Recommended Posts

Moj stari termostat je bio blokiran. Jesenas i zimus je kazaljka bila na plavom ili na 1/4. Grejanje bilo ok.

Isla na proveru rashlade. Ugradili mi novi termostat, sipali antifriz. Posle 3-4km kazaljka bila na polovini...posle 3-4 semafora na 3/4.

Isla ponovo na proveru i ugradili mi opet novi termostat.

Sad je temperatura na polovini..malo ide udesno za debljinu-dve kazaljke.

Kako stoji kazaljka na vasem pokazivacu, u normalnoj voznji i u guzvama ???? Hvala...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Yes,I am talking to you!Kod svih BMW pokazivac temperature mora da stoji na 12.00 sati,u bilo kom rezimu voznje.Zasluga za to pripada visko-ventilatoru,ako je ispravan.A da li je ispravan,saznaces i sama,ako prilikom paljenja motora podignes haubu i cujes i osetis zescu promaju oko motora,koja traje 10-tak sekundi,a posle sve ide normalno.Nisam automehanicar,ali volim BMW i njegove specificnosti, pa to znam.Prvi znak da nesto nije u redu sa hladjenjem motora je odstupanje kazaljke za temperaturu od opisanog polozaja.Konsultuj jos i nekog vlasnika BMW.Pozdrav.

Link to post
Share on other sites
Moj stari termostat je bio blokiran. Jesenas i zimus je kazaljka bila na plavom ili na 1/4. Grejanje bilo ok.

Isla na proveru rashlade. Ugradili mi novi termostat, sipali antifriz. Posle 3-4km kazaljka bila na polovini...posle 3-4 semafora na 3/4.

Isla ponovo na proveru i ugradili mi opet novi termostat.

Sad je temperatura na polovini..malo ide udesno za debljinu-dve kazaljke.

Kako stoji kazaljka na vasem pokazivacu, u normalnoj voznji i u guzvama ???? Hvala...

Uvek na sredini, iskreno desilo mi se jednom dvaput da je za dlaku presla pola, ali inace kao sto rekoh, sredina. Znaci ono, kada krenem i dok se zagreje, dodje do sredine i vise ne mrda, makar gazio auto 200-300km i to nemilo.

Link to post
Share on other sites

Aj nemojte da mi plasite Ljilju.

Meni je, rekao sam vec presla malo sredinu negde na jesen i to zato jer nije bio hladnjak pun do vrha.. Posle toga sam zamenio vodu i G-12 i sada stoji na sredini koliko god radio.

Sto se tice viska, kod mene je bio blokiran kada sam kupio auto. Isao sam tako neznajuci do banje za matorce, drkao auto, na max speed i sve to po najvecem suncu kada su temperature bile preko 30C i nikada mi se nije pregrejao. Uvek stojalo na sredini. Znam na kom principu radi visko, jer mi je sada nov na autu, majstor mi video i zamenio, ali samo hocu reci da nije visko glavni krivac ako se auto mnogo greje. U sustini visko ti sada bas i nije neophodan jer jos uvek temperature nisu velike.

Mozda ce neko tvrditi suprotno, ali ovo je iz mog licnog iskustva, tako da me niko nece ubediti u nesto drugo.

Link to post
Share on other sites

Meni uvijek stoji na sredini ali ona od 75 do 125 stepeni stoji blokirana na sredini.

Ali postoje termostati koji otvaraju ranije i kasnije, recimo na 88, ili na 92...

Koji su ti antifriz sipali? 50% antifriza bez fosfata i 50% dest. vode? Jesu li ti odzracili sistem?

Link to post
Share on other sites
Aj nemojte da mi plasite Ljilju.

Meni je, rekao sam vec presla malo sredinu negde na jesen i to zato jer nije bio hladnjak pun do vrha.. Posle toga sam zamenio vodu i G-12 i sada stoji na sredini koliko god radio.

Sto se tice viska, kod mene je bio blokiran kada sam kupio auto. Isao sam tako neznajuci do banje za matorce, drkao auto, na max speed i sve to po najvecem suncu kada su temperature bile preko 30C i nikada mi se nije pregrejao. Uvek stojalo na sredini. Znam na kom principu radi visko, jer mi je sada nov na autu, majstor mi video i zamenio, ali samo hocu reci da nije visko glavni krivac ako se auto mnogo greje. U sustini visko ti sada bas i nije neophodan jer jos uvek temperature nisu velike.

