vrata,posto sam yammenio komplet bravu,a stara je imala 2 mikroprekidaca na sebi a nova 1

moyda zato nece

Link to post
Share on other sites

1. rasturen je tek smo ga kupili,ali mislim da nije iy hladnjaka,ima je dosta i to na obe strane,ima malo i trilezi verovatno to vec duze vreme curi.siber je obican,kupili smo motor pa da ga prebacimo,reko ako ima modul i instalaciju za podizace,da onda iskoristim to ,da se ne zezam sa relejima i vucem svu instalaciju ponovo,od opreme ima samo grejace sedistta,vidim da je bilo povezano,ali ne znam ni da li je radilo,jer nemam pojma ni odakle se napaja,kao sto rekoh e36 poznajem ali e34 nikada nisam radio.hvala svima :)

Link to post
Share on other sites

Za elektro siber ti ne treba modul,samo udzekaj u crni dzek i sve radi.

Sto se podizaca tice postoji sasijska priprema,ali nemora da znaci da ce ti se pogoditi sa instalacijama iz vrata,mora da se igras malo sa zicama,jedino ako ne zabodes podizace iz te godine tj iz starog tipa instalacije.

Link to post
Share on other sites

ako moye pomoc,sada sam malo zbunjen

prekidac od sibera mu ide na nebo jel da? kako da ga udyekam u crni dzek koji je kod menjaca?

pored onih modula imaju podnoyja za jos neke module,prilazem slike,za sta su ta mesta?

i za sta su ova dva postojeca modula?

ne zamerite na gomili pitanja,ali zzelim da sakupim sto vise pitanja pre nego sto pocnem da sastavljam,kako ne bih posle zapeo negde....

a sto se tice kablova u vratima pokusacu vec nekako da se snadjem,

ima jos neki dzek ispred rucice menjaca pa me intresuje za sta je

prazno podnozje

IMG_20140511_175254_zpscnl5gu4v.jpg

i jos jedno i ojaj slobodan crni dzek

IMG_20140511_175250_zps5vwqu6jj.jpg

za sta su ova dva kabla pored rucne?

IMG_20140511_175214_zpswbwx81ak.jpg

i yasta je ovaj crni dzek koji je poveyan sa ovim jednim braon kablom,i ovaj beli u pozadini

IMG_20140511_175157_zps7n1tqq19.jpg

a evo i da se vidi malo na sta lici limuzina :)

IMG_20140420_131522_zpsllyrj00q.jpg

Link to post
Share on other sites

Prve 2 slike,donji desni ugao ,slobodni 12 polni džek sa 9 žica, al bi bilo dobro nabaviti org dodatak za krov.

Link to post
Share on other sites

Baš tako,mada proveri vod koji ide u krov dali pored osvetljenja ima još kakvih vodova slobodnih,naime u mojoj E34 je bio el šiber i iz istalacije ide taj vod za svetlo u kabini,suncobrane i šiber,i plus ima isti taj slobodan priključak koji podržava sve to.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

OPET JA.SKIDALI SMO HLADNJAK DA OPEREMO,STRASNO KAKVA JE TECNOST BILA U SISTEMU,I SADA NE MOGU DA GA OZRACIM,PRE TOGA SMO GA DOVEZLI I TEMPERATURA BILA NORMALNA.izvinite za velika slova,da ne kucam ponovo,sada temperatura ide skoro do crvenog,a na onaj sraf nikako ne mogu da normalno poteram vodu.donje crevo hladno.da li je moguce da je termostat odjendom crkao ,ali ja creva nisam vratio kako treba,nisam pametan.kada ubacim u hladnjak visok levak i nalivam vodu uspem da proteram vodu na taj sraf tj iybacim vazduh,upalim ga i opet posle kratkog vremena kada se zagreje na taj sraf izlazi samo para,a creva nisu tvrda.ima li neko sliku kako treba da stoje creva?hvala

Link to post
Share on other sites