Recommended Posts

Cao,imam e36 compact od skoro,uzeo sam ga u osrednjem stanju i sredio ga koliko sam znao znaci servisi ulje filteri svecice cistio step motor menjao zamenio protokomer i da skratim,auto kad ga upalim dok se ne zagreje motor varira ler gas znaci ka dam gas i pustim papucicu obrtaji padnu maltene da se ugasi i sve tako dog se malo ne zagreje cim malo postigne temperaturu radi odlicno ako neko zna sta je problem neka pise,da menjao sam i cold start senzor i nista.

Link to post
Share on other sites

nakaci ga na dijagnostiku vidi dal ti je senzor temperature motora ispravan i senzor bregaste, naravno ako ustanovis da nemas falsiranje. Kriticna mesta su ti tamo gde je step motor, ne znam kako je to na kompaktu ali na e46ici kupeu ima kriticna 2-3 mesta od kojih je najcesce tu u blizini stepa gde se racva guma do njega samog i klapne gasa, a drugo mesto gore kod protokomera, al cisto sumnjam da ti je do toga, ovo je malo ozbiljniji kvar. Ako ne resis ovim javi se preko privatne da ti objasnim jos neke stvari da ne bacas pare uzalud

Link to post
Share on other sites

E jos nju nisam zamenio a planiram i nju da zamenim,bio sam kod pirketa na zrenjanincu jer mi je zadnji lonac busan njega cu zameniti i planiram da zamenim lambda sondu onu na auspuhu tj ako nadjem jeftino polovnu ili da je ocistim ako se uopste moze cistiti,mozda i ona zeza,eto sad imam zezalica onoliko pa javljam kad sve to odradim,hvala na savetima i misljenjima,pozz.

Link to post
Share on other sites