Recommended Posts

Ono gore izgleda kao da ima dovoljno mesta da se navuce crevo, stavi selna i lepo stegne

A mozes i da uzmes parce cevi odgovarajuceg precnika, narezes navoj kod strugara, namazes nekim lepkom i uvrnes pa na cevku navuces crevo

Link to post
Share on other sites

Pokusacu ovo sto ste mi predlozili u utorak, no, da budem konkretan, auto mi je izbacivao vodu na cep hladnjaka, pa sam primetio da mi je pustao vodu na boci i idem na to da je ovo isto pravilo problem. Sta mislite moze li biti to uzrok ovome?

Link to post
Share on other sites

Namesti hladnjak,ozrači ga lepo,i prati pritisak u crevima,ako nabija otišao ti je dihtung glave.

Koji je motor u pitanju?

Motor je 528i. Za sada mi ni jednom nije naduvao creva. To bude normalno, na boardu mi prikazuje tebmaraturu 100 stepeni u proseku a vodu vraca na cep. Pokusacu ovo pa javim sta je bilo. Hvala.

Link to post
Share on other sites

nije li to malo mnogo 100 stepeni?

Pa jeste, to je i problem sto vraca vodu na cep i temp je tolika a ne oko 88 na koliko termostat otvara.

Link to post
Share on other sites

Samo da zatvorim post, sve je resno i ponasa se ok nakon zamene gumica. Onaj deo sto je pukao sam samo poravnao i napravio rucno identicne kanale na preostalom delu i stegao selnom, ne pusta. Hvala svima. Sve najbolje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Opet ja na ovom postu, vratio se problem opet. Znaci, upalim auto, podigne radnu temparaturu i pocne da izbacuje vodu i vazduh na cep od posude. Inace, termostat nov, na hladnjaku gumice nove, proveravao mi je momak u servisu sa c02 i rekao da nije glava (ne mesa vodu i ulje, ne duva creva). Ima li neko neku ideju sta bi moglo da bude ? Pozz.

Link to post
Share on other sites

Nemora da mesa vodu sa uljem,dihtung protera iz kompresionog u vodeni prostor i duva creva.A ako kazes da ne duva onda je sve ok.

Ako otvaras cep na radnu temperaturu normalno da ce da izbaci vodu,

Link to post
Share on other sites

Nemora da mesa vodu sa uljem,dihtung protera iz kompresionog u vodeni prostor i duva creva.A ako kazes da ne duva onda je sve ok.

Ako otvaras cep na radnu temperaturu normalno da ce da izbaci vodu,

Sa vodom izbaci i vazduh, baci mlaz 2 metra u vazduh, ali creva ne duha, normalna su

Link to post
Share on other sites

nema pritiska a baca vodu 2m u vis...hmm

Pa to i jeste problem jer mi niko ne veruje. al kad dodje i vidi onda ne zna sta da kaze. Auto se ponasa normalno dok ne postigne radnu temparaturu. Sad, isparavac od plina mi je na visocijoj tacki od onog srafa gde se zraci na hladnjaku i termostatu. Da li mu mozda to ne smeta jer ne moze lepo da se ozraci?

Link to post
Share on other sites

Pa normalno da smeta, ako vidis da ti kuva gornje crevo, onda te zeza ili vazduh ili visko ne radi posao. To se podrazumeva da ne duva creva. E sad, posto si ga pregrejao x puta, ne verujem da ce biti sta od tog posla. Da dodam moze od kuvanja lepo da izbaci vodu kad se cep otvori

Link to post
Share on other sites

Pa nije mi jos ni jednom dosao do crvene, cim pocne da prelazi polovinu vidim da nisam nista napravio i ugasim ga, sedem razmislim sta bih mogao sledece da probam, e dok ja razmislim auto se ohladi i tako bar 5-6x do sada ali opet nista. :) Pokusacu da izbacim isparivac od plina skroz, da vratim na fabricko kako je bilo, da vidim sta ce biti. Znaci hladnjak probao drugi, nije, termostat kupio, nije, merio mi je majstor nesto sa co2 i kaze nije glava. Visko... je l' njemu smeta nesto ako non-stop vrti ?

Link to post
Share on other sites

A gde si postavio isparivac kad je vislji od srafa za ozracivanje??

Na krov?

Ne! Ispod filtera kabine, gde se sipa ulje za kocnice! Je l' to visocije od srafa ????????????????

Link to post
Share on other sites