Mozda ce neko tvrditi suprotno, ali ovo je iz mog licnog iskustva, tako da me niko nece ubediti u nesto drugo.

Kad je motor u redu, kad je antifriz kako treba, kad nema vazduha unutra, kad je cijeli sistem u redu......moze i bez viska.

Mislim, visko nije najbitnija stvar kad je rashladni sistem u pitanju.

Link to post
Share on other sites
Aj nemojte da mi plasite Ljilju.

Meni je, rekao sam vec presla malo sredinu negde na jesen i to zato jer nije bio hladnjak pun do vrha.. Posle toga sam zamenio vodu i G-12 i sada stoji na sredini koliko god radio.

Sto se tice viska, kod mene je bio blokiran kada sam kupio auto. Isao sam tako neznajuci do banje za matorce, drkao auto, na max speed i sve to po najvecem suncu kada su temperature bile preko 30C i nikada mi se nije pregrejao. Uvek stojalo na sredini. Znam na kom principu radi visko, jer mi je sada nov na autu, majstor mi video i zamenio, ali samo hocu reci da nije visko glavni krivac ako se auto mnogo greje. U sustini visko ti sada bas i nije neophodan jer jos uvek temperature nisu velike.

Mozda ce neko tvrditi suprotno, ali ovo je iz mog licnog iskustva, tako da me niko nece ubediti u nesto drugo.

Cekaj, a kako je onda meni dizao temperaturu u sred zime, a visko je bio dobar, al je hladnjak malo pustao vodu na par saca? Kad sam promenio hladnjak i termostat radio je perfektno. Moze da otvori termostat i za debljinu kazaljke gor i dole, ali mora da bude zakucana, a ako se pomera pomalo tamo-vamo, nije dobro. Ne plasimo nikog, samo pokusavamo da pomognemo i prenesemo svoja iskustva i kako smo resili probleme. Ide leto i toplije vreme i treba sve proveriti.

Link to post
Share on other sites

Pa vec si dobio odgovor u mom postu, evo ti ponovo taj deo

Meni je, rekao sam vec presla malo sredinu negde na jesen i to zato jer nije bio hladnjak pun do vrha.. Posle toga sam zamenio vodu i G-12 i sada stoji na sredini koliko god radio.

Gubio si tecnost iz rashladnog sistema, nije ti hladnjak bio pun te se zato i grejao tako

Link to post
Share on other sites

Temperatura moze da prelazi polovinu usled termostata,visko-ventilatora,zaprljanosti hladnjaka...Ja sam na e21 323i izbacio visko,promenio flansnu i nabacio fiksni ventilator,temperatura nikad ne dolazi do pola,moze izuzetna guzva i rezim kreni-stani da dovede temperaturu na polovinu ali se posle vraca u normalu.M10 315 moze malo da predje pola kad se vozi gasom do daske,ali vec oduzimanjem gasa situacija se vraca u normalu.Na 318i e21 (k-jetronic) temperatura stoji na pola ali je i motor los...Dizanje temperature moze biti posledica i neispravnog dihtunga glave motora (Ljiljo nemoj da mislis da te plasim ali ovo su cinjenice).M40 je vrlo zeznut motor sto se tice "ozracivanja",jednog mog drugara je vazduh u sistemu isto zezao (u pitanju je bio e36 316i).....

Link to post
Share on other sites

Meni na 318 is stoji za debljinu kazaljke ispod pola i znam jos par kocki gde stoji tako, a sto se grejanja tice, kad je vec menjao termostat, mogao je genije da ispere blok jer moze i u kanalima svasta da bude i da blokira protok tecnosti.....

Link to post
Share on other sites

Generalno se ta stvar desava na 99% BMW-a. Treba pretresti sve od gore navedenog. Ako je sve ok, pogledaj koji termostat imas na kolima. Ovi termostati sto ih sad prodaju su bzvz, generalno nevaljaju, tako da nekad i nova stvar nemora da resi problem.

A to da temperatura stoji na pola u svim rezimima rada, nemogu da se slozim.

