Recommended Posts

Probaj sa viskom, imao sam slican problem na e36 kod Bokija i visko je bio resenje.. Ali nije dizao temperaturu nego se samo pomerila 1mm ka crvenom polju. Mada moze biti da smo i brzo reagovali

Link to post
Share on other sites

Probaj sa viskom, imao sam slican problem na e36 kod Bokija i visko je bio resenje.. Ali nije dizao temperaturu nego se samo pomerila 1mm ka crvenom polju. Mada moze biti da smo i brzo reagovali

Oke, probam pa javim rezultate. Hvala

Link to post
Share on other sites

Ne! Ispod filtera kabine, gde se sipa ulje za kocnice! Je l' to visocije od srafa ????????????????

treba da jeste,ali ima e39 ki kojime je isto tu isparivac pa ne prave problem

Link to post
Share on other sites

treba da jeste,ali ima e39 ki kojime je isto tu isparivac pa ne prave problem

Pa nisam ja rekao da pravi problem, samo sam pitaooo da li moze biti jer nemam ideje zbog cega se ovako ponasa, pa bih da cujem misljenja

Link to post
Share on other sites

A kako ozracujete sistem,jel pustite grejanje?posle ozracivanja jesu li sva creva topla kad otvori termostat?,jel gubi vodu negde,da nije mali hladnjak u problemu?KAkva je vodena pumpa?

Izgleda da dobija vazduh u sistem odnekud,ili je nesto busno ili je glava u problemu.Probaj da izmeris temperaturu vode u hladnjaku,jer ako hladnjak ne dobije vodu iz glave nece nikad upaliti visko,moje misljenje je da tebi ne cirkulise voda lepo kroz sistem i da je glavni uzrok tome ili glava ili dihtung.

Link to post
Share on other sites

A kako ozracujete sistem,jel pustite grejanje?posle ozracivanja jesu li sva creva topla kad otvori termostat?,jel gubi vodu negde,da nije mali hladnjak u problemu?KAkva je vodena pumpa?

Izgleda da dobija vazduh u sistem odnekud,ili je nesto busno ili je glava u problemu.Probaj da izmeris temperaturu vode u hladnjaku,jer ako hladnjak ne dobije vodu iz glave nece nikad upaliti visko,moje misljenje je da tebi ne cirkulise voda lepo kroz sistem i da je glavni uzrok tome ili glava ili dihtung.

Kako ozracujem:

1) otvorim 2 mala srafa za ozraku

2) sipam vodu dok ne krene na oba da tece

3) zavrnem ih malo i napravim flasom pritisak na boci gde sipam dok opet ne protekne na te srafove

4) upalim auto i grejanje

5) kada otvori termostat ponovim postupak dok ima baloncica na srafovima za ozraku.

Pumpa:

Kad dam gas voda tece kroz onu rupicu na hladnjaku, pa mislim da radi...

Mali hladnjak:

Za njega stvarno ne znam, sad, jedino sto sam primetio da nikako ne dobijem grejanje, malo krene i onda nema.

Voda u hladnjaku:

Kada termostat otvori tad pipnem rukom hladnjak vreo je i gornji deo i donji, ali dok termostat ne otvori samo je vreo gornji deo.

Visko:

Visko mi je u problemu jer on non-stop vrti, kao da je zakovao. Kako dajem gas bez obzira bio hladan ili ne on vrti brze i brze. Hteo sam da ga zamenim, medjutim kazu da ne menjam jer ne bi trebao vodu da izbacuje zbog njega, ne znam koliko je to tacno.

Link to post
Share on other sites

visko je zavaren i u tom slucaju hladi vise nego sto bi bi normalan hladio.

ako nemas grejanje u kabini imas vazdusni cep,ili je ventil grejanja zaribao.

Link to post
Share on other sites

visko je zavaren i u tom slucaju hladi vise nego sto bi bi normalan hladio.

ako nemas grejanje u kabini imas vazdusni cep,ili je ventil grejanja zaribao.

Visko cu kupiti to mi je najmanji problem, samo da nije glava, tj da se ne mora motor rastavljati. Grejanje kad krenem da zracim dobijem na trenutak i onda izgubim. Zatim posle nekoliko minuta rada auto napravi pritisak i izbaci vodu na cep. I je li mi moze neko reci, posle koliko vremena, nakon sto je auto zagrejan, smem da otvorim cep na hladnjaku a da pritom ne izbaci vodu na njega?

Link to post
Share on other sites

Cep se ne otvara kad je motor na radnoj temeperaturi, iskrivices glavu tako

Plus kad se ugasi auto temperatura rashladne tecnosti u motoru jos malo poraste jer nema cirkulacije u sistemu

U sistemu postoji pritisak, 1-1.5bar, koji inace sluzi i da spusti tacku kljucanja tecnosti

Link to post
Share on other sites

znam da se ne otvara cep,a nije mi ni jasno zasto ga to interesuje al ajd..

nego jel ti gubi vodu?

i zasto ne odes do mehanicara nekog?

negde ti uvlaci vazduh u sistem i pravi vazdusni cep.

Link to post
Share on other sites

Bio sam kod majstora, zamenio sam hladnjak (nov), termostat (nov), i na kraju mi je rekao da mora i glavu da skida. Tako da sam odustao. Pitam za cep, jer mi nije dao ni jednom prilikom da otvorim cep dok sam bio kod njega, kaze ne sme se, a bukvalno kad dodjem (probam) cuje se kako voda kljuca u autu, kaze da se cep otvara kad se auto skroz ohladi i ni pod razno dok je upaljen ili ugasen a vruc je motor.

Zavrtao je nesto na hladnjak i duvao, valjda pravio pritisak, i koliko naduva, toliko i stoji.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Resen problem. Termostat koji sam nov kupio po br. sasije u bmw line nije valjao, otvarao je kasno. Jednostavno nisam imao vise ni ideja sta da radim ni kome da vozim auto, posto sam obisao gomilu njih, imao sam neki stari termostat od prethodnog bmw, ubacio sam ga i auto se preporodilo se se vode tice. Posle sam testirao termostat koji sam kupio, i tek je otvarao na oko 115stepeni. Strasno!!

Hvala svima na savetima. Pozdrav.

Link to post
Share on other sites