Provera kilometraze


Recommended Posts

mislim da mozes iz svakog modula na autu da iscitas kilometrazu,ali kao sto rece Sicko,zavisi koliko je profesionalno menjana

Link to post
Share on other sites

znas kako,ja nikad nisam gledao pravu kilometrazu,jer samo stanje auta govori o kilometrazi,vidi se kad je 100k,200k,300k,400k km

a nije ti puno bitno dal je presao 320.000km ili 350.000km to su sitnice.

Link to post
Share on other sites

Mozes proveriti jedino ako ima fabricku servisnu knjizicu i ako su svi servisi radjeni u ovlascenom servisu ili bar po broju sasije da vidis kad je poslednji servis odradjen u ovlascenom servisu i na kojoj km pa da uporedis sa sadasnjim stanjem , sve ostalo je promasaj . Cuva te podatke u svim modulima i ako se sve neocisti prilikom datog kontakta vrati svoju km na tablu , sto znaci ili je km na tabli prava ili je vracena kako treba .

Link to post
Share on other sites

Mom drugu na ključu pokazuje veću kilometrazu nego na satu,nisu je vratili a meni ovaj kljucar iscitao kilometrazu iz imobilajzera kad je skidao kod da mi napravi kljuc i ista je ko na tabli.

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li jos negde moze da se ocita, ali imas sigurno : naravno na tabli (km satu), kljucevima, kompu i modulima za svetla.

Usaglasavaju se, mada moze da se desi i da ocitas razlicite podatke iz dva modula.

Kao sto su vec rekli, najlakse bi bilo ispratiti od poslednjeg servisa u ovlastenom servisu, pa ako je od prvog vlasnika, vidis koliko je u proteklim godinama u proseku prelazio, pa mozes otprilike dobit neku realnu sliku od poslednjeg servisa.

Naravno sama servisna moze biti fals, svasta se radi, pa bez provere u ovlastenom servisu ne vredi mnogo.

Po meni slazam se sa Miksom, veoma je bitno u kakvom je stanju auto. Video sam groblja od tri-cetiri godine starosti,sa pravih 180.000 km, ali i neka vozila koja su imala duplo vise kilometara, ali odrzavani i u dobrom stanju.

Poenta je da svakako nije svejedno kolika je kilometraza, ali dzabe je mala ako ga nisu odrzavali.

Link to post
Share on other sites

To stoji, odrzavanje jeste presudno. Ali opet kad on dodje u veliku kilometrazu i kad pocne da riknjavaju skuplji delovi, dzabe mu odrzavanje.. Ali dobro, videcu da proverim vozilo u ovlascenom. Drugov poznanik ima OBD2 pa cu videti i njega da povedem.

Link to post
Share on other sites

Onda cu probati kljuc da proverim. Jel zna neko koliko uzima ovlasceni BMW servis(NS, BG)da proveri kilometrazu ?

Ja uzimam hladnu limenku zaječarskog piva.

Link to post
Share on other sites

I ja sam za Zajecarsko :D .

Sve u svemu, danas sam otisao do nekog auto placa da vidim jedan auto. Preko telefona sve super , servisna, majstor pregledao pre dolaska na plac. A kad sam dosao, prvo se vidi sa su rubovi radjeni,i to lose, sa dva metra se vidi, obe stopaljke malo naprsnule, stakla sa razlicitim brojevima, i pored svega zastita ispod motora nauljena.. Motor ima ulja i kod usisa, tovat mast kod hladnjaka..haos. A lik me i dalje ubedjuje da je auto savrsen, i da ga je majstor pregledao :D . Razumem ja da je njemu posao da te zaje*e, ali bas toliko. I kazem mu, bar obrisi bar to ulje i to sve, ne znam koja ovca moze uopste da ti uzme ovaj auto. Jbg, ja sam od onih koji veruju na rec,i kad nesto kazes to je, zato me i pogadjaju ovakve gluposti. Preko telefona sve super, kad dodjes lom, i vidis sve , a lik i dalje ubedjuje da je auto kao nov :D . Da ne pricam da je unutra sve izgrebano. Ali dobro, lagano ,ima se vremena :)

Link to post
Share on other sites

nemoj da te pogadjaju te stvari,napisacu ti moje iskustvo od pre mesec dana.

trazim kombi po oglasima,nadjem jedan na placu koji mi odgovara u svakom pogledu,gabariti,motor,klima,sve...Nazovem ja da se informisem,kaze perfektno stanje,bez ulaganja ikakvog,sve ispravno,cena 3500e.Ja napaljen ko majmun,al nemam ceo iznos na kamari i necu da idem da gledam.MEDJUTIM,posle 10dana,nema kombija na oglasu,maler,sigurno je prodat.

Preko prijatelja majstora,dobijam informaciju da ima neki covek dovozi kombije i prodaje u svom dvoristu,on misli da ima nesto sto ja trazim.Odlazim kod tog,ima 4 kombija,bla bla dobro stanje odlicni bez ulaganja...Meni paznju odvraca jedan od cetiri,to je u stvari bio kombi koji sam gledao na oglasu na drugom placu(prepoznao sam ga jer ima na zadnjim vratima nalepnicu neku macku).Cena je 3000e,klima neradi,truo kao gace,menjac pred skidanje,prozori se neotvaraju,vrata nezakljucavaju...PA KO JE OVDE LUD...Odustanem jer nevredi ni 1000e da ga platim

Juce vidim taj isti kombi na trecem placu,cena nova,novi opis,dodje mu ko da je nov kombi,ko ga nezna skupo bi ga platio 4050e????Nemam komentar

Link to post
Share on other sites

Klasicna prica,u NS-u,sa drugarom isao da pogledamo kompakta e46 na placu,mislim da je bio 2.0.D. spolja pristojno izgleda,a pod haubom katastrofa. Opran motor samo na brzinu,kad se malo dublje pogleda masti koliko hoces,plus radi ko dajc,enerijer kao da su slavili u njemu kinesku novu godinu. Kaze tip,ful stanje ovo ono... Mislim da je ``zadnja`` cena bila 4600. To je bilo pred kraj leta prosle god.

Link to post
Share on other sites

Pa i nije lose kada je zamascen, kada ga operes bar nece biti rdje na njemu :blink: :lol:

Znas i sam, kako im cena opada sve ce ti biti teze naci bembaru u dobrom stanju.

Ove sto donose i prodaju po ovim cenama, vecini je dusa u nosu.

Polako, budi strpljiv, naleteces vec na neki u dobrom stanju, u koji vredi uloziti i vreme i kintu.

Link to post
Share on other sites