Link to post
Share on other sites

Kod mene na M20 je temperatura stajala za debljinu kazljke ispod pola dok nisam stavio onaj usmerivac vazduha za zadnje strane hladnjaka(prema motoru) sada se drzi za debljinu kazaljke iznad prve crte i mislim da je tu najbolje,a i jos neki su mi rekli tako.E sada...moze da podigne po vrucincini i podji-stani,za nesto malo ali nikada mi nije prebacila vise od debljine kazaljke ispod polovine!!!! A grejanje odlepljuje cipele skida svu odecu!!! :) :D :declare: :lol: :D

Link to post
Share on other sites
Generalno se ta stvar desava na 99% BMW-a. Treba pretresti sve od gore navedenog. Ako je sve ok, pogledaj koji termostat imas na kolima. Ovi termostati sto ih sad prodaju su bzvz, generalno nevaljaju, tako da nekad i nova stvar nemora da resi problem.

A to da temperatura stoji na pola u svim rezimima rada, nemogu da se slozim.

Niko te ne cera ali meni stoji na sredini u svim rezimima rada, i kad vozim autoputem, i kad vozim u gradskoj guzvi, i kad radim burnout.

Link to post
Share on other sites

U voznji do 50-60km/h...semafori itd, al ne preterana guzva.. kazaljka se pomera udesno od polovine za 1-2-3 debljine..nakon gasa i voznje preko 80km vraca se na polovinu. Znaci..ipak varira temperatura. Ne znam da li su ista ozracivali, sipali su antifriz i kad sam ja preuzela auto bilo je grejanje upaljeno na max (ako to nesto znaci)...Jbg..nije moje da stojim pored majstora..moje je da dovezem auto na proveru ili popravku, platim i dobijem ispravan auto...

Link to post
Share on other sites

kada auto pocne da se greje, paljenje grejanja u kabini na maximum moze dosta da snizi temperaturu..... Moguce da su proveravali da li varira temperatura.

Kod mene kazaljka za temp, stoji uvek tacno na sredini, bez obzira na rezime rada, bilo da je kreni-stani ili autoput, tako bi trebalo da je kod svih,mada posto ti kazaljka ne odstupa drasticno, mozes opusteno tako da vozis, uz stalno pracenje temperature, dok ne saznas sta je u pitanju.

Link to post
Share on other sites
Niko te ne cera ali meni stoji na sredini u svim rezimima rada, i kad vozim autoputem, i kad vozim u gradskoj guzvi, i kad radim burnout.

verovatno si je zalepio super lepkom za pozadinu :declare:

Kad njemu srce gori nema tog Boga koji moze da drzi temperaturu na pola.

Link to post
Share on other sites

Ovo mi je cetvrti BMW u posedu, i svaki od njih je drzao temperaturu tacno na sredini. Znaci od totalno hladnog, ispod plave crte, pa do sredine, tu se zakuca i stoji tako ma sta mu ja radio. To je jednostavno tako kod BMW-a i oko toga nema puno filozofije.

U svim slucajevima kada skazaljka temperature stoji ispred ili iza sredine, ili kada varira tokom voznje, to je znak da nesto nije u redu sa sistemom za hladjenje.

U najvecem broju slucajeva u pitanju je visko, a moze biti i da ima vazduha u sistemu ili cak i prljavstine.

U svakom slucaju Ljiljo, mislim da bi trebala ponovo da se vratis do tog servisa, jer nesto definitivno nije kako treba.

Link to post
Share on other sites
verovatno si je zalepio super lepkom za pozadinu :aggressive:

Kad njemu srce gori nema tog Boga koji moze da drzi temperaturu na pola.

Ja sam lijepo napisao da na e39 i na drugim modelima iste generacije temperatura stoji blokirana na sredini od 75 do 125 stepeni.

Link to post
Share on other sites

Treci put sam bila u servisu..Posle predjenih 7-8km i 2-3 semafora kazaljka setala od sredine na desno i nazad ka sredini. Pri tome, kazaljka ili treperi ili se naglo pomera desno-levo, ili stoji na sredini....na neravninama takodje treperi...GLUPOST!

U servisu kontrolisali ventilator, pipali creva, motor, nabijali gas..kazu.."hladjenje kakvo se samo pozeleti moze", kazaljka prelazi sredinu a motor jos nije postigao radnu temeraturu...izgleda da je problem u kazaljci koja je ranije bila zakucana na plavom jer je raniji termostat bilo blokiran, pa sad izgleda da seta bezveze. Plan je da promene pokazivac temperature.

Vozim i gledam ko lujka u kazaljku i ne vidoh neki KAMION. Umalo ne razbih auto..pa da onda znam u cemu je problem :aggressive:

Pozz...

Link to post
Share on other sites