e34 525i m50


Recommended Posts

Pre par nedelja nabavio sam e34 525i m50,u nameri da ga skroz sredim,nisam imao puno vremena da ga probam pa sam ga vozio u zadnja dva dana i presao nesto preko 500 km,jedino sto sam prilikom kupovine zahtevao je da motor bude ok,da posluzi do proleca da se voza,dok ne ubacim nesto vece u njega,a da do tad sredim sve ostalo na njemu.Ipak na predjenih 500 km potrosio mi je nesto manje od litar ulja.Prethodni vlasnik tvrdi da je radio motor pre 6 meseci pokazao mi racune stare zamenjene delove(karike,lezajeve...) sad to nije ni bitno,ja moram srediti to.Ima li neko slicna iskustva sa ovim motorom dal ima nade da ne treba raditi glavu,sta da proverim prvo?

Link to post
Share on other sites

Imam cayenne turbo,al moram priznati da sam bas uzivao u voznji e34 ke cak i ovako raspale kakva je sad,najveca zamerka su kocnice al sredicu i to,uglavnom to je sad manje bitno,sta raditi sa ovim motorom,razmisljam da ga ostavim da se uradi pa neka ga i kad ubacim nesto vece nace on vec neko mesto(mozda kocka kabrio),i ajd usput da kazem imam dve bregaste za m50 b25,plastiku sto ide oko visko ventilatora i dizalicu za e34 njegovu original,poklanjam.

Link to post
Share on other sites

Ja isto mislim da curi,dima nema, al buni me sto nema ni fleke od ulja ispod auta kad ga parkiram, u servisu trenutno guzva ne mogu da pogledam detaljnije.

Link to post
Share on other sites

Jesi ti to dobro premerio? Auto na ravnom? Oba puta merio pre paljenja ili posle voznje? Ako ne dimi i ako se nije ukenjao od ulja nigde, jedino to mi pada na pamet...

Link to post
Share on other sites

Docekao sam dizslicu, izgleda je problem bio do mene i pogresnog gledanja,sramota reci al moja greska priznajem.Bar sad na miru saljem kola da se farbaju.

Link to post
Share on other sites