Recommended Posts

Ovako doktori ovo je moj problem:P Poceo je da se pregreva (e30 318is) od kad su pocele ove blage vrucine, e sad, dok je bila zima skoro uvek je stajao na prvoj crti (hladan), a sada dok se vozi lepo drzi temperaturu na sredini ali cim pocnem da se vucem po guzvi odmah krece da se pregreva. Skoro sam mu stavio nov hladnjak, ventilator radi, jedino kada upalim auto tj dok je hladan obrtaju mu stoje na oko 900-1000, ali kada se zagreje drzi 1500 u leru i ponekad spusti na 1000. nznm da li je ovo sa obrtajima povezano... I posto mi je trenutno garaza blokirana i nemam gde sam da pogledam auto, moram da postavim glupo pitanje, nznm da li ventilator ima svoj el.motor ili je nakacen na motor pa radi u zavisnosti od obrtaja?

Ajde sad kazite mi razne mogucnosti sta mogu da proverim? :P

Link to post
Share on other sites

prvo proveri termostat.

ventilator nema el motor,nego kad se zagreje motor u visku se zalepi lamelica i jace vrti.

termostat proveri tako sto ces da pratis temperaturu donjeg creva,tj da vidis dal se greje u isto vreme kao gornje.

Link to post
Share on other sites

prvo termostat zameni jer ocito glavi ako ti je temp.stajala na prvoj crti a sad se pregreva.uvek treba da stoji na pola bez obzira dal je napolju -10 ili +30...

a visko se ne popravlja,neki rade punjenje al to je po meni k***c zivi...znaci ili nov ili polovan ispravan..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

evo uzeo sam nov visko i termostat ali nisu imali dihtung onog "poklopca" na koji se kace creva a termostat je ispod (nisam bas znalac svih naziva)... rekli mi da to majstori prave, pa me zanima ima li ovde takvog majstora ili mi kazite od kog je materijala i gde da ga kupim pa da napravim sam?

Link to post
Share on other sites

ako mislis na dihtung,mozes u auto delovima da kupis silikonsku pastu koja trpi veliku temp.

ja sam namazao poklopac ventila i evo 3god nije popustilo.

Link to post
Share on other sites